Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Problema microfon HDMI

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
MarianIntreaba

MarianIntreaba

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.05.2017
Salut tututor, am si eu o problema foarte enervanta cu care nu m-am mai intalnit pana acum, sa explic:
Am 2 monitoare unul bagat in placa de baza cu vga iar cel  principal cu hdmi in placa video (1050 ti) totul mergea bine si frumos, microfonul meu se auzea foarte bine in jocuri cat si pe alte programe gen Discord etc. pana cand a trebuit sa scot monitorul principal pentru cateva saptamani si sa il folosesc doar pe cel ce e bagat in placa de baza (normal ca am jucat orice joc in lag ca nah, saracul processor avea si el o placa incorporata acolo cat se poate de ...decenta) iar peste cateva saptamani cand am bagat inapoi monitorul principal am constatat ca daca stau in Discord se aude microfonul normal, dar daca intru in orice joc microfonul isi ia boost si incepe sa vajaie, daca scot hdmi-ul din monitor se aude normal din nou, daca bag hdmiul se din nou foarte aiurea cand intru in jocuri :/ am auzit ceva cum ca hdmi-ul e capabil sa transmita si sunetul prin cablu si paote interfereaza ceva ….chiar nu stiu :l
Va rog daca stiti si puteti sa ma ajutati as fi foarte recunoscator deoarece nu pot sa joc mai nimic si sa stau si in Discord cu prietenii :(

#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Ce windoze ai, probabil 10 ?
Click dreapta pe difuzor din colt linga ceas > Sounds > recording > mic... > configure, properties... > regleaza cite unele pe acolo....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate