Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cyberpunk 2077

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#91
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

 Mosotti, on 16 decembrie 2020 - 00:27, said:

M-am uitat citeva ore cred la buguri de Cyberpunk si m-am cracanat de ras. Nu pot sa cred cit de destept m-a facut mama ca sa nu cumpar jocuri in ziua lansarii. Absolut penibil. Posted Image


Pe PC nu am avut probleme.

Dar am deschis reddit-ul dupa 3 zile si am vazut dezastrul de pe console...

#92
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Defineste "nu am avut probleme". Pentru ca ori astea sint fake, ori omul ala e incredibil de ghinionist:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5KrN_eOMqPY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Oricum se vede inca o data ce rapandule ucigase sint criticii, varianta PC are 88 pe metacritic, in timp ce user score e 70. Pentru mine, un joc care ar trebui sa fie immersive, in schimb te scoate non stop din peisaj cu tot felul de buguri, are nota 00 barat, pentru ca nu are nici un sens sa-l joci. Evident ca nu ma astept la un joc zero buguri, dar sa fim seriosi... E un scam, ca inca nu stiu cite jocuri mega asteptate, care a fost scos pe piata inainte de a fi terminat, ca sa prinda sarabatorile, daca tot l-au amanat non stop.

#93
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 27.03.2010
Nu stiu cum merge pe console, am inteles ca-i dezastru, dar pe PC merge bine si am instalat jocul pe trei configuratii diferite.

#94
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Mosotti, mie pe PC îmi merge bine cu R9 & 2060. Nu extraordinar, ca nu am GPU racheta, dar bine.

Buguri nu prea am avut. O data eram gol pe moto. Dar nu am zburat, nu am trecut prin pereți, etc. Nici oameni fără cap nu am văzut.

Pe console e dezastru. Știu. De aia nu l-am luat pe Xbox ci pe PC.

Ca AI-ul e prost și unele mecanici tampe (de ex când te dai jos din mașina in viteza) e alta discuție. Dar alea nu sunt buguri. Din păcate așa l-au făcut.

Totuși, au user score 7 pe meta din 20k reviews. Nu e chiar prost. WD Legion are sub 6, deși are AI și mecanica mai buna. RDR2 tot sub 6.

Multă lume și-a făcut așteptări stupide de la jocul asta. Eu l-am precomandat abia in Noiembrie și hype-ul a fost activat tot pe atunci.




#95
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,533
  • Înscris: 01.08.2006

 Mosotti, on 16 decembrie 2020 - 20:32, said:

Defineste "nu am avut probleme". Pentru ca ori astea sint fake, ori omul ala e incredibil de ghinionist:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5KrN_eOMqPY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Oricum se vede inca o data ce rapandule ucigase sint criticii, varianta PC are 88 pe metacritic, in timp ce user score e 70. Pentru mine, un joc care ar trebui sa fie immersive, in schimb te scoate non stop din peisaj cu tot felul de buguri, are nota 00 barat, pentru ca nu are nici un sens sa-l joci. Evident ca nu ma astept la un joc zero buguri, dar sa fim seriosi... E un scam, ca inca nu stiu cite jocuri mega asteptate, care a fost scos pe piata inainte de a fi terminat, ca sa prinda sarabatorile, daca tot l-au amanat non stop.
Am ras bine la videoul ala Posted Image). Nu am jucat jocul, doar am auzit de el cat e de asteptat si m-am interesat de el, ca eram curios.
Ce-i drept, omul e gamer, face review-uri, probabil a jucat si cu gandul sa vada cat de mari si multe sunt bug-rile. Daca doar treci ca gasca prin apa prin joc, sa treci misiunile rapid sau nu esti atent la toate detaliile, e mare probabilitatea sa nu vezi problemele.

Edited by bai3tzash, 17 December 2020 - 11:40.


#96
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Sony Interactive Entertainment delists Cyberpunk 2077 from PlayStation Store, launches refunds website https://www.gematsu....refunds-website

"Sony Interactive Entertainment has delisted the PlayStation 4 version of Cyberpunk 2077 from the PlayStation Store, as well as launched a dedicated website where users who purchased the game can request a refund. "

E un dezastru lansarea asta pentru CD Projekt RED.

Bugurile le rezolva prin actualizari dar cu AI-ul care e foarte prost e mai greu, acolo sunt algoritmi de invatare si e mai greu de reparat.

#97
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Au busit-o rau pe console. Jocul nu era gata pentru multi-platforma. Si pe PC se poate considera un fel de beta-release acum.
Oricum, din punctul meu de vedere consolele se cumpara pentru exclusivitati .. caci alea sunt jocuri ultra optimizate pentru hardware-ul respectiv. In rest, daca e multi platforma, PC-ul este alegerea corecta.

#98
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Macar pe Xbox One X, PS5 sau Xbox Series X puteau sa se prezinte mai bine pentru ca au un hardware capabil de 1440p daca nu 4K.
In afara de PS5, XSX si XSS nu e jucabil cade si la 15 FPS-uri, bataie de joc starea jocului, nu stiu cum au putut sa il lansaeze in halul asta pe console, imi aduce aminte de lansarea Batman Arkham Knight pe PC din 2015.

#99
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Sony’s Public Shaming Of ‘Cyberpunk 2077’ Is An Unprecedented Industry First https://www.forbes.c...sh=382196f22d80

"This is truly one of the most embarrassing moments for a major publisher in industry history, and it’s completely without precedent. Sony has humiliated CDPR on a level here that is hard to comprehend, and most would agree the publisher has earned it.
There is simply no case this high profile of a major storefront de-listing a game because of poor performance and refund issues. We have the Epic versus Apple case, but there Fortnite was removed due to Epic skirting Apple’s payment rules on purpose, triggering a lengthy legal battle. And we have a game like Arkham Knight which had its PC copy taken down, but that was by the publisher, WB, not the storefront. Here, this is Sony acting unilaterally."

Intradevar asa ceva nu s-a mai intamplat. Au mai fost jocuri proaste gen Anthem, Fallout 76, Arkham Knight dar in cazul Arkham Knight publisherul WB a decis retragerea lui de la vanzare de pe Steam.

Edited by Papillon_, 18 December 2020 - 16:28.


#100
Madacatalin

Madacatalin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 30.11.2020
Ruleaza bine prin cloud cu setarile  grafice  Ultra , mai ales pe platforma GeForce Now.
Am explorat orasul si ziua si noaptea, si am testat comportamentul NPC-urilor.
Trebuiesc facute niste reparatii urgent. Orasul arata bine, dar NPC-urile sunt oribile, mult sub Skyrim, si ala joc de 2011. Mecanicile si animatiile de condus parca sunt din GTA 3.
Jocul are foarte mare potential sa fie ceva memorabil daca va fi reparat. Si modderii l-ar face si mai bun.
E pacat ca are buguri, altfel jocul ne releva o societate a viitorului foarte interesanta intre care pot exista paralele cu  realitatea noastra.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tZhOU8OsFao?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ItEMv7pMUnc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/x6ZgwRDOmNo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Madacatalin, 18 December 2020 - 17:23.


#101
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

 Papillon_, on 18 decembrie 2020 - 16:00, said:

nu stiu cum au putut sa il lansaeze in halul asta pe console,
Eu am o banuiala .. activand in mediul corporate am vazut tipul asta de scenariu:
Presiune uriasa de la investitori. Probabil ca departamentul tehnic a zis ca jocul nu e gata decat , eventual, daca inchizi un ochi, pe PC. Cu presiuni de lansare multiplatforma s-au facut compromisuri masive.
Apoi, raytracing. Cum CP2077 e in dezvoltare de prin 2012-2013 ... nu=ici bunica nu stia de raytracing atunci asa ca motorul grafic a fost implementat fara. Apoi au venit aia de la nvidia si au bagat bani si ingineri ca sa "upgradeze" motorul grafic cu tehnologie RT ... plus DLSS. Apoi a venit si AMD cu tehnologia lor pentru dynamic scaling, eventual un ray tracing .... si uite asa s-a ajuns in situatia asta.

Eu banuiesc ca la un moment dat cineva (un sef) din departamentul tehnic a zis: "ok baieti ... dat toate butoanele la minim pentru console". Unde nu s-a putut da mai jos din "butoane" s-a recompilat cod ... ceea ce a distrus si un pic din experienta de PC. Si asa avem ce se vede azi. O sa isi revina, dar o sa fie o evolutie lenta. Cand banii intra in ecuatia calitatii si se forteaza termeni limita, ei bine, treburile se duc la dracu.

#102
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Probabil ai dreptate dar forțând lansarea pe console o sa piardă masiv la vânzări, nu mai zic  ca la capitolul încredere și imagine au ajuns foarte jos. Cel mai înțelept era sa îl lanseze anul asta pe PC iar peste 1an pe console sau sa îl amâne pe toate platformele un an.

E clar ca acționarii și managerii au fost inconștienți.

#103
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Microsoft won the console wars
Cyberpunk 2077 is currently a timed Xbox exclusive
Epic Posted Image

Edited by Papillon_, 18 December 2020 - 20:00.


#104
Madacatalin

Madacatalin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 30.11.2020
Tocmai au anuntat un hotfix 1.05, dar mai ales pentru console.

Cel putin prin cloud n-am intampinat crash-uri mai deloc, doar glitch-uri  audio-vizuale.  
Zici ca jocul a fost special facut pentru cloud, mai ales la ce tematica are.

Edited by Madacatalin, 19 December 2020 - 03:55.


#105
jcd

jcd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 24.03.2019
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2WeWKrdoKzw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

=)))

#106
FeDaYin

FeDaYin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,670
  • Înscris: 03.01.2007
1.05 fixes https://game-updates...cyberpunk2077?3

#107
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
O sa tot fie din astea inca vreo 2 ani :) ... au de reparat destule.

#108
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Imi place faza cu memory_pool... cica ba, e doar placebo, nu avea niciun efect ca ati schimbat :lol:

Dar update-ul inca nu a venit pe PC. Nu am apucat sa ma joc deloc saptamana asta, super ocupat cu jobul si alte planuri.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate