Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Sfat achizitie suport biciclete

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
vorba corecta este "suntem prea saraci ca sa ne permitem lucruri ieftine" ...

#38
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,013
  • Înscris: 06.09.2008

View PostRemicade, on 28 august 2018 - 07:57, said:

... se potriveste cu Kadjar.

...ultima oara cand am iesit la padure am cazut, 1 ora nu am simtit nimic doar seara cand am mers la urgenta s-a vazut fractura.
Ma gandesc ca poate si efortul de a ridica 2 biciclete nu a fost benefic.
Are portbagajul mare, cari atatea lucruri si pasageri in spate de nu ai loc in masina ?
Probabil a fost fractura foarte usoara, altfel se simte tare imediat.

Edited by sirgoofy, 30 August 2018 - 09:55.


#39
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostRemicade, on 29 august 2018 - 20:15, said:

Am fost la portbagajeauto din Cluj, cand au auzit ca e din 2018 au spus NU sistemului pe haion ptr ca se poate zgaria sau lasa. Interesul lor era sa-si vanda marfa dar aici e Ardeal si lumea "e altfel".
Imi bag piciorul si o sa le bag in portbagaj cu bancheta spate rabatata, ce sa pun pe jos sa nu se murdareasca ?
Orice mochetă colegule. Te duci la un magazin cu mochete și iei o bucată suficientă cât să pui în tot portbagajul. O decupezi apoi frumos.
Avantajul e că le poți lăsa în portbagaj.

Dacă le pui afară pe mașină trebuie păzite permanent. Plus că așa cum am zis eu care sunt obsedat de zgârieturi, se poate zgâria porbagajul cu aia de pe haion.

#40
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009

View Postsirgoofy, on 30 august 2018 - 09:52, said:

Probabil a fost fractura foarte usoara, altfel se simte tare imediat.
Cateva ore n-am avut nimic, dupa aia am simtit ca ma doare cand indoi cotul, mers la urgenta si surpriza fractura la cot cativa mm, 2 saptamani in esarfa. Copilul meu in 6 luni si-a rupt oasele de 3 ori deci la noi drumul catre urgenta ortopedie copii e deja batatorit. Da nu ne lasam !

#41
PhaseZ

PhaseZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.01.2011
Eu am asta:
https://www.amazon.c...e/dp/B001N3L4D0

Se pune pe carlig, carligul il tin in locul lui sub roata de rezerva, se agata imediat cu cheia sub masina iar suportul se prinde de bila ca un cleste. Merge bine pentru cadre normale de bicicleta dar pentru FS, cadre dama dureaza mai mult pana gasesti o pozitie stabila. Nu am luat numar suplimentar, si eu merg distante scurte si incerc sa n-o fac pe vitezomanul

#42
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Bicla de dama o rezolvi cu ceva de genul asta:
https://www.decathlo...id_8357813.html

#43
viovi

viovi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 15.07.2008
Pentru cei interesati am de vanzare bare transversale de aluminiu pentru Opel si 2 buc suporti bicicleta, tot de aluminiu, cu sistem prindere furca fata si roata spate. Seturile sunt complete, in  perfecta stare,  si folosite doar de doua ori. Am schimbat masina si nu se mai potrivesc. Le puteti vedea in contul meu - https://www.olx.ro/o...l-IDbobdd.html.

#44
nikolas

nikolas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 12.11.2003

View PostTaxon, on 27 august 2018 - 13:02, said:

Eu am https://www.emag.ro/...1/pd/D36VZBBBM/ si 3 bicle stau super-bine pe haion.
Numai ca nu stiu cum s-ar impaca suportul asta cu streasina aia de o vad la haionul Kadjarului, banda metalica de la prinderile de sus s-ar putea sa iti lase niste urme urite pe muchia stresinii.

Altfel, cred ca cea mai buna solutie e suportul pe cirlig.
Buna

Ma intereseaza sa achizitionez un suport Thule 9104. Imi poti spune, te rog, daca modelul acesta obtureaza stopurile la masina?

Multumesc

#45
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Pai, depinde de masina.
Pe Ford Fusion, care are stopurile sus, da, le cam obtureaza.

Nec plus ultra:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LKlM2Q94ve8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
:D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate