Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Cel mai profitabil sezon pe litoral

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

#19
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
[ https://scontent-dfw5-1.cdninstagram.com/vp/0facb44fa89851fc416fc9cdb2bb468d/5C2D672D/t51.2885-15/e35/39763844_309609219804181_3221100900768546816_n.jpg?dl=1 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

View PostOpelAstra2002, on 28 august 2018 - 14:47, said:

Vreau sa stiu daca mai sunt forumisti Softpedia, in afara de mine, care nu au fost pe litoralul romanesc in cel mai bun an, turistic vorbind, din ultimii 30 dupa cum spune presa. Eu cred, toti cunoscutii mei au fost, unii chiar si de doua ori, altii sunt acolo iar altii urmeaza sa mearga pe litoral in vara lui 2018. Si asta in conditiile in care noi locuim la peste 700 km de mare. Simt asa ca trebuie sa ma fac "mic" si sa evit subiectul litoral in situatia asta cand vine vorba, parca. Sunt un "fenomen" Posted Image Posted Image...

Turistic vorbind conform presei,litoralul romanesc o duce din superlativ in superlativ.Fiecare an este un record,record care este batut in urmatorul an.Si tot asa.Adica din minciuna in minciuna si din ministru al turismului incompetent in alt ministru al turismului incompetent.
Litoralul romanesc este o ruina,la propriu.Cele cateva exceptii nu demonstreaza deloc dezvoltarea,pentru ca aici preturile sunt la nivelul de Acapulco si prestatiile,produsele si serviciile de Baile Amara.Doar o mica comparatie cu bulgarii este edificatoare,conditiile naturale fiind cvasiidentice.

#21
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,945
  • Înscris: 17.01.2012

View PostOpelAstra2002, on 28 august 2018 - 14:47, said:

Vreau sa stiu daca mai sunt forumisti Softpedia, in afara de mine, care nu au fost pe litoralul romanesc in cel mai bun an, turistic vorbind, din ultimii 30 dupa cum spune presa. ...

anu ista nu fusei... m-am păstrat pt altă mare, nu atât de neagră!
dar obiceiul de vară este: cam 2 weekend-uri cu cortul și un AI pe alte meleaguri

cât despre încasări record: să nu uităm că acum patronilor le e cam frică să nu mai dea BF... deci piața neagră e mai mică olecuțică
apoi tichetele de vacanță au salvat perioada tulbure din iulie (când litoralul a fost „fript” de furtuni!)

#22
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View PostGingisHan2015, on 28 august 2018 - 15:40, said:

...... .Decat la trageri,  ..... .E misto.  Bate putin vantul .Posted Image
Da, da, da...aia ziceti voi cand nu nimeriti tintele Posted Image

Edited by Octavian_SK, 29 August 2018 - 13:42.


#23
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006

View PostGingisHan2015, on 28 august 2018 - 15:40, said:

Eu n-am fost  Preturi mari si servicii proaste . De vreo 10 ani  .Decat la trageri,  la Capul Midia .Iarna .Ori primavara,  in martie .E misto.  Bate putin vantul .Posted Image
Corect, cei care nu au tangenta cu o problema si nu o cunosc sint cei mai in masura sa-si dea cu parerea! e penibil sa-ti dai cu parerea despre un loc pe care nu l-ai vazut de doua cincinale!

#24
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
La fel de penibil e si sa platesti o gramada de bani pe niste servicii de doi lei asezonate cu marlania autohtona; da na romnul e masochist din fire :)

#25
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Deși hotelurile de pe litoral sunt încă pline, jumătate din personal a plecat deja acasă. Director de hotel - "Generațiile tinere s-au născut obosite"

Edited by don_dannielo, 31 August 2018 - 08:35.


#26
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Am incercat sa inteleg, de ce in general o mare parte din generatia noua 20-30-35 ani, nu sunt asa muncitori cum erau odata.

Mi-am dat seama, ca informatia e mult mai usor accesibila decat era inainte, asltfel ca acu vezi joburile online, vezi cam ce salariu au, si din cauza asta nu prea are lumea chef de munca.

Totodata, inainte nu conta asa mult capra vecinului, si oamenii se ajutau mult mai mult intre ei. Inainte vecinii de bloc/scara te ajutau, acum daca se saluta e bine.

Mai e si chestia legata de patroni, care vor sa faca bani cu orice pret, si mare parte din ei nu dau doi bani daca un angajat este bun sau prost. La fosta firma unde munceam, erau buni aia care dadeau cu ciocu, si aia care faceau treaba si multa munca erau luati de fraieri.  Chestia asta creaza frustrare.

#27
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
"Acești tineri au început să plece încă de la finalul lunii august pentru că începe școala și vor să mai prindă o săptămână de vacanță, deoarece sunt foarte obosiți și nu sunt obișnuiți cu munca"

Da, chiar asta o fi definitia lenei, sa vrei si tu o saptamana de relaxare intre munca si scoala.

#28
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
In fiecare an ProstTV baga placa asta cu sezonul profitabil. Se vede dupa ce bine intretinute sunt favelas-urile de statiuni. Nimic nou sub soare...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate