Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

De ce mai demult melodiile si videoclipurile aveau succes si fara funduri goale?

* * * - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
32 replies to this topic

Poll: De ce mai demult melodiile si videoclipurile aveau succes si fara funduri goale? (14 member(s) have cast votes)

Răspunsuri

  1. Că erau melodiile cunoscute dinainte de lansare (2 votes [8.33%])

    Percentage of vote: 8.33%

  2. Că erau cu negrii (3 votes [12.50%])

    Percentage of vote: 12.50%

  3. Că nu erau cu negrii în totalitate (4 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  4. Că erau cu sunete instrumentale ca la muzica simfonică (2 votes [8.33%])

    Percentage of vote: 8.33%

  5. Că erau interzise videurile la televizor prea dăouocheate (7 votes [29.17%])

    Percentage of vote: 29.17%

  6. Că era la modă să fie cu sacou sau cămăși cu cravate (6 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

Erau considerați cocalari atunci?

  1. Da (4 votes [20.00%])

    Percentage of vote: 20.00%

  2. Nu (5 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

  3. Nu stiu (5 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

  4. Doar de unii care se considerau că rockul e la putere sau de către cei cu muzica clasică (6 votes [30.00%])

    Percentage of vote: 30.00%

Vote Guests cannot vote

#19
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Nu am vazut variante de raspuns mai IDIOATE ca in acest poll nicaieri.
Ce treaba au "negrii"  ???, si rusine tie ca ai folosit acest cuvant, iar softpedia accepta, dar cand scrii T.i.g.a.n.i , modifica in RROMI ? WTF ?

Iar raspunsul este : Pentru ca la acel moment erai tu insuti in curul gol, sarac lipit si multumit de ceea ce vedeai.

Edited by keta, 25 August 2018 - 01:20.


#20
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,072
  • Înscris: 24.02.2011
Nu cred cã negrii erau vãzuți ca ț iganii la noi, nici pe departe. Captain Hollywood a început ca dansator și back-up vocal la CC Catch, deci nici urmã de rasism sau mai știu eu ce. https://m.youtube.co...h?v=569ONlSOdOw
În anii 80 și 90 se fãcea muzicã de calitate chiar și dupã standardele de acum. Și artistele erau bune rãu din toate punctele de vedere.Posted Image
https://m.youtube.co...h?v=QzGGvGOIAJ4

#21
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Pe vremuri, exista un minim de cultura generala si se compunea muzica. Se miza be eleganta, bun gust, chiar si cand se voia iesirea din aliniament. Acum se tinde sa se ajunga din nou la tam-tam si la viata in pestera: tatuaje, piercing,.....

#22
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012
Pentru ca aproape toate au devenit hituri,acum 90% e gunoi,toate parasutele se cred dive,e inflatie mare de muzica,greu gasesti valoare.
Iar chestionarul e pentru cei cu 4 clase probabil,cel mult.

#23
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010
Pentru ca atunci se facea muzica, ascultam la radio Europa libera,top 100 Billbord, acum la radio in Romania se promoveaza la greu incultura muzicala.Smile este f cunoscut si apreciat dar live canta slab sau foarte slab si inca este ok.
Azi 90 % din muzica, vocea e procesata pe calculator si suna bine, apar fete si baieti cat mai dezbracati, sexul se vinde bine.

Edited by crursu, 25 August 2018 - 08:32.


#24
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Ce-i aia "dăouocheate"?
Și ce-i cu rasismul ăla pe tine? Cu negri, fără negri?

#25
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Pai peste fix 100 de ani, de care piese/videoclipuri credeti ca isi va mai aduce aminte lumea? De astea vindute pe taraba azi sau de alea care au facut ceva cariera la timpul lor? Peste 500 de ani va mai asculta cineva muzica pop sau muzica clasica? Aici e toata smecheria. Unii vind azi cit pot, altii compun/cinta din suflet si ramine.

Btw, exista o industrie care promoveaza la greu fundurile goale. Ti le baga pe git si daca nu le ceri. Ti le si indeasa, gen cite 5 zdrahoni, 2 te tin cu gura deschisa si alti 3 iti baga fundul pe git cu facaletul. Baga si pumni acolo ca sa mearga mai repede. Asa ca daca va intrebati de ce exista... Nu exista, este existat, cum s-ar fi spus in Uniunea Sovietica. De catre cine este existat...

#26
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Cred că să vi în anii 90 şi putin chiar dinainte cu acele melodii cu "bubuieli" (şi strigăte) a fost o mare scârbeală ptr cei care ascultau alte genuri mai lente. Şi sunt deacord că ce asculţi când eşti mic îţi rămâne mai mult sau mai puţin după cât d emult asculţi probabil. Ăştia de azi se nasc pe manele şi pe el mor. Şi dacă mă gândesc bine deja prin anii 2000 erau manele destule.
Eu am rămas acolo, ptr că astăzi nu-mi place nimic nu suport nimic din ce e muzică. Totul îmi pare o chestie de duzină neritmată şi neinstrumentată şi asta de vreo 5-6 ani.

Şi asta m-a făcut să filozofez şi să mă reîntorc în timp cu altă gândire şi să îmi imaginez cum ar simţi cei mai vârstnici din anii 90 muzica de atunci, probbail cum simt eu asta acum de duzină.

Iar despre ce spun unii colegi cu "negrii şi rasism" cred că e din gama "unde dai şi unde crapă".

Edited by babarzotea, 25 August 2018 - 09:41.


#27
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011
Eu nu am vazut nici un rasism aici :)
La negru ii zici negru, ca este negru, la albinos ii zici alb, la galbejit ii zici rasa galbena.
Termenii sint acceptati de stiinta, nu sint peiorativi.
Sa nu o dam in altele inutil.

#28
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Nu pui oamenii in categorii functie de culoarea tenului.....
Nu pui oamenii in categorii functie de religie....
Si multe altele.....

Exista acestea in statistici , dar cand se discuta si interactionezi cu acestia(oameni)  nu exista "categorii"


Si ca sa revin la topic:

In trecut muzica exprima sentimente acum exprima afaceri...

Edited by keta, 25 August 2018 - 14:10.


#29
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Muzica asta a continuat apoi spre 2000 cu "house".
Scooter (care nu era negru) a continuat de ex cu mare succes in anii 2000. Chiar nu mai stiu nimic de cativa ani ce se mai intamplă cu acest stil. S-a mers spre un stil de nişă cu digey pare aşa numita mai generic muzică electronică, dar care era şi inainte.

Edited by babarzotea, 25 August 2018 - 14:46.


#30
JaJe

JaJe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 03.08.2008
Daca o melodie e de ca**t trebuie compensat cu imagini vulgare pentru a atrage audienta dar daca o melodie este frumoasa, atunci este o placere sa o asculti si la radio.

#31
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postcrisstonne, on 25 august 2018 - 12:48, said:

Eu nu am vazut nici un rasism aici Posted Image
La negru ii zici negru, ca este negru, la albinos ii zici alb, la galbejit ii zici rasa galbena.
Termenii sint acceptati de stiinta, nu sint peiorativi.
Sa nu o dam in altele inutil.
La negru ii zici african american, la alb ii zici caucazian, la indian din America, nativ american. Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ntTO7HKv4JE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Ion_de_la_Raion, 26 August 2018 - 10:29.


#32
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,491
  • Înscris: 19.04.2009
Am și eu o curiozitate. De ce pe vremuri lumea și-a sa scrie corect și acum sunt majoritatea agramați?

Și-am apucat a citi doar sondajul...

#33
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
@Lex.... tara ne vrea prosti.

Sigur stii toate urmarile din asta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate