Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Depanero instalare AC - Taxa Kilometrii suplimentari

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1
iThorr

iThorr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 14.11.2013
Salut. Am cumparat si eu un AC si astept sa vina cei de la depanero sa il instaleze, sau ce firma vor subcontracta. Intrebarea mea este urmatoarea, am citit pe site ca se percepe taxa  pentru kilometrii in plus pana in orasul tau, asta daca orasul tau nu se afla in lista afisata pe site.

A patit cineva chestia asta, gen sa cumperi de la emag un AC si un pachet de instalare si apoi cand au venit baietii sa iti spuna ca ai de platit si x km in plus pana la tine acasa?

A mai fost taxat cineva pentru kilometrii in plus?

Edited by iThorr, 27 August 2018 - 10:33.


#2
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,501
  • Înscris: 16.03.2007
se practica. nu e normal ca atunci cand au un cost suplimentar, sa-l plateasca beneficiarul serviciului?

#3
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
Ai stiut de la inceput.
daca stai la cucuietii dindeal crezi ca-ti trage cineva teava de gaze la poarta gratis?
Esti cetatean european?

#4
iThorr

iThorr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 14.11.2013

View PostOPEDI, on 27 august 2018 - 10:29, said:

Ai stiut de la inceput.
daca stai la cucuietii dindeal crezi ca-ti trage cineva teava de gaze la poarta gratis?
Esti cetatean european?

Nu stau la sat sau ceva de genul cum probabil crezi. Ideea era alta in fine ms de raspuns.

#5
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017

View PostiThorr, on 27 august 2018 - 10:32, said:

Nu stau la sat sau ceva de genul cum probabil crezi. Ideea era alta in fine ms de raspuns.
Nu a zis nimeni ca esti taran.
Am spus doar ca politica anumitor firme este sa activeze in localitatile cu un anumit nr. de locuitori.
Nu ai sa vezi niciodata o reprezentanta ferari intr-o tara care nu "consuma" 1.000 de buc /an.
Asa cum nici o autoservire ( impinge tava) nu va supravietui intr-o localitate cu 3.000 de locuitori.
Nici macar o frizerie sau farmacie nu poate face profit daca nu deserveste un anumit nr. de potentiali clienti.

Edited by OPEDI, 27 August 2018 - 10:40.


#6
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004

View PostiThorr, on 27 august 2018 - 10:20, said:

A patit cineva chestia asta, gen sa cumperi de la emag un AC si un pachet de instalare si apoi cand au venit baietii sa iti spuna ca ai de platit si x km in plus pana la tine acasa?

A mai fost taxat cineva pentru kilometrii in plus?
cei care stau in orase care nu sunt pe lista afisata pe site. care e scopul acestui thread? nu e destul de clar regulamentul de pe site? ce anume e neclar in el?

#7
iThorr

iThorr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 14.11.2013
Ok, multumesc pentru raspunsuri. Se poate inchide thread-ul.

#8
iThorr

iThorr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 14.11.2013
Asa comentarii raucatioase sincer pana acum nu am avut parte. Ca si cum intrebarea mea a lezat personal pe fiecare in parte. Era doar o intrebare oameni bun, ok? A fost o intrebare idioata, imi asum responsabilitatea si gata, chiar e nevoie de astfel de comentarii?!

Nu stau nici la "cucuieti din deal" nici "in sulla calului", stau intr-un oras nu la tara, sat, comuna.

Chiar nu se poate inchide acest topic? Rog un moderator sa il inchida sau sa il stearga. Nu vad sensul comentariilor de genul lasat de ROSIX  sau al lui danyel61.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate