Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Cel mai profitabil sezon pe litoral

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

#1
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017
Vreau sa stiu daca mai sunt forumisti Softpedia, in afara de mine, care nu au fost pe litoralul romanesc in cel mai bun an, turistic vorbind, din ultimii 30 dupa cum spune presa. Eu cred, toti cunoscutii mei au fost, unii chiar si de doua ori, altii sunt acolo iar altii urmeaza sa mearga pe litoral in vara lui 2018. Si asta in conditiile in care noi locuim la peste 700 km de mare. Simt asa ca trebuie sa ma fac "mic" si sa evit subiectul litoral in situatia asta cand vine vorba, parca. Sunt un "fenomen" :) :)...

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006
Io mi-s morosan si-mi place muntele, n-am mai fost la mare de peste 10 ani.

#3
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012

View PostOpelAstra2002, on 28 august 2018 - 14:47, said:

Vreau sa stiu daca mai sunt forumisti Softpedia, in afara de mine, care nu au fost pe litoralul romanesc in cel mai bun an

Nu sunt.
Esti unic.

#4
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
O sa muriti de gura lumii. Puneti mana si lasati gura lumii. Tot ce faceti, faceti pentru altii, nu pentru voi.  Mi-e scarba..... ma duc sa vomit chiar daca suntem pe Fun.....

#5
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
N-ai ratat nimic. Am fost la noi la mare inca de cand locuiam la Baia Mare (Baia- Mare- marea Neagra-700km+) am fost de peste 10 ori. De cele mai multe ori la Mamaia.

Am fost si recent, in ultimii 5 ani am fost odata la Venus, odata la Eforie, odata in Vama si odata la Corbu, doar pe weekend o fuga scurta din Bucuresti.

Insa am fost si la alta mare, Croatia, Grecia, si nu se compara din absolut nici o privinta. Nu recomand marea noastra, eu de vreo 4 ani incoace, nu mai merg la marea noastra, sa nu aud de ea. Mancare proasta si scumpa, jeg, chelneri care merita batuti la ce privire si cum te servesc, hotelurile ofera servicii de toata jena, deoarece cazeaza oameni la repezeala, nu fac curat bine intre clienti si nu au curat si renovat totul.

#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cui prodest ?

#7
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017

View PostSerafim606, on 28 august 2018 - 14:55, said:

O sa muriti de gura lumii. Puneti mana si lasati gura lumii. Tot ce faceti, faceti pentru altii, nu pentru voi.  Mi-e scarba..... ma duc sa vomit chiar daca suntem pe Fun.....
Aria fun nu e pt ințepați domu'. Evitati zona...

#8
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
E pentru prosti :lol:?

#9
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011
cum este posibil cand 2 luni din sezon au fost praf si pulbere?

#10
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017
@Deenman, puteam sa merg dar, nu stiu, ceva nu ma mai atrage. Croatia sau Grecia aveti dreptate, e o alta lume..

Edited by OpelAstra2002, 28 August 2018 - 15:14.


#11
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,032
  • Înscris: 09.01.2007
Eu stau la 1.5h de litoral dar nu ma duc decat in extrasezon, pentru o cafea si atat.

#12
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017

View PostSerafim606, on 28 august 2018 - 15:10, said:

E pentru prosti Posted Image?
Prosti sunt aia care incurca ariile, evident. Dar sa nu le spunem, sa-i lasam sa se creada inteligenti :)!!

#13
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Eu n-am fost  Preturi mari si servicii proaste . De vreo 10 ani  .Decat la trageri,  la Capul Midia .Iarna .Ori primavara,  in martie .E misto.  Bate putin vantul .Posted Image

#14
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View PostOpelAstra2002, on 28 august 2018 - 14:47, said:

Vreau sa stiu daca mai sunt forumisti Softpedia, in afara de mine, care nu au fost pe litoralul romanesc in cel mai bun an, turistic vorbind, din ultimii 30 dupa cum spune presa. Eu cred, toti cunoscutii mei au fost, unii chiar si de doua ori, altii sunt acolo iar altii urmeaza sa mearga pe litoral in vara lui 2018. Si asta in conditiile in care noi locuim la peste 700 km de mare. Simt asa ca trebuie sa ma fac "mic" si sa evit subiectul litoral in situatia asta cand vine vorba, parca. Sunt un "fenomen" Posted Image Posted Image...
Eu nu am fost nicaieri vara asta. Bine am fost in primavara vreo 2 saptamani in strainatate.

#15
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007
Eu am fost la Costinesti cateva zile. Cazarea... exceptionala.
Statiunea... aglomeratie(stateam in apa ca in China),  manele, ghertoi, tineri prost crescuti care aruncau pe plaja diverse mizerii inclusiv peturi, seminte, mucuri etc. Plaja e mica, preturile destul de mari fata de ce ofera statiunea.
Nu am mai fost pe litoralul romanesc de 10 ani.  Se pare ca nu am pierdut nimic, de anul viitor voi merge pe alte meleaguri asa cum de altfel am fost in anii anteriori.

#16
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017

View PostGingisHan2015, on 28 august 2018 - 15:40, said:

Eu n-am fost  Preturi mari si servicii proaste . De vreo 10 ani  .Decat la trageri,  la Capul Midia .Iarna .Ori primavara,  in martie .E misto.  Bate putin vantul .Posted Image
Pe surse sigure, conditiile si preturile sunt la fel. Romanul nici ne e foarte pretentios. Cica, zic unii, n-am pierdut nimic decat clatirea pe ochi cu ceva femei frumoase :).

#17
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
N-am fost din pacate .Mi-am dorit dar nu am avut cum .Cand erau copii mici meream in fiecare an .Cica e de  bine la aparatul respirator acea briza si aerosolii .
Ne sacrificam practic pentru o ipotetica eventuala sanatate .Ne spuneam mereu ca or sa creasca mari si o sa ne ducem o data doar pentru noi doi .
Anii or trecut, copii sunt cu facultatile terminate, pe la mastere ,dar noi tot nu ne-am mai dus .
Alte cheltuieli, si mai mari, lipsa de timp, si asa se face ca de vreo 10 ani n-am mai reusit .Poate la pensie ! Posted Image

#18
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
"cel mai bun an, turistic vorbind, din ultimii 30 dupa cum spune presa" De ce  cel mai bun? Pentru patronii care si-au dublat preturile si odata cu cestea si veniturile? Daca nu erau bonurile de vacanta, din partea mea puteau sa moara de foame, la preturile nesimtite pe care le practica.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate