Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Amenda de 500.000 lei pentru nerepectarea obligatiilor de acoperire

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#37
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

View PostPlaton, on 27 august 2018 - 17:50, said:

Nu le mai lua apararea :)

#38
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,403
  • Înscris: 26.04.2016
Cumva trebuie dat fiind cć dacć nu existau aveam si acum 500 de minute și 50 mb trafic la 5 euro.

#39
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,074
  • Înscris: 10.07.2013

View PostYukoto, on 27 august 2018 - 16:05, said:

Ti se pare normal sa incerce lumea sa te sune si sa primeasca ton ocupat, sau robot care sa le spuna ca am telefonul inchis, desi el este deschis cu semnal full - Testat in 3 judete diferite, aceleasi simptome? Mai mult decat atat, primeam mesaje ca am avut apel de la X, Y, Z, desi telefonul era deschis, in semnal full. Le-am facut 3 sesizari, iar pana sa fac aceste trei sesizari ghertoii de la call center mai aveau tupeul sa-mi inchida telefonul in nas. Ca sa nu mai spun de calitatea indoielnica a apelului, internetului, ambele functionau cu intreruperi. Nu incercati sa-mi spuneti de telefon, pentru ca nu are nicio problema si este acelasi, iar dupa portare in reteaua Orange toate lucrurile imi functioneaza perfect.
Aceleasi probleme le are si reteaua Digi Mobil.......

#40
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

View Postxmanyacs77, on 27 august 2018 - 20:54, said:


Aceleasi probleme le are si reteaua Digi Mobil.......
aceiași problemć,local și la Orange...

#41
galsven

galsven

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 11.12.2007

View Postdanutz21, on 27 august 2018 - 15:47, said:

Campania de măsurători a ANCOM s-a derulat pentru a verifica în ce măsură operatorii de telefonie mobilă respectă obligaţia de acoperire cu servicii de voce a zonelor locuite de cel puțin 98% din populația României, obligație asumată prin licenţe. Rezultatele campaniei de măsurători privind acoperirea cu servicii de voce sunt următoarele: Orange România -97.56% din populație, Telekom România Mobile Communications - 96.8% din populație și Vodafone Romania - 97.80% din populație. Pentru că niciunul dintre operatorii de telefonie mobilă nu a atins valoarea stabilită prin licențe şi ținând cont de gradul de îndeplinire a obligației, ANCOM a sancționat contravențional Orange România și Vodafone Romania cu avertisment și Telekom România Mobile Communications cu amendă în cuantum de 500.000 de lei

http://www.ancom.org...i-de-voce-_5982


Sper ca pentru a evita pe viitor alte amenzi, Telekom să-și pună proprii piloni și să nu facă colocare cu ORO/VDF. Că întotdeauna la colocare intervin alte probleme.

Asta mă deranjează la ei că în ultima vreme doar de colocări au auzit! De piloni proprii se mai aude dragă Telekom ?

Bine că la ei doar să demonteze se știe. Sunt destule localități unde s-au demontat piloni și s-au pus apoi colocări pe altceva numai să reducă costurile, și erau piloni faini de 50 de metri.

O greșeală mare a făcut ANCOM, că nu a comparat pentru fiecare rețea cam ce procent din țară are semnal de 2G mai bun de -90 dBm și vedeați că Telekom ieșea mai prost. Trebuia pentru asta încă o amendă pentru că nu vor să acopere localități destul de importante decât prin piloni aflați la 7-10 km, deși în acele localități există pilon de Digi, Orange, dar din fericire sunt de înălțimi mici și nu pot primi colocări iar aici se vede că Telekom nu-și mișcă posteriorul ca să tragă ei proprii piloni. Unde e loc de colocare hop și ei. Trebuia interzisă colocarea demult!

Să se vadă atunci adevărata valoare a interesului de client, chiar dacă prețurile erau mai mari.

Iar cu demontatul site-urilor (antenelor), dragi Telekom, voi n-ați auzit de cumpăratul terenului așa cum face Digi? Ce proști sunt ăștia, serios acuma. Digi dă un preț infim pe teren, e al lor pe viață, deci se exclude riscul demotării site-ului, iar ceilalți plătesc chirie, adică VDF și TLK, de Orange nu știu ce procedeu au. Mă refer în rural, evident. Dar totuși cât de idiot să fii să dai chirie de 5000 lei/an (asta știu de la primăria unei localități pe un DN că și TLK și VDF dau chirie în această valoare/an, doar Digi nu că au terenul cumpărat tot de la primărie, lângă site-ul Telekom) când alții cu banii aceia cumpără terenul de la o babă sau de la vreun localnic care vrea să vândă  ? Și să nu uităm că atunci când s-a pus acoperirea, Cosmote terenurile erau ieftine deoarece hoții de oameni nu s-au prins că sunt așa de valoroase pentru chirii, și se puteau cumpăra direct. Mai ales unde nu era deloc semnal și niciun site în sat, nu știau oamenii de chirii și puteau cumpăra și sigur găseau teren. Dar dacă Digi azi încă mai găsește teren și nu merge pe chirii decât rar, de ce Telekom nu face la fel și e prost să dea în doi ani pe chirie, cât digi dă odată și au propriul teren fără riscul demontării antenei.Și acum s-ar găsi terenuri de vânzare, dar ei preferă să se încurce cu persoane fizice cu contract de concesiune pe 10 ani, persoane extrem de hoațe care apoi cer bani cât nu face și apare demontarea site-ului.

Edited by galsven, 27 August 2018 - 21:51.


#42
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
Are Grindeanu o boala pe Telekom...cum ii prinde, cum le-o trage din toate pozitiile... :)))))))))

#43
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014

View PostEricJohn, on 27 august 2018 - 15:51, said:

Digi cât o primit? Sau ei sunt mai speciali?
Digi nu e catalogat ca retea
:))

#44
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006

View PostTheRipper, on 28 august 2018 - 07:34, said:

Digi nu e catalogat ca retea
Posted Image)
...cu probleme asa mari, cum ar fi sa le cada reteaua de cate 2 ori pe an ;)

#45
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 06.03.2018

View PostEricJohn, on 27 august 2018 - 15:51, said:

Digi cât o primit? Sau ei sunt mai speciali?

Daca citim putin de pe ANCOM

Quote

Pentru operatorii care detineau retele 3G doar în banda de 2100 MHz, cum este cazul RCS&RDS, acesta are aceeasi obligatie, dar cu termen de realizare pâna la data de 5 aprilie 2019.


#46
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 21.03.2014
Am īnțeles.

#47
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,166
  • Înscris: 22.03.2008
Acum vreun an mai ales Vodafone si dupa aia Orange au primit avertimsent sau amemda ca nu au acoperit destule localitati din cadrul acelui proiect "zone albe" (parca asa se numea). Acum Vodafone acopera cei mai multi locuitori. Cam aberamt ce zice ANCOM.


Edited by gabybcr, 28 August 2018 - 21:20.


#48
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 06.03.2018
Orange România -97.56% din populație, Telekom România Mobile Communications - 96.8% din populație și Vodafone Romania - 97.80% din populație


Serios ? Minciuni peste minciuni...  populatia din orase sau care? da nici alea 97.56 % la Orange ? :-j halal....

ANCOM este degeaba , nu stiu ce verificari au facut dansii da nu prea au facut..

#49
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,436
  • Înscris: 31.01.2010

View Postgabybcr, on 28 august 2018 - 21:20, said:

Acum vreun an mai ales Vodafone si dupa aia Orange au primit avertimsent sau amemda ca nu au acoperit destule localitati din cadrul acelui proiect "zone albe" (parca asa se numea). Acum Vodafone acopera cei mai multi locuitori. Cam aberamt ce zice ANCOM.

Seamana cu: bai iepuras, de ce n`ai basca? poc, trosc! ...ia uite ma la el, iepure nesimtit, azi vii cu basca pe cap in fata mea? trosc, poc!!!

Edited by Ion_Bumbu, 28 August 2018 - 21:32.


#50
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003
Sunt singurii cu tehnica si metoda de masuratori, asa ca luati aminte, de acolo vine informatia, chiar daca nu convin rezultatele.

#51
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,436
  • Înscris: 31.01.2010
Oare?
Da masinutele alea pline de antene a lui Orange si Voda ce pazesc??

#52
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014

View PostSeiren, on 28 august 2018 - 21:30, said:

Orange România -97.56% din populație, Telekom România Mobile Communications - 96.8% din populație și Vodafone Romania - 97.80% din populație


Serios ? Minciuni peste minciuni...  populatia din orase sau care? da nici alea 97.56 % la Orange ? :-j halal....

ANCOM este degeaba , nu stiu ce verificari au facut dansii da nu prea au facut..
Arata-ne si noua o deva, sa ne dam seama ca stii ce vorbesti. Ca pana acum, nu faci decat sa arunci vorbe despre lucruri pe care nu le cunosti

#53
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,717
  • Înscris: 26.02.2010
Vodafone īn munții Banatului, īs cam singurii care au semnal, pana la urma pare sa fie mai obiectiva acoperirea lor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate