Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

League of Legends

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Nu stiu cum sunteti voi, dar mie mi-a placut jocul.....puteai sa bagi un meci oricand (dureaza   30-40 de min in medie un meci), era distractiv, interesant, competitiv. Eu joc jungle,   rolul perfect pentru mine, eu decid meciurile de pe aceasta pozitie, imi plac campionii din jungle Posted Image....

Am incercat sa ma joc azi, dar nu am putut, au schimbat tot la el (meta, rune, tot)...nu e asta problema, eu sunt la nivel de diamond 5, probabil mai low acum, n-am mai jucat de un an.

Vreau sa intreb ce parere aveti despre Riot games....mie mi-a dat mereu impresia ca se ocupa de jucatorii lor, ca se intereseaza de ei....asta pana cand au schimbat runele....cea mai mare bataie de joc .... jucam de 4-5 ani asa ca aveam destul de multi campioni, aproape pe toti, imi lipseau 40....Eu fiind pe pozitia de jungle, aveam nevoie de rune, care erau extraordinar de scumpe....dar le-am cumparat, am bagat foarte mult IP in rune si pagini.
Ei bine,cand au schimbat runele (era un lucru necesar, nu era un sistem prietenos cu noii jucatori) au decis sa le faca gratis(n-am nimic de comentat aici, nu ma intereseaza ce fac cu ele), ceea ce m-a deranjat, in asa hal incat n-am mai jucat jocul, a fost metoda de compensare a jucorilor care au investit in rune....practic, Riot dadea inapoi 100 de ip pe runa, in conditille in care runele costa (800/400/200), majoritatea erau de 800, aveam cateva de 400 dar niciuna de 200....iar pentru runele mari, au dat inapoi 300 de ip pe runa....ele costau (2000/1000)....paginile de rune costau 6300, acum nu ai nevoie de multe pagini, doar de maxim doua:|...

Nu trebuie sa jucati jocul pentru a intelege magaria celor de la Riot....dar a fost bataie de joc pentru jucatorii care au investit ip in rune...puteam sa am si eu toti campionii....dar nu, si-au batut joc de timpul meu

Edited by jimi91, 02 September 2018 - 18:37.


#2
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Deci joci lol, e cool. N-am jucat niciodata lol, dar am jucat alte moba. Sunt cele mai cool jocuri pentru pierdut timpul 30-60-90 minute, parerea mea. Un joc dureaza putin, partea proasta e ca e o curba de invatare care cere mult timp, deci tot acolo ajungi, timp pierdut, ar zice unii. Iti dai seama ca lol n-ar fi ajuns unde sunt daca nu dadeau atentie detaliilor si nu-si respectau jucatorii.

#3
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Xlander, on 02 septembrie 2018 - 20:17, said:

Deci joci lol, e cool. N-am jucat niciodata lol, dar am jucat alte moba. Sunt cele mai cool jocuri pentru pierdut timpul 30-60-90 minute, parerea mea. Un joc dureaza putin, partea proasta e ca e o curba de invatare care cere mult timp, deci tot acolo ajungi, timp pierdut, ar zice unii. Iti dai seama ca lol n-ar fi ajuns unde sunt daca nu dadeau atentie detaliilor si nu-si respectau jucatorii.

unde vezi tu respect pentru jucatorii veterani ? investesti peste 100.000 de k ip in rune, primeste inapoi in jur de 20.000...:|:|:|::|:|:|:..nu ti se pare bataie de joc?...de cand au fost cumparati de tencent, nu se ocupa de jucatori... Oricum nu eram eu mare jucator, e primul si singurul joc de acest gen pe care am avut placerea sa-l joc....dar, dat fiind faptul ca si-au batut efectiv joc de noi, n-am mai jucat LOL de cand au refacut sistemul de rune....aproximativ un an

#4
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Asta nu mai stiu, am specificat ca n-am jucat. Daca au ajuns pana aici, au facut ei ceva bine. Ce spui tu sunt detalii, amanunte de culise ale jocului, care au loc peste tot nowadays, cu trend-ul jocurilor cu microtranzactii. Nu mai e era jocurilor cumparate pe cd sau bluray, dai un ban o data si joci online cat vrei, cu suport tehnic asigurat samd. Adica mai e inca, dar asta e omul, pana nu pune el mana si inventeaza tot felul de exploituri si hackuri nu poate. :) Iti piere cheful...

Ca sa revin la lol, daca au fost achizitionati recent si ceva s-a schimbat, e cel mai probabil lacomia lor, ca peste tot, vor fi nevoiti sa regleze lucrurile din mers intr-un fel daca nu vor sa le plece jucatorii. Sunt mobe acum cu tona. Asa ca asta e. Eu ma uit la jocurile mobile si ce au ajuns, sunt atatea care ar putea deveni clasice, dar intotdeauna e ceva ce strica echilibrul si nu vor reusi niciodata. Ori e pay to win cu microtranzactii, ori e un joc pentru care platesti o data si devs asigura echilibrul, updateuri regulate si antihacks.

Edited by Xlander, 02 September 2018 - 20:46.


#5
belena6

belena6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 03.08.2010
Am incercat lol acum multi ani, dar nu m-a lasat inima sa bag bani in el si cum nu puteai juca toti eroii am lasat-o balta. In schimb, joc dota 2 de cand s-a lansat si totul e free. Bagi bani decat daca vrei iteme de fashion pt ca iti place tie ceva anume cum arata, dar nu pt a castiga. Free to play all the way!

#6
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

 belena6, on 02 septembrie 2018 - 21:36, said:

Am incercat lol acum multi ani, dar nu m-a lasat inima sa bag bani in el si cum nu puteai juca toti eroii am lasat-o balta. In schimb, joc dota 2 de cand s-a lansat si totul e free. Bagi bani decat daca vrei iteme de fashion pt ca iti place tie ceva anume cum arata, dar nu pt a castiga. Free to play all the way!
Corect. Vine o vreme cand iti pui intrebarea de ce domne` cer astia bani ca sa ma joc si eu putin ? Ca daca te joci fara microtranzactii esti ultima gaina din gostat si nu are nici un farmec pana nu deschizi portofelul. Si tot schimba sistemul, aduc updateuri care nerfeaza eroi care pana mai ieri erau overpowered si tot asa, te dau cu capul de toti peretii cu smecheriile lor de cazinou.
Tot respectul pentru dota 2 si omul din spatele jocului de la inceput, icefrog parca era nickname-ul lui, pe vremea cand dota1 era de fapt un mod pentru warcraft 3 (pardon). Si cred ca se mai joaca si acum ! Ma refer la dota1. A fost o nebunie atunci.

Edited by Xlander, 02 September 2018 - 22:30.


#7
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 07.05.2018
Schimbarea runelor a fost o imbunatatire.
Imo au pierdut bani, eu n-am dat IP, am luat direct cu RP.
Mi se pare ok , problema e gameplayul.
Prea competitiv, prea plin de pokemoni de 12 ani care sunt doar cu sula in gura.
Toti vor sa castige si uita de ce sunt acolo.

#8
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 carturarulobosit, on 03 septembrie 2018 - 19:33, said:

Schimbarea runelor a fost o imbunatatire.
Imo au pierdut bani, eu n-am dat IP, am luat direct cu RP.
Mi se pare ok , problema e gameplayul.
Prea competitiv, prea plin de pokemoni de 12 ani care sunt doar cu sula in gura.
Toti vor sa castige si uita de ce sunt acolo.

ce legatura are cu faptul ca ne-au dat inapoi o fractiune din cat am investit in rune ? n-a fost deloc corect ce au facut...si-au batut joc de cei care au investit timp in joc

#9
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

 jimi91, on 03 septembrie 2018 - 20:08, said:



ce legatura are cu faptul ca ne-au dat inapoi o fractiune din cat am investit in rune ? n-a fost deloc corect ce au facut...si-au batut joc de cei care au investit timp in joc
Care e problema, sa inteleg si eu, ai investit doar timp sau si bani ?

#10
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Xlander, on 05 septembrie 2018 - 20:48, said:

Care e problema, sa inteleg si eu, ai investit doar timp sau si bani ?

ce-i asa greu de inteles, am cumparat rune, am primit inapoi o fractiune din cat am investit in rune...nu vad de ce ar fi relevant daca am bagat bani in joc, nu vorbesc de skinuri aici....irelevant ce intrebi tu

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate