Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Donatie

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
Aveti stire de vreun caz care merita ajutor
Conditii, plata sms telekom,de preferat cat mai simplu,trimit sms si gata donatia,fara cuvinte,confirmari etc. max. 5 euro/sms
Am ceva euro in credit telekom si as vrea sa-i donez
Momentan ajut magic camp,bursa de sanatate 4euro/sms

#2
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017
Poti incerca la 8848, Fundatia Mereu Aproape(2 euro sms).Daca te intereseaza strict doar cazurile ce au nevoie(adica sa faci abstractie de altceva), poti alege sa trimiti sms din orice retea.
De exemplu poti ajuta astfel pe:
"Victor trebuie să ajungă în Italia, la transplantul salvator de ficat. În caz contrar, puștiul abia de va atinge 20 de ani în această lume."
"Vlăduț suferă de rahidism din lipsă de fosfor și are membrele inferioare vizibil curbate."
"Ştefania muncește în fiecare zi pentru a putea merge. Suferă de dipareză spastică"
"Andrei are nevoie de noi toți. El nu merge dar ar putea-o face dacă ar avea banii pentru operația în Statele Unite."
"Luiza muncește de zece ani să stea în picioare. Starea ei este foarte gravă."
si altii... din pacate...

stiu ca-mi iau hate acum, dar nu conteaza pentru mine, sa stiti.

Edited by gump4, 24 August 2018 - 23:05.


#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postgump4, on 24 august 2018 - 23:04, said:

Poti incerca la 8848, Fundatia Mereu Aproape(2 euro sms).Daca te intereseaza strict doar cazurile ce au nevoie(adica sa faci abstractie de altceva), poti alege sa trimiti sms din orice retea.

Nu, ca-i fundatia lu Voiculescu... Glumeam.. Daca poti ajuta, ajuta!

#4
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
acus pleaca 50 sms la astia,danke

View Postrosix, on 24 august 2018 - 23:07, said:


Nu, ca-i fundatia lu Voiculescu... Glumeam.. Daca poti ajuta, ajuta!
pe bune ca e a lu ala!!!!!!

#5
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017
e alegerea fiecaruia, eu am trimis frecvent pentru anumite cazuri si d-aia stiu numarul, imi pare rau daca am deranjat pe unii cu link-ul respectiv, dar pe mine ma intereseaza doar cazurile respective(imi pare tare rau de copii cu probleme, ce poate ar avea altfel sanse la o viata normala, dar unii dintre noi mai bine stam cu "cascavalul" in banca si altii mor cu zile....).

sunt si alte variante:
https://fundatia-vod...icare/sanatate/

plus multe altele.Din pacate sunt multi printre noi ce au nevoie de ajutorul nostru.

Edited by gump4, 24 August 2018 - 23:16.


#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postceanu1980, on 24 august 2018 - 23:11, said:

acus pleaca 50 sms la astia,danke
pe bune ca e a lu ala!!!!!!

Stiu ca e alu ala, dar donatia ajunge la un copil bolnav, cred...

#7
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

pe bune ca e a lu ala!!!!!!

Apartine de Trustul intact, adica tine de Antene. Tu donezi dar nu sti sigur daca ajunge unde trebuie donatia... la cate hotii se fac, nu e de mirare... cel mai bine este sa te duci tu personal si sa faci donatia, nu prin intermediari.

Edited by hwplanet, 24 August 2018 - 23:20.


#8
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
gata,trimis 50 sms,au destul,mai ales ca o vazui pe presedinta asociatiei,magic camp imi inspira mai multa incredere

#9
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Posthwplanet, on 24 august 2018 - 23:19, said:

Apartine de Trustul intact, adica tine de Antene. Tu donezi dar nu sti sigur daca ajunge unde trebuie donatia... la cate hotii se fac, nu e de mirare... cel mai bine este sa te duci tu personal si sa faci donatia, nu prin intermediari.
indiferent cum faci donatia, ea va fi binevenita pentru cazurile ce chiar au nevoie.Si sunt multi cei ce au nevoie, daca nu aveti ce sa faceti , cautati pe net un pic, va ingroziti cate cazuri sunt , cate probleme...

#10
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

indiferent cum faci donatia, ea va fi binevenita pentru cazurile ce chiar au nevoie.Si sunt multi cei ce au nevoie, daca nu aveti ce sa faceti , cautati pe net un pic, va ingroziti cate cazuri sunt , cate probleme...
Inseamna ca noi trebuie sa ne multumim cu ce avem. Pentru ca daca ai mai fi si sarac si bolnav, atunci sigur nu ai mai avea sansa la viata... daca stai in ajutorul oamenilor, si doneaza decat 1-2 cativa Euro... sigur se stranga suma aceea uriasa pentru operatie sau mai stiu eu ce, deci esti ca si mort... Posted Image Mai ales daca nu esti singurul bolnav si sunt mai multi, sansele tale se reduc, pentru ca nu sunt bani suficienti pentru fiecare ca sa faca operatie. Chiar daca fiecare caz este special, poate decat unul din 100 poate sa faca o operatie ca a strans bani, totul tine de noroc... eu stiu. Este trist dar... pacat, cand te gandesti ca unu care nu are doneaza 2 Euro, iar altcineva care are bani multi poate nu a facut o donatie in viata lui atunci....

Edited by hwplanet, 24 August 2018 - 23:30.


#11
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Poate din ciclul "incredibil dar adevarat", eventual si cu injuraturile de rigoare pe care le primesc, dar stiu din surse sigure ca minim 90% din sume se duc unde trebuie la fundatia varanului. Printre surse si o persoana care lucreaza pe un salariu de cacao de 1900 de lei zi/lumina care ar avea orice motiv din lume sa bage strambe mi-a confirmat ca de aia inca lucreaza acolo, ca banii se duc unde trebuie.
Asta fata de alte oengeuri de copii, pisici, catei si alte fiinte la care se sifoneaza cam 50% din sume.

Alta ok ar mai fi fundatia Vodafone, nu stiu daca are alt nume, pe mine m-a ajutat si sunt faini.

Edited by IpsilanteCucuruz, 25 August 2018 - 00:34.


#12
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 07.04.2017
Si cum procedezi, ce contine sms ul respectiv?

#13
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Eu mai dau la Casa Share: https://casashare.ro

#14
meowth

meowth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 14.01.2006
Poti dona catre fundatia Hospice care ingrijeste bolnavii de cancer. Sunt seriosi, neimplicati politic (desi in fata bolii si a suferintei suntem cu totii egali):
https://www.hospice.ro/doneaza/

#15
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008

View Postmeowth, on 25 august 2018 - 11:57, said:

Poti dona catre fundatia Hospice care ingrijeste bolnavii de cancer. Sunt seriosi, neimplicati politic (desi in fata bolii si a suferintei suntem cu totii egali):
https://www.hospice.ro/doneaza/
nu are plata sms

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate