Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

ISP bucuresti zona calea grivitei

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
DT19

DT19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 13.01.2011
Va rog daca stie cineva anumiti provideri de internet fara fibra optica, cu retea proprie tip ethernet in zona gara de nord, la blocurile chiar din fata garii.
Multumesc.

#2
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Dar de ce fara fibra optica? Ala e cel mai adevarat Internet. Vrei neaparat UPC coaxial? Retele de cartier nu stiu daca mai exista, dar prin alea venea fulgerica prin UTP de afara.

#3
DT19

DT19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 13.01.2011

View PostNeaceasca85, on 23 august 2018 - 21:20, said:

Dar de ce fara fibra optica? Ala e cel mai adevarat Internet. Vrei neaparat UPC coaxial? Retele de cartier nu stiu daca mai exista, dar prin alea venea fulgerica prin UTP de afara.
ma intereseaza sa am internet doar prin cablu UTP din scara in apartament, in niciun caz prin coaxial.Exista cineva in zona precizata care are astfel de oferta?

#4
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
In zona Garii de Nord nu mai exista "retele de cartier", garantat poti alege dintre: RDS, UPC, Telekom. Nu vrei fibra, incearca la UPC cum ti s-a recomandat deja...

Din cate stiu, singura "retea" care a supravietuit in Sectorul 1, este Tennet. Dar nu cred ca au trecut de Podul Grand (spre Gara Basarab/Nord), in plus... si ei au in mare parte FTTH.

#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

View PostNeaceasca85, on 23 august 2018 - 21:20, said:

Retele de cartier nu stiu daca mai exista, dar prin alea venea fulgerica prin UTP de afara.
Exista retele dar nu stiu in zona aia cine opereaza... ftp/stp fara probleme, din 2004 incoace Posted Image

View PostLesbianu, on 23 august 2018 - 21:31, said:

Din cate stiu, singura "retea" care a supravietuit in Sectorul 1, este Tennet. Dar nu cred ca au trecut de Podul Grand (spre Gara Basarab/Nord), in plus... si ei au in mare parte FTTH.
Skynet Nord e in zona aia, Tennet e mai spre Chibrit. In sector 1 sunt mai mutle retele inregistrate. Mai peste tot au supravietuit retele doar ca mutle sunt mici si stiu doar localnicii de ele.

Edited by andreic, 23 August 2018 - 21:47.


#6
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,158
  • Înscris: 22.02.2017
Exista o sansa ca in blocul tau sa existe FTTB. Adica sa iti traga din ONT-ul de pe scara blocului, direct cablu UTP direct in casa. Exista sanse. Asta la RCS. Suna si intreaba.

#7
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Nu stiu daca mai leaga abonamente noi la FTTB.

#8
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
"Leaga, leaga", zilele trecute a deschis cineva topic invers, in loc de fibra, l-a conectat prin UTP. :)

Din pacate n-am retinut orasul...

#9
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
toti furnizorii mici de internet care au supravietuit (retele de cartier) au intrat in asociatia INTERLAN.ro

cauta la allnet sau energydot

dar UTP nu iti aduce nimeni decat daca deja exista pe scara un switch, fibra insa merge si cativa km

#10
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.10.2006
In primul rand, uitate-te pe scara dupa un switch si cabluri UTP care pleaca din el. Eventual poti sa suni la usa vecinului unde intra UTP-ul, sa il intrebi de unde are net si daca este multumit de el. Daca pe scara nu exista switch, ia-ti adio de la net prin UTP.

Edited by baribalu, 24 August 2018 - 07:45.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate