Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Atacat in trafic

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAbbd, on 23 august 2018 - 20:28, said:

@Bobocul, având im vedere ca e și ilegal sa te dai jos la cineva in trafic, mie mi-a fost frica pentru ce as putea păți.  Politia le-a zis pe loc ca spray-ul nu este arma letala si sa fiu tras la răspundere pentru ceva de genul..


Nu e problema ca le-ai dat cu spary daca ei au venit la masina ta si au fortat usa/au incercar sa te scoata afara/au lovir masina/au rupt oglinda etc. Problema este ca nu ai expus problema corect politiei iar apoi ai plecat fara sa mergi sa depui plangere penala la parchet.

#20
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
@Izometri ok, nu m-am exprimat cum trebuie..  Am folosit claxonul pentru a preveni un posibil accident.  E mai ok? Asa l-am anunțat și pe el ca era sa intru in el.

#21
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Pepper spray prietene. Eu imi cumpar de pe Amazon Germania. Cu jet, pentru masina sa poti da cu el prin geamul crapat.

Sunt perfect legale in Romania.

View PostAbbd, on 23 august 2018 - 20:31, said:

@Izometri ok, nu m-am exprimat cum trebuie..  Am folosit claxonul pentru a preveni un posibil accident.  E mai ok? Asa l-am anunțat și pe el ca era sa intru in el.

Absolut deloc. Ai folosit claxonul ca sa injuri, exact ca orice roman.

#22
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postizometric, on 23 august 2018 - 20:32, said:

Sunt perfect legale in Romania.
Legale la ce ?

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postloock, on 23 august 2018 - 20:30, said:

Cum ai evitat un acident clacsonand dupa ce a trecut deja te tine ?


Iar daca prin absurd ai povestit gresit ( nu ca iti schimbi povestea acum...) si ai clacsonat in timp ce trecea,


Deci clacsonul nu poate sa faca decat exclusiv rau.

Clacsonul e pt situatii in care celalalt e

mai bine acelereaza dar la asta nu-l ajuta clacsonul ci din contra...


Cu tot respectul, dar dupa asta sa stii ca te-as baga in categoria aia de oameni care nu au mers la scoala nici macar o zi. Li se zice analfab....
Pe tine nu te deranjeaza "la retina"?

Edited by MembruAnonim, 23 August 2018 - 20:36.


#24
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Nu înjur in trafic, sunt calm, evit situațiile neplăcute, nu claxonez excesiv aproape deloc, dar când e prea mult... Trebuie sa fac ceva. Un claxon il poate face atent pe cineva, nu doar sa îl înjure..

#25
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

View Postpasilla, on 23 august 2018 - 20:33, said:

Legale la ce ?

Cum?

View PostAbbd, on 23 august 2018 - 20:34, said:

Nu înjur in trafic, sunt calm, evit situațiile neplăcute, nu claxonez excesiv aproape deloc, dar când e prea mult... Trebuie sa fac ceva. Un claxon il poate face atent pe cineva, nu doar sa îl înjure..

Deci ala te-a depasit din neatentie? :)

#26
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Nu, nu. El m-a depășit pentru ca a vrut sa fie in fata mea,deși era o coloana mai mare de 1 km pe acea porțiune de sens unic. A văzut ca poate, si a depășit pe unde a vrut. .

#27
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,733
  • Înscris: 26.08.2008

View PostAbbd, on 23 august 2018 - 20:11, said:

Ne-au luat datele, timp in care cel cu spray tipa ca ma omoară, ca sunt mandatul lui

Ce inseamna ca erai "mandatul lui"???
Nu tu erai tipul cu spray?

???
WTF? Imi trebuie translator pentru limba romana!

Edited by BlueKing-69, 23 August 2018 - 20:40.


#28
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

View PostAbbd, on 23 august 2018 - 20:36, said:

Nu, nu. El m-a depășit pentru ca a vrut sa fie in fata mea,deși era o coloana mai mare de 1 km pe acea porțiune de sens unic. A văzut ca poate, si a depășit pe unde a vrut. .

Si tu de nervi l-ai injurat.

#29
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
@BlueKing-69 Adică o sa aibă un mandat de arestare din cauza mea (pentru ca o sa ma omoare)

Izometric, dacă ții neapărat sa crezi ca un claxon înseamnă înjurătura, îți respect părerea.

#30
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostAbbd, on 23 august 2018 - 20:25, said:

.......

@Pasilla, m-am simțit amenințat și mi-a fost frica pentru ce as fi putut sa pățesc. Am acționat pentru binele meu, nu pentru al lor.
Pusca nu aveai sa te aperi ?????Posted Image

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAbbd, on 23 august 2018 - 20:28, said:

@Bobocul, având im vedere ca e și ilegal sa te dai jos la cineva in trafic, mie mi-a fost frica pentru ce as putea păți.  Politia le-a zis pe loc ca spray-ul nu este arma letala si sa fiu tras la răspundere pentru ceva de genul..

Sigur e ilegal ? Ca si eu am deschis portiera sa il intreb pe unu din spatele meu daca are "probleme cu farurile" ....si politia a considerat ca nu e ok sa te dai jos la el.  Nici macar nu m-am dat jos la el dar asa a considerat politia.

Cei mai multi din "zmei" considera claxonul o jignire. Nu il mai folosi ! Ca sa nu mai zic de un flash....

Edited by bumpocbum, 23 August 2018 - 20:41.


#32
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006

View PostMembruAnonim, on 23 august 2018 - 20:33, said:

Cu tot respectul, dar dupa asta sa stii ca te-as baga in categoria aia de oameni care nu au mers la scoala nici macar o zi. Li se zice analfab....
Pe tine nu te deranjeaza "la retina"?

Nu-mi bate bine X-ul la tastatura, trebuie sa insist si am scris mai repede fara el.
E o explicatie curioasa dar asta e...daca era clasonare nu era mult mai bine...
Iar un c se mai pierde cand se scrie repede. La mine e oricum destul de rar sa pierd litere.

Apropo, cuvantul e agramat nu analfabet, apropo de facut greseli...nu sunt nici una, nici alta, cum de altfel nu esti nici tu...

Edited by loock, 23 August 2018 - 20:43.


#33
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 29.07.2017
Eu am in masina si spray paralizant si o ranga serioasa, basca si o toporisca. In ziuade azi e bine sa ai cu ce sa te aperi.
Si in casa am unele chestii plasate strategic. E chestie de principiu. Daca cineva intra peste mine o sa-mi vand scump pielea.

#34
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,065
  • Înscris: 01.12.2001
Pune filmarea. Ca din vorbe....

Da le stii jargonul. De unde oare? (mandatul)

#35
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postizometric, on 23 august 2018 - 20:35, said:


Cum?

Legea 61/1991

Art. 2. - Constituie contraventie savarsirea oricareia dintre urmatoarele fapte, daca nu sunt comise in astfel de conditii incat, potrivit legii penale, sa fie considerate infractiuni:
1) savarsirea in public de fapte, acte sau gesturi obscene, proferarea de injurii, expresii jignitoare sau vulgare, amenintari cu acte de violenta impotriva persoanelor sau bunurilor acestora, de natura sa tulbure ordinea si linistea publica sau sa provoace indignarea cetatenilor ori sa lezeze demnitatea si onoarea acestora sau a institutiilor publice;
4) aruncarea asupra unei persoane, constructii sau asupra unui mijloc de transport cu obiecte de orice fel, cu substante inflamante, iritant-lacrimogene sau cu efect paralizant, corosive sau care murdaresc, daca nu s-au produs vatamari ale integritatii corporale sau sanatatii, ori pagube materiale;


#36
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,145
  • Înscris: 27.06.2007

View PostAbbd, on 23 august 2018 - 20:25, said:

@Myshyk
Când voi face publica filmarea, o sa va anunț pe toți si o sa o postez și aici.
fa o schita/desen ca sa putem sa ne dam seama ce zici si daca poti pune zona de pe google street view

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate