Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bascula (si altele) For...

Problema anxioasa, e normal cum g...

Vitrina sucuri

F.Charm - La inalțime
 Marker de scris pe bidoane

Lecțiile trase de comandanti...

Recomandare telefon pt poze si ba...

Casa de paie
 Verificare baza de date a politiei

Xiaomi sub 1200 lei

programul Marțea Mastercard

Adaptare aspirator pe baterii, la...
 Resetare baterie Acer Aspire E5-575

AMD Ryzen 7800X3D - stuttering

Recomandare router 4G/5G

Ucigand cu cruzime in numele lui ...

Huawei Mate 20 Lite

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2598 replies to this topic

Taganan

Taganan

Junior Member

• Grup: Junior Members
Am achizitionat duminica pentru sotie(Orange la liber,din mall Vitan), Mate 20 lite.
Cerinta principala era un ecran mare.Baterie si foto cat mai bune.
Plus pret cat mai mic.(La genti,imbracaminte si pantofi nu prea se aplica aceasta regula)
Eu sunt multumit de alegerea facuta,minus partea foto.Modesta.[La pretul de maximum 2000 Lei(1718 pret platit) trebuia sa renunt la ceva.]
Am dezinstalat toate jocurile si am pus jocul meu doar pentru incercare.Hearthstone.Joc de carti. Da, aici se incalzeste telefonul.Nu rau dar se incalzeste.
O mica intrebare:Fotografiile au fost transferate(de pe samsung s6) alandala.Amestecate rau.Cum le pot rearanja dupa data?Sunt aproape 3500 de poze.
Multumesc.

narcis_tgv_80

narcis_tgv_80

Member

• Grup: Members
Le aranjeaza el singur, ca are AI. :)

Radu-S

Radu-S

Member

Ok, cateva chestii la o saptamana de la achizitie.
Am primit un patch, SNE-LX1 8.2.0.104(C432patch01).
Un lucru ciudat, m-am jucat un pic cu temele instalate si cu cele din magazin, nu stiu sigur de la care, dar fonturile telefonului s-au scimbat. Toate. Google, F B, meniu...
Nu am reusit sa schimb fonturile alea patratoase, asa ca, daca tot primisem patch-ul, am dat factory reset.
Din nou, in timpul setarilor care au urmat telefonul s-a incalzit un pic, dar nu alarmant. Am avut un Sony care se incalzea ca o tigaie si tot nu a crapat.
In utilizarea de zi cu zi nu se incalzeste. Nu am testat pe jocuri si filme, pentru ca, personal mi se pare o tampenie sa ma holbez la un ecran minuscul sa vad un film.
Bateria. Nu stiu cum il folosesc altii, dar in regimul meu, fostul P10lite ma tinea in jur de 48 de ore, iar Mate in jur de 72. Nu sunt un ahtiat dupa puterea bateriei intr-o lume in care sunt inconjurat de prize, acasa, in masina, chiar si la restaurant, doar vreau sa informez.
In functionare nici un repros, pana acum.
Camera inca nu e testata, pentru ca nu prea ma intereseaza. Daca vreau sa fac fotografii, scot SLR-ul. Cu telefonul faci doar poze.

TruculMagic

TruculMagic

Egalitatea nu există decât în matematică

• Grup: Senior Members
Pana la urma camera cum este ? Din specificatii pare foarte buna. Ma intereseaza sa inlocuiesc un samsung note 4 edge. Stiu ca tot ce e lite de la huawei e prost, insa imi face cu ochiul ca are procesorul nou 710 care consuma mai putin si teoretic ar trebui sa fie mai rece. M-am saturat de telefoane care se incalzesc, in principiu un telefon care se incalzeste , in timp va distruge bateria si o va consuma mult mai repede, dupa un an va fi varza.

Ionel77

Ionel77

Junior Member

Si eu am mate 20 lite. Nu se incalzeste. Proceseaza bine ..un display super ok. Am oscilat intre a8 plus si mate 20 lite. Dar am ales mate pentru dispkay mai mare si mai curat. Culirile sunt vii. Iar per ansamblu sunt multumit. Are volte si vowifi care merge si in mod avion.

xperia_ray

xperia_ray

Senior Member

Are blitz la selfish camera ? :P

Radu-S

Radu-S

Member

View Postxperia_ray, on 02 octombrie 2018 - 19:20, said:

Are blitz la selfish camera ? Posted Image
Nu.

narcis_tgv_80

narcis_tgv_80

Member

Cei care sunteti multumiti de telefon il aveti pe albastru sau pe negru? Ma gandeam ca poate doar cele pe negru au ceva probleme.. As vrea sa il iau pe albastru de la Orange dar au doar negru.

Ionel77

Ionel77

Junior Member

Al.meu e pe negru. Despre ce probleme vorbesti. Al meu nu are nici o problema.

narcis_tgv_80

narcis_tgv_80

Member

View PostIonel77, on 03 octombrie 2018 - 10:39, said:

Al.meu e pe negru. Despre ce probleme vorbesti. Al meu nu are nici o problema.
Imbinarea capacului spate, un colt iesea in relief. Faptul ca se incalzea destul de tare in fata sub display, cat si in spate. Bateria care nu prea tinea.

Ionel77

Ionel77

Junior Member

Despre incalzit..nici vorba. Depinde ce faci tu pe el. Despre capac..nu am sesizat asa. La mine nu. Bateria de la 7 la 3 jumate 70% .pe date active..facebook..mesenger texas poker si ceva radio pe casti.

narcis_tgv_80

narcis_tgv_80

Member

@Ionel77 l-ai luat de la Orange sau din alta parte?

Ionel77

Ionel77

Junior Member

Flanco.

xperia_ray

xperia_ray

Senior Member

Mi am luat si eu acest tel e ok, am primit un update azi :P

narcis_tgv_80

narcis_tgv_80

Member

Am revenit la mate 20 lite. De data asta pe albastru. Asta e ok fata de cel dinainte.
Problema e cu folia ecranului. Cea din cutie nu am putut sa o pun bine nici la primul nici la asta. Au rămas bule de aer și e și strâmb pusa. As vrea una de sticla dar nu am găsit la ăștia care vând folii, iar pe net am citit ca nu s-ar potrivi ok toate. L-aș lasă fără folie dar nu știu cum rezista ecranul. Voi ce ați pus?
Petru protecție spate am luat o carcasa de silicon originala Huawei.

Ionel77

Ionel77

Junior Member

https://www.mobiledi...tru-huawei-mat. Eu de aici am cumparat si folie si husa si sunt ok husa tip carte originala pentru el.

Trasportul a fost gratuit . Folie a costat 28 ron si husa 58.

A-ONE

A-ONE

Senior Member

Vezi, link-ul nu e bun, mai pune-l o data.

Edited by A-ONE, 06 October 2018 - 21:39.

Ionel77

Ionel77

Junior Member

https://www.mobiledi...woaAkWcEALw_wcB

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate