Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Frica de intuneric ( nu glumesc ).

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Deci, chiar nu recomand unui om caruia ii e frica si de umbra lui sa mearga in pesteri intunecate sau noaptea prin padure...  Un astfel de experiment ar fi, clar, traumatizant pentru oricine care are frica de intuneric.

@initiator, nu-ti risca viata mergand pe mana astora ca nu stiu ce spun...

#38
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
D-aia era buna armata obligatorie .Ce te faceai sa stai 3 ore sentinela la un depozit de munitie, singur pe cateva sute de  metri pana la primul coleg, inarmat cu o baioneta, si doar  60 de cartuse 7,62 la tine ?
Noaptea se aud tot felul de zgomote ciudate la un depozit, de la cucuvele si bufnite, la caini si cai scapati de flacaii de la GAZ, impiedicati de picioarele din fata ca sa nu fuga prea departe .
Sau sentinela pe Muntele Gaina la tehnica, cam ce zgomote poti auzi noaptea pe un versant in jurul caruia traiesc sute de vietati ?
Asta ca sa nu mai zic de teatrul de operatiuni din Afganistan unde chiar e misto garda pe timpul noptii inconjurat de talibani care adora sa taie un gat sensibil de european .Posted Image

Edited by GingisHan2015, 02 September 2018 - 08:51.


#39
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 arg, on 02 septembrie 2018 - 01:06, said:

Eu o iau razna daca nu simt ca mai e cineva in casa. Daca nu ma bantuie "ceva" e chiar naspa.

Sa vezi cum ii noaptea cand esti mai mic, singur acasa si dupa 3 iti incearca careva usa sa o deschida Posted Image

Edited by TruculMagic, 02 September 2018 - 09:08.


#40
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011

 GingisHan2015, on 02 septembrie 2018 - 08:50, said:

D-aia era buna armata obligatorie .Ce te faceai sa stai 3 ore sentinela la un depozit de munitie, singur pe cateva sute de  metri pana la primul coleg, inarmat cu o baioneta, si doar  60 de cartuse 7,62 la tine ?
Noaptea se aud tot felul de zgomote ciudate la un depozit, de la cucuvele si bufnite, la caini si cai scapati de flacaii de la GAZ, impiedicati de picioarele din fata ca sa nu fuga prea departe .
Sau sentinela pe Muntele Gaina la tehnica, cam ce zgomote poti auzi noaptea pe un versant in jurul caruia traiesc sute de vietati ?
Asta ca sa nu mai zic de teatrul de operatiuni din Afganistan unde chiar e misto garda pe timpul noptii inconjurat de talibani care adora sa taie un gat sensibil de european .Posted Image
Omule ai zis-o bine!
Ce-i cu frica asta care s-a inradacinat in natia noastra.
Stindardul curajului l-am inlocuit, oare, cu angoasa fricii?!!! Oare ne pierdem identitatea natiei noastre?!!!

#41
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Initiator: joaca noaptea la casti Alien Isolation sau Outlast si nu vei mai avea nicio teama pe viitor Posted Image

#42
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
Eu le-am jucat pe alea mai vechi... tot noaptea...
Am prieten pe care l-a tras nevasta pe sub birou cand juca alien, noaptea a venit tiptil si l-a tras de picioare jos de pe scaun. Vreo doua saptamani a doar dormit cu lumina aprinsa si jocul l-a terminat dupa vreun an.

Edited by arg, 02 September 2018 - 17:44.


#43
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

 GingisHan2015, on 02 septembrie 2018 - 08:50, said:

D-aia era buna armata obligatorie .Ce te faceai sa stai 3 ore sentinela la un depozit de munitie, singur pe cateva sute de  metri pana la primul coleg, inarmat cu o baioneta, si doar  60 de cartuse 7,62 la tine ?
Noaptea se aud tot felul de zgomote ciudate la un depozit, de la cucuvele si bufnite, la caini si cai scapati de flacaii de la GAZ, impiedicati de picioarele din fata ca sa nu fuga prea departe .
Sau sentinela pe Muntele Gaina la tehnica, cam ce zgomote poti auzi noaptea pe un versant in jurul caruia traiesc sute de vietati ?
Asta ca sa nu mai zic de teatrul de operatiuni din Afganistan unde chiar e misto garda pe timpul noptii inconjurat de talibani care adora sa taie un gat sensibil de european .Posted Image
Poate frica de intuneric vine cu povestile si legendele horror. Ia fereste tu un copil de frici si induii in copilarie ca e nemuritor si ca  tre sa fie un erou si dupa ai sa vezi ca o sa vrea sa sara sa se bata cu ursi. Totul depinde de cum ai fost crescut si cum esti influentat. Jihadistii crescuti de mici de ce crezi ca se detoneaza fara frica.

#44
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 alex14dlk, on 02 septembrie 2018 - 19:31, said:

Poate frica de intuneric vine cu povestile si legendele horror
Nici vorba. Frica am mostenit-o pe parcursul evolutiei cand moartea era prezenta la tot pasul, teama de intuneric o avem de cand traiam in grote cand intunericul si animalele salbatice faceau casa buna, cand vuietul padurii si furtuna le asemanam cu niste monstrii...

#45
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 arg, on 02 septembrie 2018 - 17:43, said:

Eu le-am jucat pe alea mai vechi... tot noaptea...
Am prieten pe care l-a tras nevasta pe sub birou cand juca alien, noaptea a venit tiptil si l-a tras de picioare jos de pe scaun. Vreo doua saptamani a doar dormit cu lumina aprinsa si jocul l-a terminat dupa vreun an.
Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator dar la o scala mai mica....intr-un concediu jucam Alien Isolation la casti(pe consola) si pe la 2 dimineata prietena se scoala si ma trage de mana intrebandu-ma: ce faci, nu dormi? Posted Image
De regula nu sunt un sperios si nu ma pierd cu firea usor dar in momentul ala am crezut ca fac infarct....

#46
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.11.2016
@Valmont43, am jucat Hellblade: senua's sacrifice care e catalogat ca Action-Adventure, si mi-a dat niste sperieturi... vrei sa ma traumatizez definitiv cu Outlast? Posted Image

#47
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

 TruculMagic, on 02 septembrie 2018 - 09:06, said:

Sa vezi cum ii noaptea cand esti mai mic, singur acasa si dupa 3 iti incearca careva usa sa o deschida Posted Image
aaaa, stiu senzatia...

acu' sunt atent sa inchid usa de la intrare tot timpul cu cheia, pentru ca dom'soara are muscatura puternica si e genul de catel care prinde si scutura tare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate