Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Recomandare Smartwatch pentru notificari/ceas, mai putin fitness

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
dimripper

dimripper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 12.04.2007
Satul fiind de cele 80 de grame pe mana ale ceasului DeTomaso Genova pe care l-am folosit in ultimii 5 ani, doresc sa trec la un smartwatch, dar m-am lovit de lipsa de informatie cu privire la aspectele care ma intereseaza pe mine.
Chiar daca fac sport, nu dau doi bani pe numarul de pasi, puls, calorii arse, si nici cont de facebook nu am sa ma laud cu performantele. Dar mai toate smartwatchurile cu asta se lauda, si ca sa vezi cum se comporta cu alte notificari de baza, trebuie sa sap prin sute de reviewuri din tari obscure.

Pe scurt:
- vreau sa vad notificari cu privire la apelant, expeditor SMS/WhatsApp, precum si continutul notificarilor cu text. Si cat mai multa interactiune cu telefonul, in general. Macar sa pot da Play/Pause playerului de muzica.
- vreau sa aiba cat mai multe fetze de ceas clasic, imi place diversitatea. Calitatea materialelor conteaza mai putin. Nu ma deranjeaza cauciuc+plastic, atarna mai putin decat piele+metal. Pe langa ora, fetzele sa afiseze ziua lunii (obligatoriu), si a saptamanii (preferabil)
- vreau o autonomie de minim o saptamana. Cu puls, gps, nr pasi dezactivate banuiesc ca nu e greu de obtinut.
Pretul sa fie din 3 cifre, in lei.

Momentan mi s-a pus pata pe Xiaomi Amazfit Bip, pe verde, mai ales ca si telefonul meu e tot Xiaomi, si am inteles ca indeplineste mare parte din ceea ce am scris eu mai sus. Nu poti raspunde, dar poti da Ignore/Reject, si nu am inteles inca daca poti controla vreun pic muzica din tel, macar de un Pause/Play si tot ar fi ideal. La pretul la care e acum la emag, l-as lua fie si doar ca sa vad cum ma impac cu un smartwatch.

Dar astept cu interes si alte recomandari.

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Recomandarea ar fi sa te indrepti catre un ceas care are acelasi producator cu telefonul (nu poti da gres la compatibilitate).

Un coleg are un smartwatch de la Huawei Watch W2 conectat la un iPhone si am vazut ca ar corespunde cu ce ai tu nevoie.

PS: am vazut ca pe emag W2 costa 1600, iar W1 sub 1000. Nu stiu care este diferenta intre ele (n-am stat sa detaliez).

#3
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Xiaomi Mi band 3

#4
dimripper

dimripper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 12.04.2007

View PostOxigen1234, on 27 august 2018 - 09:38, said:

Xiaomi Mi band 3
Nu prea e ceas...
Si am uitat sa specific - neaparat vibratii puternice.

#5
slash95

slash95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 31.01.2010
Xiaomi Amazfit Bip indeplineste in mare parte cerintele tale, mai putin music control. Cu detectie puls la fiecare minut , bateria a rezistat mai bine de 2 saptamani. Daca ii dezactivezi si asta, probabil il poti incarca lunar.

#6
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
Gear S3 sau Galaxy watch astea sunt ceasuri ca lumea momentan pe piațã

#7
Dorin1996

Dorin1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 13.03.2014
Xiaomi Amazfit Pace 2

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Amazfit Pace sau Stratos.

Stratos tine la apa. Pace nu prea.
Are ce vrei :)

#9
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005
Salutare tuturor.
Detin un ceas Garmin forerunner 30. De care sunt multumit. Vreau sa va intreb ce fel de ceasuri fitness cu pret cuprins intre 150-300 ron imi recomandati sa cumpar. Ceasuri care sa aba cat mai multi senzori si evident, sa-mi contorizeze si inregistreze cat mai multe date. Vreau sa achizitionez cam 20 astfel de ceasuri, pentru un proiect. Sa aiba si VO2. Imi puteti recomanda doua sau trei astfel de ceasuri? Stima!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate