Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Best buy - buget 1500 ron

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
maxx_bgd

maxx_bgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.05.2008
Salutare!

Dupa ce batranul Allview V1 Viper S, a facut fata cu brio mai mult de 4 ani, poate chiar 5, si inca se descurca cu mici scartaieli, ma bate un gand sa il schimb. M-am tot uitat pe magazinele online si am facut diverse filtrari, dar inca nu m-am hotarat, asa ca va cer ajutorul.
Asadar, vreau un telefon care:
1. Sa nu depaseasca bugetul de 1500 de roni (maxim 1600, daca chiar se justifica cei 100 de lei in plus).
2. Sa am semnal cat mai bun, deoarece am senzatia ca pe al meu nu prea il mai duc antenele... nu prea prind semnal in locuri in care altii nu se plang de acest lucru.
3. Camera sa fie cat mai performanta, deoarece nu vreau ca in concediu sa mai car aparatul foto dupa mine.
4. Sa nu fie foarte mare, as prefera sa fie mai mic de 144x71,8x8,9mm (atat e actualul), cu un ecran de maxim 5 inch - nu imi place sa am tableta in buzunar. :D
5. Asta deja e un moft... :D  sa tina bateria cat mai mult, batranul Allview ma duce 2 zile lejer, folosit doar pe post de telefon (apeluri/sms) se duce chiar si in 3 zile.

Deci, astept sugestiile voastre. Multumesc!

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Daca te uiti mai atent, vedeai ca sunt deschise in 1500lei vreo 30 topice in ultima saptamana... Posted Image

2 - nu avem de unde sa stim care are semnal mai bun in locul X sau Y
3 - camera unui telefon de 1500lei nu o sa fie grozava
4 - deja nu mai ai alternative, toate telefoanele actuale au dimensiuni mari.
5 - deja ai scos din ecuatie destule telefoane



Dupa ce am tras linie la tot ce doresti, ramai cu Sony XA2.

Edited by TruculMagic, 29 August 2018 - 10:33.


#3
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
xiaomi mi a2
cpu mid/high range  (qcom 660)
4/6 gb ram
android ONE (update frecvent si trecere la 9 chiar si 10)
constructie calitativa

a scuze, are ecran de 6inch

Edited by neoliviu, 29 August 2018 - 10:36.


#4
_Atom_

_Atom_

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 63
  • Înscris: 28.08.2018
Nokia 7 Plus.

#5
maxx_bgd

maxx_bgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.05.2008

View PostTruculMagic, on 29 august 2018 - 10:30, said:

Daca te uiti mai atent, vedeai ca sunt deschise in 1500lei vreo 30 topice in ultima saptamana... Posted Image

Mie cautarea dupa "1500 ron" mi-a intors 2 rezultate, unul din 2011 si unul mai recent din 2015. :)

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
https://forum.softpe...bleteaccesorii/

Ai aici o gramada daca deschizi fiecare sa vezi ce, cerinte are.


PS: Ti-am recomandat telefon mai sus. Altceva mai bun care sa se potriveasca cerintelor tale nu gasesti.

#7
StefanCBV

StefanCBV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 30.01.2017
Xiaomi Pocophone F1...e nou aparut si imbatabil pt pret. Cauta reviewuri pe net. Cu tot cu transport ar veni undeva la 1600 lei versiune de 64 GB cu 6 GB ram.

EDIT: Singurul criteriu la care nu se incadreaza din cerintele tale e marimea ecranului...cum a zis si colegul de mai sus, greu sa mai gasesti ceva mic in ziua de azi.

Edited by StefanCBV, 29 August 2018 - 11:55.


#8
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,945
  • Înscris: 17.01.2012
nu mai vrei allview? vezi că au la 1400 niște bunătățuri

#9
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 27.02.2018
Nokia 8 - smartphone de top de 2017: procesorul de top de anul trecut Snapdragon 835, diagonala de doar 5,3 la raport de 16:9, 4 GB RAM si 64 GB de stocare, Android curat cu updateuri rapide, camere bune asa cum au avut telefoanele Nokia si in trecut

#10
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018

View Postmaxx_bgd, on 29 august 2018 - 10:25, said:

Salutare!

Dupa ce batranul Allview V1 Viper S, a facut fata cu brio mai mult de 4 ani, poate chiar 5, si inca se descurca cu mici scartaieli, ma bate un gand sa il schimb. M-am tot uitat pe magazinele online si am facut diverse filtrari, dar inca nu m-am hotarat, asa ca va cer ajutorul.
Asadar, vreau un telefon care:
1. Sa nu depaseasca bugetul de 1500 de roni (maxim 1600, daca chiar se justifica cei 100 de lei in plus).
2. Sa am semnal cat mai bun, deoarece am senzatia ca pe al meu nu prea il mai duc antenele... nu prea prind semnal in locuri in care altii nu se plang de acest lucru.
3. Camera sa fie cat mai performanta, deoarece nu vreau ca in concediu sa mai car aparatul foto dupa mine.
4. Sa nu fie foarte mare, as prefera sa fie mai mic de 144x71,8x8,9mm (atat e actualul), cu un ecran de maxim 5 inch - nu imi place sa am tableta in buzunar. :D
5. Asta deja e un moft... :D  sa tina bateria cat mai mult, batranul Allview ma duce 2 zile lejer, folosit doar pe post de telefon (apeluri/sms) se duce chiar si in 3 zile.

Deci, astept sugestiile voastre. Multumesc!
ai oliviu de 4-5 ani functionabil? Asta e de scris in cartile de istorie :))

#11
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,747
  • Înscris: 10.05.2008
e de laudat ca a tinut orice smartphone 4-5 ani

#12
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

View Post_Atom_, on 29 august 2018 - 10:48, said:

Nokia 7 Plus.
Vrea maxim 5"

#13
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Google Pixel e singura varianta care bifeaza tot ce vrei tu in bugetul asta.
Nu stiu cum sta la semnal, dar ar trebui sa fie ok. Nu am observat diferente majore intre calitatea semnalului la smartfoane.
https://www.pcgarage...e-sim-4g-black/

#14
maxx_bgd

maxx_bgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.05.2008

View PostAstroNut98, on 29 august 2018 - 14:06, said:

Google Pixel e singura varianta care bifeaza tot ce vrei tu in bugetul asta.

Ma incanta acest google pixel, ca e micut, design dragut si cica si camera ar fi destul de performanta... insa bateria mi se pare cam mica.

#15
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Huaweiurile stau bine la semnal

#16
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostMotanS_ReD, on 29 august 2018 - 13:10, said:

ai oliviu de 4-5 ani functionabil? Asta e de scris in cartile de istorie Posted Image)

Poate sa-l de ala allview pentru muzeu , o sa primeasca cel mai nou si mai puternic allview la schimb Posted Image
E ca un mercedes din ala bine conservat cu 5 milioane km la bord. Posted Image

Edited by TruculMagic, 29 August 2018 - 15:18.


#17
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014

View Postmaxx_bgd, on 29 august 2018 - 15:07, said:


Ma incanta acest google pixel, ca e micut, design dragut si cica si camera ar fi destul de performanta... insa bateria mi se pare cam mica.
Pai acuma si cu mandra, si cu draga, mai greu in bugetul asta. Undeva trebuie sa faci rabat.

#18
maxx_bgd

maxx_bgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.05.2008
Desi are unele mici urme de batranete: din cele 3 butoane de sub ecran, doar unul se mai aprinde, desi functioneaza toate 3, are o pata galbuie foarte discreta in stanga sus pe ecran, telefonul nu l-as schimba daca unele aplicatii, precum Google Docs, nu mi-ar da notificare la instalare ca e prea veche versiunea de Android. Si mai este faza cu semnalul, dar acum nu stiu daca e de la telefon sau de la retea... :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate