Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Canon 6055, Eroare E000005-0000

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Buna,

dupa cum se vede si in titlu, imi apare eroarea asta si nu reusesc deloc sa o indrept.
Mentionez ca am incercat sa apas simultan tastele 2 si 8 dupa cum am vazut pe un tutorial pe YT, dar nu imi intra in meniul de Service Mode.
Are cineva vreo idee despre cum as putea indrepta eroarea?

Mentionez ca suntem un laborator de cercetare si nu avem buget pentru service, imprimanta este iesita din garantie. (asta ca sa evit intrebarea cu chematul service-ului).

Edited by -Diana-, 28 August 2018 - 10:49.


#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

Quote

The error code E000005-0000 means that you need to replace the upper cleaning web for the upper fixing roller. When you pull the transfer unit out and you see the fixing unit with the yellow cover on it. The web is under the cover. It needs to be replaced to solve the problem.

Ce cercetați ? Posted Image

#3
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Creiere, hormoni, etc.
Stiu teoretic cum se indreapta eroarea, am dat si eu search pe google inainte, dar nu puteam intra in meniul imprimantei.

Mersi, oricum.

#4
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
pai aia zic ca * + 2&8 + *

* stelula de la setings

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hB9iv8ZjQqU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


si manualul de service.
https://www.canon.cl...5_6055_rev5.pdf

Edited by arg, 28 August 2018 - 12:08.


#5
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Pai din ce a zis waterman nu trebuie nici un meniu de service ci trebuie sa schimbi o piesa. Sau macar sa o cureti si sa o pui inapoi sa vezi daca merge.

#6
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
la unele "jucarii" dupa ce schimbi piesa e nevoie sa intri in meniu si sa-i spui ce ai schimbat.

#7
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Nu, nu trebuie sa schimbi nicio piesa, doar sa setezi niste comenzi.
Hai ca intre timp am mai insistat, am facut asa si am rezolvat.

Instructiunile nu-s tocmai clare pt nestiutori, trebuie apasat inainte settings, apoi 2 si 8 simultan, fara stelute etc, apoi se intra in meniul imprimantei si se urmeaza comenzile din clip. (Meniu list- Copier-Counter-MISC-Fix web-Clear-Counter-DRBL-1-FX-Web-Clear-Ok-Reset si gata)
Am scris asta pt cei care se vor lovi de aceeasi problema.

Edited by -Diana-, 28 August 2018 - 12:04.


#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Foarte frumos.
Să ții minte și ce am zis eu.

Quote

The error code E000005-0000 means that you need to replace the upper cleaning web for the upper fixing roller. When you pull the transfer unit out and you see the fixing unit with the yellow cover on it. The web is under the cover. It needs to be replaced to solve the problem.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate