Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Viata in Baghdad

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Parintii tai macar stiu ce ai tu in cap ? ei ce parere au ?
Acolo exista riscul sa nu te mai poti intoarce si sa ti se piarda urma, si sa ajungi sclava sexuala.

Edited by diegodanny, 24 August 2018 - 14:07.


#20
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015

View PostPSC, on 24 august 2018 - 13:55, said:

unde legea Sharia (sau cum se scrie exact) să fie suverană.
SI nu ti se pare normal sa fie asa ? Daca asta e religia lor si asa scrie in Quran...de ce tot incarca occidentalii sa vanda efemera democratie unor oamenii care urasc visceral orice notiune de secularism si isi doresc cu ardoare o dictatura teocratica, adica un califat medieval ?
Nu va lasati pacaliti de propaganda, cam asta e dorinta majoritatii musulmanilor suniti din OM, Statul Islamic a esuat doar fiindca au exagerat cu brutalitatea impotriva kufarilor.

Edited by doxan, 24 August 2018 - 14:06.


#21
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postdoxan, on 24 august 2018 - 14:05, said:

SI nu ti se pare normal sa fie asa ? Daca asta e religia lor si asa scrie in Quran...de ce tot incarca occidentalii sa vanda efemera democratie unor oamenii care urasc visceral orice notiune de secularism si isi doresc cu ardoare o dictatura teocratica, adica un califat medieval ?
Nu va lasati pacaliti de propaganda, cam asta e dorinta majoritatii musulmanilor suniti din OM, Statul Islamic a esuat doar fiindca au exagerat cu brutalitatea impotriva kufarilor.
Pai aia au traditii primitive, pana si pedepsele sunt primitive, mai ales pedeapsa la moarte prin bataie cu pietre (stonned), aia au violenta zilnic.

Edited by diegodanny, 24 August 2018 - 14:30.


#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostPSC, on 24 august 2018 - 13:55, said:

legea Sharia (sau cum se scrie exact) să fie suverană.

View Postdoxan, on 24 august 2018 - 14:05, said:

SI nu ti se pare normal sa fie asa?
NU!
Nu ştiu cât adevăr este în spatele Coranului sau a Bibliei, însă ambele lucrări sunt folosite pentru a înfricoşa populaţia naivă.
Suntem în secolul 21 şi astfel de aberaţii n-ar trebui să mai fie permise în societate - dacă tot vorbim de o nouă ordine mondială.
Bineînţeles, cine vrea să trăiască cu cuţitul la gât 24/24 este - sau ar trebui - să fie liber s-o facă. Deşi normal nu este.
Deci nu, nu mi se pare normal ca o aberaţie religioasă, în cazul de faţă legea Sharia, să fie permisă şi aplicabilă.

#23
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View PostPSC, on 24 august 2018 - 14:11, said:

NU!
Nu ştiu cât adevăr este în spatele Coranului sau a Bibliei, însă ambele lucrări sunt folosite pentru a înfricoşa populaţia naivă.
Suntem în secolul 21 şi astfel de aberaţii n-ar trebui să mai fie permise în societate - dacă tot vorbim de o nouă ordine mondială.
Bineînţeles, cine vrea să trăiască cu cuţitul la gât 24/24 este - sau ar trebui - să fie liber s-o facă. Deşi normal nu este.
Deci nu, nu mi se pare normal ca o aberaţie religioasă, în cazul de faţă legea Sharia, să fie permisă şi aplicabilă.
Aia sunt fanatici religiosi, nu ai cum sa le scoti religia din cap, aia cresc de mici cu religia si o urmeaza pana la moarte iar femeia pentru ei este doar pentru sex si sa faca copii altceva nu reprezinta.

Edited by diegodanny, 24 August 2018 - 14:14.


#24
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Doxan-e,pana la isis,bombe si shit initiatoarea va trebui sa treaca de pragul casei,ca intr-o tara  normala.  Da wuups,teapa!

#25
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Cum infrangi un adversar caruia nu ii este frica de moarte si o accepta ca pe o mare ocrotire a lui Allah ? Aici e marele lor avantaj, am vazut soldati ai Statului Islamic din Afghanistan care nu cred ca aveau mai mult de 13 ani si cu toate astea s-au dus catre moarte, cu zambetele pe fata.
De departe acest lucru e cel mai infricosator, supunerea oarba pana la anihilare. Oamenii carora nu le este frica de moarte nu au ce pierde si sunt extrem de periculosi.

#26
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Ce faci Doxane? te autoparasti ca ai fost(esti) din fortele armate?(care or fi fost alea) ,adica acuma esti bugetar necesar,spre deosebire de birocrati? Hane,baga ceva intrebari,poate a fost MP pe spaga .AFGANISTAN,ACUMA PE MERIT SAU DE FUSTA?

#27
Sugar_Man

Sugar_Man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 24.08.2018
https://www.tripadvi...d_Province.html

#28
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View PostSugar_Man, on 24 august 2018 - 14:43, said:

Tu crezi ca ala de aia o cheama la el ? sa viziteze ? pe ala il intereseaza "gaurile" ei .

Edited by diegodanny, 24 August 2018 - 14:46.


#29
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,531
  • Înscris: 16.03.2007
te-a bombardat (lol, aici se potriveste cel mai bine termenul) inainte sa-si schimbe atitudinea?

#30
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 07.05.2018

View Postlaffin, on 24 august 2018 - 15:37, said:

te-a bombardat (lol, aici se potriveste cel mai bine termenul) inainte sa-si schimbe atitudinea?
Da, scria pe celalalta topic.

#31
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postlaffin, on 24 august 2018 - 15:37, said:

te-a bombardat (lol, aici se potriveste cel mai bine termenul) inainte sa-si schimbe atitudinea?

View Postcarturarulobosit, on 24 august 2018 - 15:40, said:

Da, scria pe celalalta topic.
Cred ca asta a si urmarit irakianul, sa umble la gaurica si odata ce a obtinut ce vroia a plecat.
A vrajit-o, a "gaurit-o" si a plecat fericit.
Dar oare ea nu vede/intelege ca ala a vrut doar sa umble la gaura ei ?

Edited by diegodanny, 24 August 2018 - 15:54.


#32
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 07.05.2018

View Postdiegodanny, on 24 august 2018 - 15:50, said:

Cred ca asta a si urmarit irakianul, sa umble la gaurica si odata ce a obtinut ce vroia a plecat.
A vrajit-o, a "gaurit-o" si a plecat fericit.
Dar oare ea nu vede/intelege ca ala a vrut doar sa umble la gaura ei ?
De parca nu stii cum sunt fetele

#33
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View Postdoxan, on 24 august 2018 - 14:18, said:

Aici e marele lor avantaj, am vazut soldati ai Statului Islamic din Afghanistan care nu cred ca aveau mai mult de 13 ani si cu toate astea s-au dus catre moarte, cu zambetele pe fata.
Unde ai vazut tu asta, ca eu i-am vazut urland de frica si cersind mila, dar pe care nu au oferit-o niciodata victimelor lor.

#34
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View Postdiegodanny, on 24 august 2018 - 14:02, said:

Acolo exista riscul sa nu te mai poti intoarce si sa ti se piarda urma, si sa ajungi sclava sexuala.

Allah a dat, Allah a luat - acuma ciocu' la tine si adu' vazelina...:)

#35
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postcarturarulobosit, on 24 august 2018 - 15:56, said:

De parca nu stii cum sunt fetele
Cred ca ea este un caz rar, eu nu am mai vazut fata ca ea sa il lase la o luna dupa ce la cunoscut sa umble la gaurica Posted Image , a mea m-a lasat sa umblu la gaurica ei cand a fost ea pregatita.

Edited by diegodanny, 24 August 2018 - 20:16.


#36
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
si cand o fost pregatita?? :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate