Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Pc gaming-ul incotro?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostFantasy89, on 31 august 2018 - 15:34, said:

Vreau sa vorbim de viitorul pc gaming-ului,deoarece preturile componentelor au luat-o razna si aici ma refer la placile video Nvidia,care cresc de la generatie la generatie,acum pretul cel mai mic pentru RTX 2080 este de 4000 ron,pretul la memoria ram inca este foarte mare,am inteles ca si intel urmeaza sa lanseze noi procesoare cu preturi ceva mai piperate,oricum la procesoarele intel pretul nu scade nici cand apare o noua generatie de cpu etc,plus ca astazi platim mult si pe periferice daca dorim ceva mai de calitate (mouse 200-300 ron,tastatura mecanica 300 ron + etc)

Voi cum vedeti viitorul Pc gaming-ului ?Strang bani sa imi cumpar un pc in decembrie iar suma totala este de 13000 ron pentru tot pc-ul(monitor,ups,componente cu rtx 2080 si i7,16gb ram etc) pentru ce imi doresc, iar un PS4 PRO cu un TV 4k Samsung ma costa 3500 ron.Nu stiu daca merita diferenta pentru acel pc pe care il doresc,unde o sa il folosesc pentru gaming 90%.

Rezumat:Pretul componentelor pentru pc continua sa creasca de la an la an,ce facem in viitor?Ne mutam pe console?
ps:Rog sa pastram discutia doar la capitolul gaming, nu la ce mai putem sa facem cu pc-ul in afara de jocuri.

Voi ce parere aveti?
bună întrebare pentru Profesional Zone.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate