Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Cyberpunk 2077

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#127
FeDaYin

FeDaYin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,665
  • Înscris: 03.01.2007
Patch 1.2 delayed https://twitter.com/...607741680115717

#128
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 27.03.2010
O porcarie patch-ul 1.2. Nu rezolva nimic, aduce inapoi bugurile din 1.03.

#129
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,000
  • Înscris: 15.04.2011
Prin decembrie o sa il repare acuma nu stim anul 2021/2022.Posted Image

Edited by Papillon_, 26 April 2021 - 12:51.


#130
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Am vrut sa ma apuc in weekend sa reiau jocul, cu alt start si cu un set diferit de skilluri ... dar dupa ce m-am plimbat un pic prin oras si am vazut NPC-uri disparand in asfalt (la propriu ... parca coborau pe scari in asfalt cumva), altii stand pe niste banci invizibile si masini aparand din senin pe sosea in fata mea am zis ca mai stau un pic pana sa ma apuc din nou de el.
Poate pana atunci mai adauga ceva DLC-uri cu actiune pe zonele inactive de pe harta.

Inca raman uimit de imapctul grafic insa ... superba realizare si nivel de detaliu. Pacat ca mai au de lucru la chestii ce tin de motorul 3D (3D engine). E la prima iteratie totusi (motor grafic dezvoltat cu volum pe verticala)

#131
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Am terminat jocul si pot sa spun ca cel putin in patch 1.21 jocul nu este complet. Lipsesc parti din combat-system, nu ai acces la "relic" skill-tree si povestea nu este terminata, practic nu ai nici un ending in care scapi cu viata si asta pune la indoiala continuitatea jocului. Daca moare caracterul principal nu ai cum sa faci un expansion sau un Cyberpunk 2078.

CD Projekt au facut ceea ce fact developers cu proiecte pentru customers, au stiut ca nu termina totul pana la dead-line si au pus in joc doar partile importante ca sa poti sa joci si restul vine in patch-uri. Probabil ca jocul are sa fie complet peste 6-12 luni sau cand vine expansion.

In rest jocul pare sa fie ok si nu am vazut decat visual-bugs minore(poate e si de la Wine/dxvk). Chiar si asa sa zicem 80% terminat, jocul a creat nu nou standard pentru RPG-uri.

#132
PeterAlex

PeterAlex

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 17.03.2021

View Posttar1901, on 16 mai 2021 - 17:33, said:

In rest jocul pare sa fie ok si nu am vazut decat visual-bugs minore(poate e si de la Wine/dxvk). Chiar si asa sa zicem 80% terminat, jocul a creat nu nou standard pentru RPG-uri.
N-a creat si n-a adus nimic nou.

Mecanicile si fizica  sunt mai inapoiate si decat cele din GTA Vice City, un joc din 2002.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ikdpDDjV94s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wuw_RK-4Dg8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by PeterAlex, 16 May 2021 - 22:53.


#133
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009

View Posttar1901, on 16 mai 2021 - 17:33, said:

practic nu ai nici un ending in care scapi cu viata
Ba ai (si cred ca acolo se va indrepta DLC-ul). In sfarsitul "The sun" (atat in cel direct cat si in cel secret) sunt niste indicii:
Spoiler
Povestea este extrem de complexa si cred ca are potential enorm de dezvoltare.

View PostPeterAlex, on 16 mai 2021 - 22:54, said:

N-a creat si n-a adus nimic nou.
Mecanicile si fizica  sunt mai inapoiate si decat cele din GTA Vice City, un joc din 2002.
L-ai jucat sau vorbesti din poze? Ce joc cu open world dezvoltare pe verticala la nivelul asta ai vazut pana acum? Da, mecanica poate fi imbunatatita dar e primul engine grafic cu capabilitati de genul asta.
Eu unul l-am jucat de mi-a iesit pe ochi si ma pregatesc sa il reiau cu al treilea caracter (inca nu am inceput ca Aldecados).

Edited by ro_explorer, 17 May 2021 - 00:12.


#134
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,000
  • Înscris: 15.04.2011
Inside Cyberpunk 2077's Disastrous Rollout
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oq72nt9zshI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#135
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,946
  • Înscris: 04.10.2007
Eu am luat Cyberpunk 2077 acum 3-4 saptamani, l-am instalat si am jucat maxim 30 minute.... astept inca ziua cand o sa ma apuce cheful sa il joc.

Edited by mirel3003, 06 July 2021 - 14:27.


#136
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Pentru oricine are macar putin respect de sine, jocul asta n-o sa fie jucabil niciodata. Si cu asta s-a dus si ultima reduta de "seriozitate" in lumea jocurilor. A fost semnalul final ca indiferent de ce cacat vomezi, milioane de oameni o sa se arunce sa-l infulece. EA, Activision si restul cred ca au rasuflat atit de usurati ca inca se mai simte curentul...

#137
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017

View Postmirel3003, on 06 iulie 2021 - 14:26, said:

Eu am luat Cyberpunk 2077 acum 3-4 saptamani, l-am instalat si am jucat maxim 30 minute.... astept inca ziua cand o sa ma apuce cheful sa il joc.
Te apuca dupa 2-3 ore. Si mie mi s-a parut mai putin interesant la inceput. Se exagereaza masiv cu bugurile, care pot fi trecute usor cu vederea daca nu le cauti cu lumanarea. M-am distrat deja copios peste 300 de ore si o sa mai bag o tura. E super jocul!Posted Image

#138
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009

View PostRamuran, on 06 iulie 2021 - 18:50, said:

M-am distrat deja copios peste 300 de ore si o sa mai bag o tura. E super jocul!Posted Image
M-ai luat ... am de abia 200 de ore in CP :)

Eu astept primul DLC ca sa il mai fac o data de la inceput ...

#139
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017
Sunt unele diferente interesante daca il reiei cu alt personaj/istoric si problema o abordezi diferit dupa ce te prinzi de mai multe lucruri. Eu l-am abordat in doua variante (Nomad si Street Kid) si urmeaza a treia, Corporate, dupa ce termin seria Mass Effect Legendary Edition + Andromeda (a sasea trecere Posted Image).

Sper ca intr-un eventual sequel sa extinda "terenul de joaca" (preferabil pana in alt oras), ca sa poti face o trecere lunga, combinata intre cele doua. E mega-misto jocul. Posted Image

#140
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Eu l-am terminat in Corpo (unde m-am axat pe hacking) si street kid (unde m-am orientat pe arme de foc) .. astept dlc-ul pentru a incerca cu nomad si sa intru pe melee :) ...
Intr-adevar, e super cool universul.

Andromeda .. nu am jucat nici unul pana la aparitia legendary edition si apoi am marsat prin el in ritm sustinut de mi-am urcat familia in cap :D ... dar l-am dat gata .. si ala, super joc. Andromeda mai pe la iarna ... acum e prea frumos afara.

#141
FeDaYin

FeDaYin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,665
  • Înscris: 03.01.2007
Patch 1.3 in curand https://www.cyberpun...list-of-changes

https://forums.cdpro...anges.11092291/

Edited by FeDaYin, 18 August 2021 - 10:15.


#142
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
Nu stiu de ce, dar nu ma prinde deloc... am cateva ore ca nomad, rezultatul dialogurilor e in final acelasi orice as alege eu si mi se pare ca sunt de umplutura, grafica nu ma da pe spate (3080), nu gasesc un fir narativ care sa ma absoarba - pur si simplu mi se pare timp pierdut...

...si au pierdut ani cu rahatul asta cu golani punk in loc sa faca un TW4...

Edited by SIR, 27 August 2021 - 14:19.


#143
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Se lucreaza intens la primul DLC ...
https://economie.hot...erpunk-2077.htm

Sper sa nu dureze pana in 2024 ca sa il lanseze.

Stirea originala de pe reuters: https://www.reuters....ons-2021-09-01/

#144
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 27.03.2010
Au lansat un patch nou, 1.5.
Aduce mai multe chestii dar ce mi se pare mai important este ca vine cu FSR si benchmark.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TqvbbjKM8Kc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate