Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Cartela sau abonament

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
iony86

iony86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 30.07.2014
Vreau sa ma portez de la portocalii la vodafone ,dar sunt in dubii ce sa aleg ...prepay sau abonament?la ab imi dau la 28 ron nelimitat national si 6gb net.la prepay e oferta 28 zile cu 20 gb net ...minute ma intereseaza mai putin si mi-ar ajunge cam la limita cei 6Gb la ab

Edited by iony86, 27 August 2018 - 10:59.


#2
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
care-i intrebarea?

#3
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Renunti la VoLTE si WoWiFi? Daca vrei, poti porta in Vodafone, stai o luna, si apoi portezi in Orange. La Abonament eu am 7 GB (15E) plus telefon gratuit (nu intru in polemica).

Cineva se plangea ca la cartela Vodafone a avut probleme cu creditul (cauta-l aici, pe aria Vodafone). Atat abonamentul, cat si cartela au avantaje si dezavantaje (atat pentru utilizator, cat si unul fata de celalalt).

N-ai spus ce anume ai in momentul asta: abonament sau cartela sau daca ai aparat sau nu. Eu ti-as recomanda abonamentul (ai siguranta ofertei 12/24 luni) plus ceva bonusuri de ziua de nastere si de nume sau cand le mai pica lor.

LE: la voda, la abonamentele fara telefon au doua pass-uri gratuite (cred ca sunt la alegere) si nu sunt contorizate la internet.

Edited by Pololica, 27 August 2018 - 11:10.


#4
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
La Orange ai abonament sau prepay?

#5
iony86

iony86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 30.07.2014

View PostPololica, on 27 august 2018 - 11:09, said:

Renunti la VoLTE si WoWiFi? Daca vrei, poti porta in Vodafone, stai o luna, si apoi portezi in Orange. La Abonament eu am 7 GB (15E) plus telefon gratuit (nu intru in polemica).

Cineva se plangea ca la cartela Vodafone a avut probleme cu creditul (cauta-l aici, pe aria Vodafone). Atat abonamentul, cat si cartela au avantaje si dezavantaje (atat pentru utilizator, cat si unul fata de celalalt).

N-ai spus ce anume ai in momentul asta: abonament sau cartela sau daca ai aparat sau nu. Eu ti-as recomanda abonamentul (ai siguranta ofertei 12/24 luni) plus ceva bonusuri de ziua de nastere si de nume sau cand le mai pica lor.

LE: la voda, la abonamentele fara telefon au doua pass-uri gratuite (cred ca sunt la alegere) si nu sunt contorizate la internet.
salut,am fost la Vodafone 1 an de zile ..toate bune .doar in camera unde stau in casă nu am semnal de voce.(internet folosesc wi-fi acasa) din cauza asta acum sunt portat la Orange  de 3 săptămâni pe prepay dar internetul e mult mai slab ca la Orange cel putin in zonele pe care le frecventez eu.de-asta spun ca m-aș întoarce la Vodafone..iar telefon am ,nu vreau de la ei.

#6
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Atunci daca nu vrei telefon..porteaza-te pe prepay.

Parca primesti si 100 GB..nu stiu sigur.

#7
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
NU merita abonament ! Dpmdv nu e bine sa fii legat de un contract 1-2 ani , timp in care nu poti sa beneficiezi de alte oferte ce apar intre-timp . Iei extraoptiunea de 8 euro/ 42 zile valabilitate si ai 50 Gb de net ...

#8
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012
Baga.te la prepay!
Scapi de griji,daca nu reîncarci poți să stai 11 luni fără credit pe când la abonament îți bagă penalizări și te trezești și cu abonamentu suspendat!

#9
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Am inteles buba: semnal slab in casa (pentru convorbiri) viteza mica la internet in deplasare. Cam greu de impacat ambele. Eu sunt pe jumatate din situatia ta (in casa, semnal 2G bun/3G maxim 2 linii, 4G foarte greu, abia il prinde, atat pe Orange, cat si pe Voda). partea de internet imi merge bine pe unde ajung. Nu stiu ce solutie sa-ti dau. Alege-o pe cea mai putin rea (as zice sa ramai pe Orange, din moment ce poti vorbi fara probleme acasa). Daca Vodafone ar fi dat drumul la VoLTE si la VoWiFi, ramaneam la ei, dar am plecat la ce imi oferea mai bine in aceeasi bani.

#10
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postiony86, on 27 august 2018 - 11:25, said:

asta acum sunt portat la Orange  de 3 săptămâni pe prepay dar internetul e mult mai slab ca la Orange cel putin in zonele pe care le frecventez eu.de-asta spun ca m-aș întoarce la Vodafone..iar telefon am ,nu vreau de la ei.
Esti la orange dar internetul e mult mai slab ca la orange ( deci la vodafone ) si te-ai intoarce la vodafone ?

#11
iony86

iony86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 30.07.2014

View PostBaxon, on 27 august 2018 - 11:38, said:


Esti la orange dar internetul e mult mai slab ca la orange ( deci la vodafone ) si te-ai intoarce la vodafone ?
Exact foar din cauza netului.dar si acasa cand ai o treabă trebuie sa te muți dintr-o camera in alta sa vb(vodafone) ..iar in deplasare te uiți lung sa incarce o pagina (orange)

#12
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,958
  • Înscris: 14.08.2006
cartela - ai cele mai multe avantaje

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La cartelă nu acumulezi vechime în reţea. Utilizatorilor cu vechime li se mai oferă una-alta - evident, nu ceva neapărat senzaţional, dar tot mai mult decât nimic.

#14
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Normal, abonatii acumuleaza multe .................
Puncte cu care poti face multe, de exemplu o colectie.

Unele sunt rotunde, altele patrate, unele mai mari, altele mai mici.
E o activitate foarte interesanta colectionarea acestor puncte.

Edited by danutz21, 27 August 2018 - 12:33.


#15
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012
Eu am avut abonament la DIGI 1 an și m.am lecuit!
Inițial aveam pe 2 ani dar după 1 an am pus piciorul in prag și pa taticu! Transfer pe cartela Digi și ziua următoare eram la magazinul Vodafone pentru cerere de portare pe cartela Vodafone...

#16
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
De ce ai mai trecut pe cartela si nu direct portare?

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdanutz21, on 27 august 2018 - 12:31, said:

...
Mai usor cu trollatul. Raspunde la subiect. Trollezi in nesimtire pe aria asta!

View Postiony86, on 27 august 2018 - 10:50, said:

Vreau sa ma portez de la portocalii la vodafone ,dar sunt in dubii ce sa aleg ...prepay sau abonament?la ab imi dau la 28 ron nelimitat national si 6gb net.la prepay e oferta 28 zile cu 20 gb net ...minute ma intereseaza mai putin si mi-ar ajunge cam la limita cei 6Gb la ab
Este mult mai convenabil pe cartela. Nu ai doar 20 GB. AI cel putin 50 GB lunar cu toate ofertele. La portare primesti 100 GB - valabili 1 an, cu o oferta de minim 5 euro.

Edited by MembruAnonim, 27 August 2018 - 13:39.


#18
iony86

iony86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 30.07.2014
Multumesc de răspunsuri 🍻🍻 m-am hotărât..prepay vodafone. Cand ajung acasa dau frumos pe 2G..3G sa pot vb  cand nu sunt acasa frumos pe 4G sa sfârâie internetul 😎.Sa aveti o săptămâna frumoasă.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate