Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cai "spirituali".

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Credeti ca e vrajeala chestia asta ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Yqvh2kC9LVU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Mie nu prea mi se pare.
In general am observat, caii creaza o conectiune speciala cu oamenii indiferent de rasa.
Dar poate astia fac ceva mai mult. In general tind sa cred ca orice rasa care a stat mai mult pe langa oameni si nu au fost maltratati si neiubiti cum sunt caii de rasa care au stat in grajdele regilor si au avut mai multa libertate, sunt mult mai iubitori si mult mai "comunificativi" cu oamenii.
Voi ce parere aveti ?

#2
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
sa stii ca unii cai chiar au o relatie aparte cu oamenii, te simt, ii simti si tu...am avut la tara un cal, era in curte, pasune, frumos....era al rromilor, i-am lasat cu calul la noi...ce nemernici erau, il aduceau dimineata si veneau seara dupa el....vara, cald, nu era apa in zona....ii aduceam eu....pe ei nu-i interesa, i-am spus rromului si am batut si un apropo cu protectia animalelor, de atunci si-a luat calul din curtea noastra...dar calul ala, mereu ma aprecia:)...avea picioarele legate, sa nu fuga si venea incet catre mine, vedea galeata, ii era sete Posted Image

Edited by jimi91, 02 September 2018 - 20:55.


#3
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Insfarsit, unu care nu comenteaza ca sa faca un post in plus. Si eu am avut cativa cai la tara, cu care am avut orelatie de "amicie" adica eu el dadeam mancare ei ma lasau sa ii pun la caruta bunicului fara sa ma muste cum faceau cu altii. Dar niciodata nu am avut o relatie asa speciala cu un cal cum zice in videoclip si ma intrebam daca chestia aia e chiar reala. Nu stiu ce sa zic. Mie mi se pare legit.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate