Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

X1 Search

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Arlekhinn

Arlekhinn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 670
  • Înscris: 28.06.2017
Buna ziua!
Vreau sa achizitionez asta si nu inteleg urmatoarea chestie:
X1 Search is available for sale at $96 per license for single users, which includes the first year of support. Buy now >
Poate fi folosit de pe mai multe terminale? (nu in acelasi timp, evident Posted Image )  Analogie la NETFLIX. Poate fi instalat pe mai multe terminale si poate fi folosit de pe oricare.
Multumesc.

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Adica o licenta ptr un singur utilizator. Suna cam aiurea. Cel mai bine ii intrebi pe ei direct. Nu specifica nimic altceva.
Nu de alta dar de ex pe acelasi computer pe care instalezi pot fi 2 utilizatori. Ce faci - platesti 2 licente ?

Oricum sa dai banii aia ptr asa ceva imi pare aiurea. Nu imi place Windows Search si nu-l folosesc dar din cate stiu poate face exact acelasi lucru - inclusiv cautare in documente - si vine cu windows-ul. Si atata vreme cat indexarea e activa rezultatul e instantaneu.

#3
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
N-ai reusit cu nimic de aici? https://forum.softpe...utare-in-excel/
Esti sigur 1000% ca acel program te ajuta (ai probat trial) si este foarte diferit de altele ?
1 licenta este pentru 1 claculator: If you would like to install X1 Search 8 on a different computer from which it is currently installed, you will need to deactivate the current license.
If you would like to install X1 Search 8 on a different computer from which it is currently installed, you will need to deactivate the current license.

#4
Arlekhinn

Arlekhinn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 670
  • Înscris: 28.06.2017
Da, deci pe fiecare calculator trebuie sa "fac o instalare PE CURAT" Posted Image De asa ceva ma temeam. Am instalat trialul pe laptopul meu personal. Il folosesc cu dedicatie pentru lucrul in email-uri. Chiar isi face treaba "INSTANT". Ce nu mi-a placut: Cand am incercat sa adaug si alt cont, a dat rateuri. Toate conturile ce erau in momentul instalarii trialului, sunt analizate corect. Acum nu dati cu pietre! Vreau sa il instalez in laptopul de munca, unde Mailboxul il am de 980 MB si emailurile din personal inbox depasesc 40 GB.
Pentru asta: https://forum.softpe...utare-in-excel am ramas la Agent Ransack. Este suficient pentru moment.
Multumesc pentru lamuriri si ajutor.

#5
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Programul de mail nu are functie search ?
Sau vrei una singura, globala ?!

Sa adaugi cont... ce cont ?
Contul de mail in programul asta X1 ?
Pai, ce face, descarca si el mailurile, sa caute prin ele ?!

Deci, pina la urma, mai vrei programul asta sau nu ?

#6
Arlekhinn

Arlekhinn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 670
  • Înscris: 28.06.2017
Da vreau programul asta. Si o sa il cumpar. Este un search global foarte puternic. Testat.
Am un cont principat de outlook si inca o multime de gmail, yandex, mail.ru etc. Tool-ul asta face cautarea "instantanee", simultana in toate email-urile(si nu numai, dar ma opresc doar la email-uri). Daca trebuie sa caut de exemplu un nume in emailurile din....2007 de exemplu, cautand in fiecare cont in parte, imbatranesc inainte de termen Posted Image Asa, cu acest instrument, apar rezultatele in momentul in care deja tastez lieterele cuvantului cautat.
Programul asta nu descarca nimic. Speram sa fie poata fi instalat in mai multe calculatoare si sa ma pot conecta pe fiecare in parte. Se pare ca nu dar...asta este. Multumesc! O sa revin cu un clip dupa ce il cumpar.

#7
Arlekhinn

Arlekhinn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 670
  • Înscris: 28.06.2017
Cum am spus, vin cu jumate de promisiune. Am incercat clip, dar a iesit ...mai mult decat jalnic, asa ca atasez cateva poze. Mi-ar fi placut sa fie gratuit Posted Image
https://imgur.com/a/y8fXRvk

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate