Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Probleme sistem de supraveghere noaptea.

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
uandreiu

uandreiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 22.03.2010
Salut, am montat de curand un sistem de supraveghere la un prieten, toate bune si frumoase pana cand a venit noaptea.
Camera 4 are o problema, sare si dispare imadinea de e ea de parca e posedata, are momente cand apare imaginea de la alta camera, am incerat putine lucruri sa o fac, scoase toate mufele si bagate la loc nu a ajutat deloc, am verificat cu un multimetru daca am voltajul corespunzator si totul e ok, sunt 12.47 Volti,
Daca aveti idee de ce se intampla asta, sau ce as putea sa ii fac sa mearga mai bine, as ramane recunoscator, orice detali mai aveti nevoie inafara de poze, si un clip, va raspund cu cea mai mare placere.

https://photos.app.g...PtDE9AFegTFiDG8

Attached Files



#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai nu ai zis ce e mai important. vinovatul. ce camere ai, ce dvr, ce sistem ai instalat tu acolo? ce si cum ai conectat, etc.

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ai incercat sa schimbi 4 cu 2 , de ex ?

#4
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012

Quote

pana cand a venit noaptea

Dacă doar noaptea se întâmplă, nu mi-aș face mari griji. La ce calitate au imaginile, cu sau fără camere prietenul tot acolo e.

#5
uandreiu

uandreiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 22.03.2010
Sistemul a fost achizitionat de pe net de el, are doar o eticheta din poza pe spate, nici nu se gasesc informati daca il caut pe google, camere nu stiu de care sunt, nu am facut poza la model,
am schimbat doar intre 2 si 4 mufa de intra in dvr, nu si camere, sunt deja fixe, dar o sa incerc si asa.
Iar pe parte de intalare, el a montat camerele unde a vrut cu firele aferente, eu le am facut setarile, conectate la internet si sa le vada de pe telefon,
Ziua merge perfect, nu sare imaginea deloc, ba chiar se vede cel ma bine acea camera dintre toate.

#6
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Din cauza ca doar noaptea se intampla, poate avea legatura cu cresterea consumului la aprinderea ledurilor infrarosii sau o problema (scurt) la unul din ledurile ei.

Eu am un sistem de supraveghere din 2010 cu coaxiale BNC intre camere si DVR, iar sarituri de imagine de genul ala apar cand e contact imperfect la unul din coaxiale in spatele DVR-ului, in functie si de miscarile biroului pe care se afla.

#7
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,067
  • Înscris: 17.01.2012
VAI... DE... MINE!!!
(adică de el...)
el nu muncește pt banii ăia aruncați pe tâmpenii???

dacă zici că-ți-e pretenar, zi-i să arunce porcăriile acum, că la iarnă se apucă de beut!

Edited by gushpi, 27 August 2018 - 13:38.


#8
nonel1980

nonel1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 26.09.2007
DVR-ul pare SafeR. O tampenie importata de A2Tech.
Fa un bine si bate-l la cap sa le arunce!

#9
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Eii, pentru o supraveghere video rurala merge.

Eu am un ITX H.264 cu 4 canale din 2010. ITX Security Korea.

Biserica din Spineni, satul Cuza-Voda, are un DVR de tot rasul, din 2017, un Hang Bang cu carcasa de plastic. Si nema internet in satul ala, deci camerele (2 in biserica, 2 afara) se vad doar pe monitor.

DVR-ul e ascuns intr-un fiset, dulapior. HDD-ul se aude in toata biserica daca e liniste.

#10
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

View PostNeaceasca85, on 27 august 2018 - 23:27, said:

Biserica din Spineni, satul Cuza-Voda, are un DVR de tot rasul,

Da dar nu vin hoții că îi vede dumnezeu, și fără camere Posted Image , ce dracu să fure din biserică ? Vinul de împărtășanie Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate