Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Huawei P30

- - - - -
  • Please log in to reply
883 replies to this topic

#829
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Restart la telefon ai dat, dupa update ?
Eventual si o optimizare si curatare fisiere nedorite, tot in Optimizare ...

Edited by shymano, 11 March 2022 - 21:29.


#830
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,391
  • Înscris: 04.05.2017
sa rezolvat ,setare gresita scuze de graba in a posta. Ideea este ca astept aceea optimizare prin noul EMUI cu interfata de harmony , daca cinevala testat in beta sau la primit pe pro, si are vreo relevanta la durata de viata a bateriei de exemplu?!

Edited by Cristy0007, 14 March 2022 - 00:32.


#831
cosmosin

cosmosin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.02.2008
Salutare. Mi-a venit upgrade la EMUI12 pe P30; a instalat cineva? Ceva probleme?

#832
reconnect

reconnect

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.02.2009
Am instalat updateul de 2 zile. Nici un fel de probleme, totul pare mult mai fluid si bateria tine semnificativ mai bine.

#833
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,564
  • Înscris: 08.03.2017
Am si eu update la zi , foarte fluid si da, bateria si-a revenit .

#834
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,391
  • Înscris: 04.05.2017
Nu observ diferente la baterie , intradevar este mai fluid , si putin enervant cand tragi slide ul din dreapta pentru optiuni de activare wifi /date /locate etc si stanga pentru notifiari, o idee mai stranie , utila pentru cine te verifica si se incurca, daca aveti iubite geloase dar mai depasite de schimbari de genul :) .

#835
Me_Shobo

Me_Shobo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 10.12.2014
La mine dupa update-ul la emui12 ma confrunt cu multe blocaje ale aplicatiilor, de ex galerie, chrome, camera...chiar daca toate aplicatiile sunt updatate la zi.
Inainte de update chiar i-am facut cu cateva zile un hard reset, nu stiu care e problema dar ma gandesc sa fac un downgrade la emui11 unde nu am avut niciodata astfel de blocaje.

#836
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Clear cache din eRecovery ai incercat ?

#837
Me_Shobo

Me_Shobo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 10.12.2014

 shymano, on 25 mai 2022 - 00:02, said:

Clear cache din eRecovery ai incercat ?
Nu am incercat , i-am dat acum si urmaresc, revin cu feedback,
Multumesc de sugestie.

#838
cosmosin

cosmosin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.02.2008
Dupa update la 12, mi se pare ca se incalzeste mult mai tare cand filmez/fac poze. Am facut intr-o ora cam 100 de poze si mi s-a blocat telefonul pentru ca era prea incins.

#839
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,391
  • Înscris: 04.05.2017
Nici un update nou in zare pe anu asta, decat la varianta pro din pcate. Oricum curand il voi inlocui cu un xiaomi. Deja folosesc in paralel un model mai vechiut dar bun de xiaomi, mai bine optimizat si curat ca android dect ce ofera Huawei.

#840
Me_Shobo

Me_Shobo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 10.12.2014
Eu il folosesc mai rar , am trecut la P40 Pro de ceva vreme , dar P30 il consider un telefon foarte reusit care nu m-a dezamagit niciodata. Il am din 2019 , bateria inca tine bine, aplicatiile merg bine fara blocaje si are si gms pentru cine nu se poate descurca fara. Camera la fel este una buna , il folosesc acum mai mult pentru drona , il conectez la telecomanda ei.  
Inainte sa trec la P40 Pro prin noiembrie , am incercat un Realme GT 5G varianta 12GB Ram si 256Gb stocare , i-am facut retur dupa o saptamana , telefonul se misca bine si atat. Senzorii merg aiurea cand vor sa mearga, bateria tine foarte putin in conditiile in care eu nu ma joc ,daca il soliciti se incalzeste tare, iar camera mediocra fata de P30 . Daca s-ar pune unpic pe treaba sa optimizeze softul si micile bug-uri era un telefon reusit, asa m-am intors la P30 pana am trecut la P40 Pro .  Eram pe vremuri si eu fan samsung si acum folosesc cel de serviciu un A70 , dar pot spune ca nu se compara cu un P30 , nu vreau sa il laud asa mult dar pentru mine a fost si este unul dintre cele mai reusite pe care le-am avut.

#841
MihaiV1

MihaiV1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.01.2016
Salutare! Inca folosesc P30-ul si ma bate gândul, cat de curand, sa ii schimb bateria.
Am vazut la chinezi, o baterie de 4950 mAh,comparabilă cu telefonul. A mai pus cineva? Merita? Sau sa merg pe original :-?.
Multumesc

#842
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,514
  • Înscris: 26.05.2022
Nu-ți bate capul. Vezi ca din cand in cand mai sunt oferte la Huawei pentru schimbarea bateriei.

#843
MihaiV1

MihaiV1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.01.2016

 NikoroB, on 24 februarie 2023 - 20:24, said:

Nu-ți bate capul. Vezi ca din cand in cand mai sunt oferte la Huawei pentru schimbarea bateriei.
Într-adevăr, 100 RON ajunge. Clar nu merita.

#844
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 16.01.2007
@MihaiV1
Nu te complica. Oferta Huawei de înlocuire a bateriei la prețul de 99 lei este încă valabilă.

#845
MihaiV1

MihaiV1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.01.2016

 manic_user, on 24 februarie 2023 - 22:44, said:

@MihaiV1
Nu te complica. Oferta Huawei de înlocuire a bateriei la prețul de 99 lei este încă valabilă.

Da, am observat dupa ce mi-a spus colegul mai sus. Va mulțumesc!

#846
levis36

levis36

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 26.04.2007
Știe cineva cum se dezactivează balonul cu fotografie la primirea unui mesaj în Messenger?
Multumesc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate