Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Actualizare lista TV fără schimbarea ordinii.

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
vldsnz97

vldsnz97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 22.04.2018
salutare, am un lg LG uj6307, insa mi-am setat canalele asa cum am vrut eu, nu cum a vrut digi, insa nu mi se baga canelele noi direct, am dat cautare direct si mi-a rearanjat canalele dupa cum le avea digi. Cum as putea sa fac sa mi se bage canale noi fara sa mi se schimbe ordinea canalelor?

#2
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,278
  • Înscris: 08.11.2016
Nu cred ca poti dar poti aranja foarte usor lista de canale pe calculator cu chansort.

#3
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014
Depinde de televizor. eu am 2 Panasonic-uri si imi pastreaza lista asa cum am creat-o chiar daca DIGI mai adauga sau elimina programe.

Edited by Epidaurus, 30 August 2018 - 18:27.


#4
bitiro

bitiro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 07.03.2008
Daca stii frecventa intri manual pe ea si dai actualizare.
Posturile noi intra in canalele libere daca sunt, daca nu la urma.

#5
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,940
  • Înscris: 24.04.2013
Nu stiu cum este la acest model, dar pot sa iti spun ce fac eu. Am tot LG. Am pe el (de fapt pe ele, ca sunt 2) listele de canale la zi desi scanare de la zero nu am mai dat de un veac.

Mai intai de toate scanarea initiala NU o faci pe operator (RDS), ci pe ‘Altii’/ ‘Completa’/ sau cum i-o zice. Altfel poti avea diverse surprize cu canale care sar de ici colo la actuializare, iar versiunile recente de ChanSort nici nu cred ca te mai lasa sa reordonezi lista pe PC (exact din motivul aratat).

Apoi, are o optiune de actualizare automata a listei de canale. Poti sa o lasi bifata.

Al meu nu prea pare sa actualizeze decat cand comut pe un post din multiplexul modificat.
  • Daca stiu ca s-a schimbat ceva si stiu frecventa (de pe SoftpediaPosted Image), o varianta este sa dau scanare manuala pe acea frecventa. Acesta scanare manual pe 1 frecventa este necesara si cand se introduce o frecventa noua.
  • Altfel, intru in ‘Test semnal’ si ii dau se afiseze lista de pe fiecare multiplex - sunt destule dar nu chiar asa multe.
  • O altervativa este sa trec pe canalul 1, apoi ‘P+’ pana ajung al sfarsitul listei cu o mica pauza pe fiecare post sa am imagine/sunet - asa trec prin toate multiplexurile si le actualizeaza, dar sunt multe.
Posturile noi sunt adaugate pe unde e loc: numere nefolosite fiindca intre timp s-au scos acele posturi, cand nu exista goluri atunci adauga la sfarsit. Asa ca mai reordonez si eu pe ici pe colo unde e nevoie.

#6
vldsnz97

vldsnz97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 22.04.2018

View Postsags, on 30 august 2018 - 20:42, said:

Apoi, are o optiune de actualizare automata a listei de canale. Poti sa o lasi bifata.


asta nu modifica ordinea programelor? ca o am dezactivata

#7
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,940
  • Înscris: 24.04.2013
@vldsnz97: Daca initial ai dat scanare pe ‘Altii’/ ‘Complet’/ etc, nu pe operator ‘RDS’/ ‘UPC’, nu modifica ordinea.

#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postvldsnz97, on 30 august 2018 - 17:50, said:

Cum as putea sa fac sa mi se bage canale noi fara sa mi se schimbe ordinea canalelor?

Nu poti, ca aia e ordinea prestabilita in grila, poti doar sa le asezi tu ulterior.

#9
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009

View Postrosix, on 31 august 2018 - 06:58, said:

Nu poti, ca aia e ordinea prestabilita in grila, poti doar sa le asezi tu ulterior.
Și cam care ar fi această ordine „prestabilită”, dacă nu vă e cu supărare...?

P.S. Gîndește-te bine înainte să răspunzi, deja ai spus o prostie și poate vrei să te oprești aici...

#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006

View Postvldsnz97, on 30 august 2018 - 17:50, said:

salutare, am un lg LG uj6307, insa mi-am setat canalele asa cum am vrut eu, nu cum a vrut digi, insa nu mi se baga canelele noi direct, am dat cautare direct si mi-a rearanjat canalele dupa cum le avea digi. Cum as putea sa fac sa mi se bage canale noi fara sa mi se schimbe ordinea canalelor?

Si eu am tot combo-ul LG + DIGI.
La mine canalele noi bagate de DIGI apar doar dupa ce rescanez.Asta inseamna automat schimbarea ordinii canalelor.Nu cred ca exista posibilitatea pastrarii ordinii setate de tine.
Inca n-am vazut in ultimii doi ani canale noi de la DIGI care sa merite o rescanare si implicit setarea la favorite.

#11
nicolaekool

nicolaekool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 25.02.2018
La fel si la mine la smart tv-ul HORIZON. Baga UPC canale noi, tre sa rescanez grila si imi sterge canalele favorite. Noroc ca am lista cu favorite salvate undeva si le rearanjez cum le aveam inainte

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate