Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Soft deblocare telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
skayboy

skayboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.01.2014
Salutare !
In zilele noastre se mai deblocheaza telefaone ?
Imi amintesc acum ceva timp exista diferite programe prin care reuseai sa mai deblochezi  cate un telef, Acum ?
Oare se mai pot debloca aceste smartfone ?
Ce softuri ai nevoie pentru deblocarea acestor smartfone?
Unde pot gasi   asa ceva ?
Nu sunt rau intentionat legat de baietii de la service ul  de pe colt care deblocheaza telef, vreau si eu asemnea softuri ?

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Nu crede nimeni ca esti rau intentionat. Softul nu este totul. Ai nevoie de un anumit mod de conectare si de un algoritm de decriptare, ma rog de un soft.
Se poate, si acum, ca si inainte si este la fel ca atunci: la telefoane recente scump, la cele vechi, ieftin.

Edited by YOUR_GOD, 03 September 2018 - 21:30.


#3
skayboy

skayboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.01.2014
In regula, am inteles,de unde gasesc acest / aceste softuri ?
  E posibil sa am acces la ele?
Personal am  cu totul alta specializare de zi cu zi , recunosc ca nu sunt  un it-ist, sau un priceput, doar ca imi place necunoscutul si vrea sa invat , sa vad anumite situatii , nu cu rea intentie
Rog ajutor si mai multe detalii!

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Mda inca unul.care.nu se pricepe la nimic, dar vrea sa faca.avere fara scule, fara.minte. Copiii astia de azi cred ca ajunge un soft care sa transforme un strung in orga de.biserica si viceversa. Gradina Domnului e mare, gardul e prea mic.

#5
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,273
  • Înscris: 08.11.2016
Nu stiu daca functioneaza, incearca:
https://updato.com/unlock

#6
skayboy

skayboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.01.2014

View Postrumegus, on 03 septembrie 2018 - 21:44, said:

Mda inca unul.care.nu se pricepe la nimic, dar vrea sa faca.avere fara scule, fara.minte. Copiii astia de azi cred ca ajunge un soft care sa transforme un strung in orga de.biserica si viceversa. Gradina Domnului e mare, gardul e prea mic.
Cu respect , personal nu cred ca ne cunoastem, si din punctul meu de vedere este putin  imatur sa tragem concluzii,da probabil sunt un copil in ale  softurilor etc, dar nu vreau sa ma imbogatesc etc , ci doar sa am o ideie despre ce si cum,o informatie, o solutie, constructiv ar fi fost sa vi cu o solutie cat de cat concreta pe aceasta tema ,
  P.S  Nu  e nimic personal

#7
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Fara parola nu faci nimic, poate doar daca ii faci hard reset dar vei pierde informatiile stocate.

Edited by YourFan, 03 September 2018 - 22:06.


#8
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
1. Pui problema gresit.
Nu exista un singur soft, pt ca la cate telefoane apar pe piata, ar fi imposibil sa tina pasul.

2. Exista adesea servicii de deblocare, unde se face abonament.
Pentru tine nu renteaza, dar pentru ei renteaza.

3. Unele telefoane implica si dispozitive hardware ce merg cu serviciul de unlock.

4. Adesea poti face unlock (de retea) online, dand doar IMEI-ul si platind o suma destul de mica.

La iPhone nu merge nimic neoficial, iar daca telefonul e blocat in iCloud => piese de schimb.
La Android il resetezi (pierzi datele) si e ca nou, virgin si cu nou proprietar.

#9
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Mda inca unul.care.nu se pricepe la nimic, dar vrea sa faca.avere fara scule, fara.minte. Copiii astia de azi cred ca ajunge un soft care sa transforme un strung in orga de.biserica si viceversa. Gradina Domnului e mare, gardul e prea mic.

:lol: Ce avere? Si ce-i rau ca vrei sa faci afacere fara scule? :)

#10
skayboy

skayboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.01.2014

View Posthwplanet, on 03 septembrie 2018 - 22:15, said:

Posted Image Ce avere? Si ce-i rau ca vrei sa faci afacere fara scule? Posted Image
Ideia nu este de avere, ideia este  de informatia de a decoda un telefon, avem posibilitate,acces la informatii  etc si noi asteptam cateva zile pentru a decoda un telef care probabil  ar fi posibil sa l decodam  noi , ca oricum stam la pc !
Ideia este de a invata si de a face ceva constructiv !
Eu sunt convins ca fiecare dintre  noi, ca sa ajungem la un anumit nivel am  invatat, cercetat, studiat.... ca  sa fim ceea ce suntem

#11
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Parca si vad: "ajutor! nu mai merge modemul, nu mai am semnal, am blocat bootloaderul, nu mai citeste IMEIul, WiFiul se deconecteaza etc etc".

View Postskayboy, on 03 septembrie 2018 - 22:20, said:

Ideia este de a invata si de a face ceva constructiv !
Eu sunt convins ca fiecare dintre  noi, ca sa ajungem la un anumit nivel am  invatat, cercetat, studiat.... ca  sa fim ceea ce suntem
Exact! Asa ca pune mana si invata cum sunt codate telefoanele (metode, de ce, etc) si fa un software de decodat telefoane (poate chiar unul universal).


---

Maine-poimaine apare "vreau un software care sa ma spele, unul care sa faca de mancare, unul care sa...". A dreacu' treaba si softurile astea.

#12
skayboy

skayboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.01.2014

View Postdexterash, on 03 septembrie 2018 - 22:42, said:

Parca si vad: "ajutor! nu mai merge modemul, nu mai am semnal, am blocat bootloaderul, nu mai citeste IMEIul, WiFiul se deconecteaza etc etc".


Exact! Asa ca pune mana si invata cum sunt codate telefoanele (metode, de ce, etc) si fa un software de decodat telefoane (poate chiar unul universal).


---

Maine-poimaine apare "vreau un software care sa ma spele, unul care sa faca de mancare, unul care sa...". A dreacu' treaba si softurile astea.
Intradevar ......
Mintile luminate discuta idei; mintile mediocre discuta evenimente; mintile mici discuta oamenii." Eleanor Roosevelt

#13
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011
Softurile pentru decodare costa sute de euro si de obicei vin la "pachet" cu o interfata hardware si cu o subscriptie pe baza de abonament pentru a accesa serverele producatorului ( pe baza de credite ).  Daca te intereseaza nu ai decat sa cumperi astfel de interfete compatibile cu telefoanele ce vrei sa le deblochezi/decodezi si gata.

#14
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postskayboy, on 03 septembrie 2018 - 22:49, said:

"Mintile luminate discuta idei; mintile mediocre discuta evenimente; mintile mici discuta oamenii." Eleanor Roosevelt
Intradevar... Din ce carte zici ca este citatul? Sau din care discurs?

#15
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
io pui dej'tu' pi el şi să trezăşte! da' numa' unu'!
nu pui dej'tu... ninica! bloking all bre!

Edited by sarac.lipit, 04 September 2018 - 07:08.


#16
fy72

fy72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 24.06.2018

View Postrumegus, on 03 septembrie 2018 - 21:44, said:

Mda inca unul.care.nu se pricepe la nimic, dar vrea sa faca.avere fara scule, fara.minte. Copiii astia de azi cred ca ajunge un soft care sa transforme un strung in orga de.biserica si viceversa. Gradina Domnului e mare, gardul e prea mic.
Poate i s-a blocat telefonul omului si incearca sa-l deblocheze. Daca nu stii sau nu vrei sa-l ajuti, nu trebuie sa-l persiflezi. Cata aroganta inutila!

#17
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Daca i se bloca, spunea ce model e, sa poata fi ajutat sa-l reseteze. Dupa halul in care se exprima, eu am inteles ca el vrea un supersoft universal, cu care sa decodeze orice telefon, fara investitii, fara sa aiba habar cu ce se mananca meseria asta. Nicimacar nu a intrebat de unde poate fi cumparat, deci el vrea doar denumirea supersoftului, sa-l descarce de pe torente, apoi dupa 2 minute sa treaca la decodat. N-a fost instare nicimacar sa caute pe net informatii despre decodari, sa vada cu ce se mananca, vrea totul mura-n gura, moka.

#18
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Wow, mi se pare mie sau a deviat discutia rau de tot.

Revenind la problema initiala:
Da, exista asemenea programe.
Cind zici "deblocare" presupun ca te referi la deblocare din retea.
Daca te referi la deblocare telefon blocat din cauza unor probleme software, situatia este alta.
Cele mai bune programe sint, defapt, niste aparate dedicate.
De obicei, sint pentru anumite marci de telefoane.
E posibil sa existe anumite marci/modele care nu pot fi deblocate deloc.
Exemplu de aparat: https://gsmserver.co...jtag-activated/

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate