Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Stergere folder TEMP

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,015
  • Înscris: 02.11.2009
W7x64, am mutat folderul TEMP acum cativa ani de pe partitia sistem care e un SSD pe un HDD secundar, acum trebuie sa scap de acel HDD si am mutat TEMP-ul pe partita sistem din nou. Toate bune si frumoase doar ca inca mai scrie pe partitia de pe HDD in folderul TEMP si nici nu ma lasa sa il sterg.

Cum sa fac sa il sterg din Environment Variables sau de altundeva atat incat sa nu-mi destabilizeze SO sau sa-mi cauzeze alte neplaceri cand voi elimina HDD-ul?

In System Variables inca figureaza si partitia de pe HDD cu temp, nu si in User Variables for admin, e safe si rezolv problema daca ii dau simplu delete din System Variables?

Merci

#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Pai, stergi doar aia cu temp din system variables.
Oricum, ca sa stii pe viitor, si tu si altii, e mare prostie sa stai sa muti temp de pe ssd, nu ajuta cam la nimic.
Sau, ca sa nu mia stai sa stergi una si alta, scoate hardul si vezi ce se intimpla.
Daca face figuri, il bagi la loc si mai cauti si alte solutii.

Edited by trollerul_de_serviciu, 01 September 2018 - 15:55.


#3
sanyi_2005

sanyi_2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 25.12.2007
Boteaza de pe un stick cu linux si il stregi si gata el is va face inapoi pe ssd automat

#4
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,015
  • Înscris: 02.11.2009
Asa am facut, am scos intai HDD-ul si merge totul ok. Urmeaza sa-l pun din nou ca sa fac ordine in ele, ca facusi rost de unul mai mare.

Astazi este o mare prostie sa muti multe de pe SSD dar acum vreo 4 ani era o practica impamantenita, buna sau rea, lumea voia sa-si pastreze cat mai mult SSD-urile care erau mult mai scumpe si care veneau dupa perioada lor de fiabilitate scazuta, acum e cu totul alta poveste, de acord.

Merci

#5
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Si acu' 4 ani tot cam brinza aia era.
4 ani e mai putin de un sfert din durata de viata a unui SSD de acum 4 ani ;)
Concluzia e ca te-ai chinuit degeaba sa-l muti atunci, acum te-ai chinuit degeaba sa-l muti la loc.
Oricum, bine ca a mers.

#6
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,015
  • Înscris: 02.11.2009
Atunci a fost o placere, acum a fost mult mai rapid si mai fara nervi decat ma pregatisem, a mers smooth. La Temp trebuia sa-i dau delete din System Variables, cum anticipasem.
A mers.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate