Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Cardul de credit (sau debit) cu cel mai mare cash-back

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
933 replies to this topic

#37
grimgringo

grimgringo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.03.2006
Salut,
Am sapat si eu in ultima vreme si, intr-adevar, Unicredit Gold e o solutie buna pt cashback dar din pacate au urmat si ei trendul BT si au pus comision 2%+5?lei catre Revolut...
Altfel, First Bank a avut 3% pana pe 15 si nu a mai prelungit promotia...
In schimb exista cardul de la OTP care are 10% cashback pt primele 3 luni doar, in limita a 200 lei maxim de primit. Eu o sa merg pe varianta asta, mai ales ca nu au nici comision de emitere si admnistrare in primul an!

#38
mihail75

mihail75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 18.02.2005

View Postgrimgringo, on 16 ianuarie 2019 - 10:37, said:

Unicredit Gold e o solutie buna pt cashback dar din pacate au urmat si ei trendul BT si au pus comision 2%+5?lei catre Revolut...
In schimb exista cardul de la OTP care are 10% cashback pt primele 3 luni doar, in limita a 200 lei maxim de primit. Eu o sa merg pe varianta asta, mai ales ca nu au nici comision de emitere si admnistrare in primul an!

Cum adica ”comision 2%+5?lei catre Revolut”?
Am fost eu azi la OTP si promotia cu 10% e pt cardurile emise pana la 31.01 si e valabila pana la 30.06, cel putin asa mi-a spus ametita de acolo. Cand am intrebat-o ce se intampla dupa 30.06 mi-a spus ca nu se mai da nici un cash back. Voi ati inteles altceva? Daca ar lasa un 2% si dupa terminarea ofertei tot ar fi ceva, daca nu, nu merita.

#39
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Nu mai alergati dupa cashback ca nu va scoateti, platiti pe alte cai.

#40
twins1

twins1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 24.01.2007
Depinde 😉, eu tot cu UniCredit gold votez

Edited by twins1, 17 January 2019 - 10:34.


#41
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
https://auchan.oney.ro/card
  • 3% la cumparaturile din Auchan
  • 1% la restul magazinelor
Dar tine doar pana pe 30 iunie.

#42
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Oricum mă enervează și Unicredit că la plăți în lei la "procesator extern" face dublă conversie. Mama lor.

#43
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Eu cred că în prezent cel mai bun este UniCredit Premium 2% cash-back, era bun WizzCard de la BancPost, dar acesta a ieșit de pe piata la preluarea de către Transilvania

#44
mihail75

mihail75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 18.02.2005

View PostDanielms, on 17 ianuarie 2019 - 12:48, said:

Eu cred că în prezent cel mai bun este UniCredit Premium 2% cash-back, era bun WizzCard de la BancPost, dar acesta a ieșit de pe piata la preluarea de către Transilvania

M-am uitat pe conditii, nu e grozav, oricum are maxim 100 lei/luna. Nu cred ca gasesc ceva bun, pusesem intrebarea pt. ca fusesem in state, unde oamenii folosesc asa ceva, cu conditii mult mai bune. Uitasem insa ca traim in Romania!

#45
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
@mihail75 - eu m-am uitat pe site acum si vad urmatoarea informatie "Primesti 2% inapoi in puncte UniCredit pentru fiecare tranzactie efectuata la comercianti, inclusiv pentru plata facturilor de utilitati, maxim 200 lei/ciclu de tranzactionare."
Sincer cochetez si eu cu un card de credit care sa aiba un cashback bun, nu am inca acest card de la Unicredit, am avut WizzBancPost si momentan sunt pe un StarBT primit in compensare. Inca sunt in tatonare, si StarBt are cashback, cei drept mult mai mic dar un cost anual mic (in primul an cred ca este zero pentru cei veniti din BancPost, dupa care cred ca 30 lei), pe cand cel de la Unicredit are un cost anual de 200 lei. In plus, daca Wizz semneaza cu alta banca in Romania, ma tenteaza din nou un card Wizz. De aceea inca sunt in cautare....

#46
mihail75

mihail75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 18.02.2005
Danielms, asa e, vad ca e 200 lei, la card premium, probabil eu m-am uitat la principal. Cu bune si rele, intr-adevar, e cea mai buna de pe piata.

#47
mihail75

mihail75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 18.02.2005
la unicredit, citesc in regulament ca aceasta campanie cu 2% tine pana pe 30 iunie. Din cate stiti se prelungesc beneficiile sau nu?

#48
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
La Reiffeisen scrie asa:

Ai la dispozitie o retea de magazine partenere, cu cele mai variate profiluri. Poti cumpara produse pe care le achiti apoi in pana la 12 rate lunare fara dobanda,

Nu specifica daca aceste rate sunt oriunde la orice comerciant sau doar la magazinele agreate sau participante la diferite programe. Aveti idee daca se refera la orice magazin oriunde in lume?

#49
mihail75

mihail75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 18.02.2005

View Postcuculea, on 18 ianuarie 2019 - 19:27, said:

La Reiffeisen scrie asa:

Ai la dispozitie o retea de magazine partenere, cu cele mai variate profiluri. Poti cumpara produse pe care le achiti apoi in pana la 12 rate lunare fara dobanda,

Nu specifica daca aceste rate sunt oriunde la orice comerciant sau doar la magazinele agreate sau participante la diferite programe. Aveti idee daca se refera la orice magazin oriunde in lume?

Nu am idee. Fara suparare, dar postul e despre cash-back!

#50
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.09.2007

View Postcuculea, on 18 ianuarie 2019 - 19:27, said:

La Reiffeisen scrie asa:

Ai la dispozitie o retea de magazine partenere, cu cele mai variate profiluri. Poti cumpara produse pe care le achiti apoi in pana la 12 rate lunare fara dobanda,
Magazine PARTENERE nu îți spune nimic?


#51
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postcuculea, on 18 ianuarie 2019 - 19:27, said:

La Reiffeisen scrie asa:

Ai la dispozitie o retea de magazine partenere, cu cele mai variate profiluri. Poti cumpara produse pe care le achiti apoi in pana la 12 rate lunare fara dobanda,

Nu specifica daca aceste rate sunt oriunde la orice comerciant sau doar la magazinele agreate sau participante la diferite programe. Aveti idee daca se refera la orice magazin oriunde in lume?

Nu sunt oriunde, doar la mag partenere si uneori nu poti alege numarul de rate, e fixat de banca

#52
gigelvasile

gigelvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 13.08.2012

View Postmihail75, on 18 ianuarie 2019 - 19:07, said:

la unicredit, citesc in regulament ca aceasta campanie cu 2% tine pana pe 30 iunie. Din cate stiti se prelungesc beneficiile sau nu?

Eu il am din 2016 si s-a tot prelungit pe perioade diferite de atunci si pana acum.

#53
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
S-a prelungit la First Bank:

Primești înapoi 3%* pentru cumpărăturile efectuate între 01.12.2018 și 15.03.2019, indiferent de valoarea acestora (* în limita sumei de 300 Lei).

#54
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostMasterC, on 20 ianuarie 2019 - 22:36, said:

S-a prelungit la First Bank:

Primești înapoi 3%* pentru cumpărăturile efectuate între 01.12.2018 și 15.03.2019, indiferent de valoarea acestora (* în limita sumei de 300 Lei).
Aham...uita te un pic si la ce dobanda au cu DAE...eu m-am uitat si mi-a trecut de ei, mi-e frica sa mai deschid pagina lor de net.

Edited by cuculea, 21 January 2019 - 21:42.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate