Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Reziliere contract telefonie mobila inainte de termen

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
Sleipnir

Sleipnir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 01.09.2007

View Postdorin_2k, on 28 august 2018 - 21:57, said:

Nu cunosc politica lor.
Stiu ca eu am primit ceva f ok. Si dupa mine inca multi.

Cei ce se bat in piept ca "rezolva"  si pun ps aiurea, nu stie nimeni ce caz particular au. Poate fara telefon, poate fara perioada minima, etc.

Nici eu nu stiu care e politica lor, dar in mod clar nu e pe placul meu. De exemplu, din contul meu, cu toate ca sunt in ultimele 3 luni de abonament, pot sa optez sa imi reinnoiesc contractul doar pe abonamente cu valoare mai mare. Trebuie sa fiu contactat de operator ca sa imi ofere ce e corect.

Edited by Sleipnir, 28 August 2018 - 22:05.


#20
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,317
  • Înscris: 01.12.2001

View PostNimcid25, on 28 august 2018 - 22:03, said:

*****,vrei si contractul?
Voi raporta fiecare postare a ta in care jignesti, off topic sau nu respecti regulamentul.
Citeste regulamentul.
Cred ca deja ai fost avertizat.
O postare stearsa si una editata.

Scrie on topic, nu ataca pe altii.
Nu esti la sectia ta aici.

Pt initiator: mai bine asteptai finalizarea perioadei minime. Nu mureai pt 2 luni.

#21
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,957
  • Înscris: 18.12.2007
Daca contractul e la Orange de ce nu ai postat pe aria dedicata? Asa cum spuneam si altii, daca ai primit telefon la oferta vei plati despagubirile prevazute in contract.
Cum naiba se intampla ca ii apuca pe toti moralitatea/legalitatea doar cand au ei de platit ceva? Cand ai luat telefonul ala gratis de ce nu ti-ai pus intrebarile astea, ca sa ti le lamuresti atunci?

Ofertele de retentie nu sunt publice fiindca se personalizeaza conform puterii tale de negociere.

#22
Sleipnir

Sleipnir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 01.09.2007
Poate asa e, trebuie sa imi pun intrebarile astea atunci. In orice caz, cei de la ANPC ma vor lamuri daca este necesar sa platesc acele despagubiri sau nu.

#23
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,957
  • Înscris: 18.12.2007
Daca ai luat telefon, le vei plati.

#24
Sleipnir

Sleipnir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 01.09.2007
Vedem ce zic cei de la ANPC. Voi face conform decizie ANPC. Cel mult voi plati 2 luni de abonament fara TVA. Dar astept decizia ANPC (dupa ce vor analiza valoarea ultimei facturi si contractul).
Oare de ce in contracte nu scriu clar cat din valoarea abonamentului lunar reprezinta costul abonamentulu si costul telefonului? Poate daca ar scrie in contract,  negru pe alb, cat reprezinta din valoarea lunara costul serviciilor separate de costul telefonului ar fi fost mai ok. Dar daca ar fi asa nu ti-ar mai fura ochii cu terminal gratis la abonament :)

#25
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,532
  • Înscris: 01.08.2006
Telefonu-i telefon, abonamentul e abonament. Iti da telefonul gratis, abonament mare.
Nu se complica cu rate, ca atunci nu ar putea sa-ti dea abonament mare. Ar fi mai complicat sa dea rate, mai implica si institutii de credit, etc.
Cu abonament mare, poate ramane asa si dupa perioada minima contractuala si mai impusca un iepure.

#26
Sleipnir

Sleipnir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 01.09.2007
Atunci pare o struto-camila. Cel mai transparent era ca pe fiecare factura lunara sa apara cat din factura reprezinta terminalul si cat abonamentul.

#27
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,957
  • Înscris: 18.12.2007

View PostSleipnir, on 29 august 2018 - 09:35, said:

Dar daca ar fi asa nu ti-ar mai fura ochii cu terminal gratis la abonament Posted Image

E si treaba ta sa casti ochii si sa te interesezi de conditii.

#28
Sleipnir

Sleipnir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 01.09.2007
Da, asa e. Dar e treaba lor sa aibă ofere cât mai transparente. Gen când pun 0 lei la telefon la un abonament mare sa fie o steluța prin care îți explica ca prețul e inclus în abonament și de fapt nu e gratis

#29
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,957
  • Înscris: 18.12.2007
Nimic nu e gratis in viata. Nu mai astepta de la altii sa caste ochii pentru tine.

#30
Sleipnir

Sleipnir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 01.09.2007
Nici nu aștept. Aștept doar ca în România sa avem cât de cât transparenta în prestări servicii.

#31
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View Postbai3tzash, on 29 august 2018 - 09:41, said:

Telefonu-i telefon, abonamentul e abonament. Iti da telefonul gratis, abonament mare.
Nu se complica cu rate, ca atunci nu ar putea sa-ti dea abonament mare. Ar fi mai complicat sa dea rate, mai implica si institutii de credit, etc.
Cu abonament mare, poate ramane asa si dupa perioada minima contractuala si mai impusca un iepure.
Nu e chiar așa,eu zic ca trebuie mai informat.

Ei, parcă știam că sunt obligați să arate unde plătești terminalul si unde abonamentul.

Edited by mariusr1976, 31 August 2018 - 15:08.


#32
Sleipnir

Sleipnir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 01.09.2007
In contractul meu nu scrie cat e telefon si cat e abonament. Apar doar modelul si seria terminalului.

#33
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Pai cam trebuia să scrie.

#34
Sleipnir

Sleipnir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 01.09.2007
Atunci par ca sunt cam in offside. De exemplu, in contractul cu Vodafone scrie :)

#35
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,317
  • Înscris: 01.12.2001
In cat timp se va emite ultima factura?

#36
Sleipnir

Sleipnir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 01.09.2007
In 3 saptamani. Mai mult de 150 de lei nu are cum sa fie pentru ca mai erau 2 luni din contract.

Edited by Sleipnir, 01 September 2018 - 14:26.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate