Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Sfat achizitionare jocuri/gift cards pentru Xbox One S

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
AreYouDreaming

AreYouDreaming

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 07.09.2015
Am achiziționat de curand un Xbox One S si observ ca nu pot seta locatia pe Romania. Am ales United States pentru ca imi este mai comod sa imi afiseze preturile in dolari americani. Problema este ca nu pot cumpara din Microsoft Store. Paypal-ul nu il accepta fiind creat cu locatia in Romania iar cardul de debit Visa Electron nu pare sa il accepte. Ma gandesc ca o solutie ar fi sa cumpar coduri pentru jocuri sau gift card cu valuta pe care apoi sa il folosesc in Store. Doar ca.. in cazul codurilor cu valuta (gift cards) nu stiu daca vor fi compatibile dupa, sa nu existe riscul sa nu mi le accepte. Din ce am vazut pe G2A sunt Gift Cards pentru North America si pentru Europe..

Voi cum achiziționați jocuri /giftcards pentru Xbox? Mentionez ca stiu ca pot cumpăra jocurile sub forma de disc si din Romania, dar sunt interesat sa le cumpăr din Microsoft Store pentru ca acolo observ reduceri semnificative, de exemplu acum recent Need For Speed Payback Deluxe Edition este doar 15$.

Edited by AreYouDreaming, 23 August 2018 - 18:07.


#2
avv15

avv15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.05.2008
Eu am xbox 360 dar nu cred ca au schimbat prea multe chestii la cum se cumpara jocurile pentru One. Am regiunea setata pe UK si fac plata direct cu cardul romanesc, nu am absolut nicio problema cu asta. Am platit si cu Paypal facut pe Romania si la fel, nu s-a plans deloc. Cardul folosit e un Mastercard de credit, nu stiu daca are vreo legatura dar stiu ca in momentul in care aveam Visa Electron mai aveam probleme la unele plati online.

#3
AreYouDreaming

AreYouDreaming

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 07.09.2015

 avv15, on 23 august 2018 - 18:48, said:

Eu am xbox 360 dar nu cred ca au schimbat prea multe chestii la cum se cumpara jocurile pentru One. Am regiunea setata pe UK si fac plata direct cu cardul romanesc, nu am absolut nicio problema cu asta. Am platit si cu Paypal facut pe Romania si la fel, nu s-a plans deloc. Cardul folosit e un Mastercard de credit, nu stiu daca are vreo legatura dar stiu ca in momentul in care aveam Visa Electron mai aveam probleme la unele plati online.

Am contactat intre timp pe cineva de la Xbox Support si mi-au recomandat sa incerc sa platesc prin Paypal de pe site-ul lor pe PC. Ca ultima solutie mi-au recomadat sa cumoar gift cards pe care apoi sa le adaug la cont si sa cumpar conținut cu valuta de pe card. Voi incerca in cel mai scurt timp plata prin PayPal pe site-ul lor.

#4
scutarovik

scutarovik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 30.06.2009
eu am facut cont pe uk si merge sa cumpar din xbox store

#5
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
De ce nu cumperi de pe piața second hand sau piața gri jocuri noi / sigilate in loc de versiunea digitală ? Ai avantajul că poți să revinzi jocurile / poți să făci schimb de jocuri cu prietenii / poți să dai împrumut etc
Ca idee zic, eu așa a-și face in locul tău.

#6
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 24.03.2007
Cel mai avantajos pana acum mi s-a parut piata din Ungaria. Setat pe ungaria, si muuuuulte jocuri, sunt chiar si la jumatate de pret fata de UK sau RO mai ales. Altfel, g2a FTW!

#7
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Eu o am setata pe Irlanda, asa am magazinul in engleza si preturile in euro, initial o aveam pe UK.

Nu am nici o problema cu plata la jocurile de Xbox One.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Salut,
Am achizitionat ieri de la un magazin un Xbox One S 1TB cu jocul Sea of thieves inclus.
Toate bune si frumoase, la insistentele destinatarului jocului, am cumparat si Minecraft.

Instalarea...., desi am DVD-ul originial, jocul nu functioneaza fara DVD-ul inclus, nu ii bai, codul l-am introdus si la fiecare pas imi cere sa platesc contul pt XGold ori ceva asemanator.
Am introdus de pe un carton Xbox Game PASS, nimic.
Pe cealalta parte am alt cod pentru Xbox Live Gold.

Intrebarea:
Chiiar daca jocul e cumparat nu pot sa il joc fara alt abonament suplimentar lunar,anual sau cum o fi fiind?

Multumesc!

#9
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Nu poti, intrucat sea of thieves e online doar, din cate stiu eu.

Gasesti oferte pe net, e chiar una acum pe Amazon UK 3luni live+10 lire gift card la 15 lire, in plus daca activezi recurring payment mai primesti inca o luna gratuit

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mai abuzez de bunatatea dumitale sa ma clarifici un pic:
1. clientul cumpara Xbox
2. promotia curenta a fost cu acel joc
3. in cutie am avut doua coduri unul de pass si unul Live Gold(1 luna).
4. Minecraft Xbox edition pe DVD, undeva 119 lei, achizitonat separat.

Acum:
1. Jocul Minecraft il voi putea juca si pe viitor, daca aleg sa nu mai platesc pentru Live Gold(lunar, anual etc.)?
2. Jocul inclus in promotia consolei Pirates of Thieves, sa inteleg ca dupa o luna nu il voi mai putea juca, daca nu mai platesc pentru Live Gold?
3. Exista jocuri gratuite, fara pretentii, pe care sa le joace pe viitor juniorul, fara a fi nevoie sa mai platesc lunar vreun banut?

Era un cadou de nastere, dar vad ca devine boala pe termen lung, si sincer nu-s adeptul banilor pe jocuri deloc, dar din diferite economii am reusit sa il achizitionez.
Multumesc frumos!
A

Edited by Ares14, 07 October 2018 - 10:12.


#11
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
1. Da, oricat,oricum(fara online :)) ),oriunde
2.Nu am testat inca jocul, revin dupa ce o sa il joc si te anunt.
3.Jocuri gratuite in ziua de azi nu prea mai sunt, si pe consola nu prea se pupa cele 2, pe PC mai merge. Insa poti sa ii cumperi DOAR game pass ul lunar, care se gaseste pe diferite site uri(daca ai nevoie de nume dai PM) la preturi absolut decente, gen 30 de lei pe luna si are jocuri cacalau sa se joace pana se satura de ea.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Multumesc!

#13
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 21.08.2003
Sunt cel putin doua jocuri care pot fi rulate gratis-gratis pe xbox  fara abonament: Killer Instinct si Warframe. Nu stiu cat de potrivite sunt ptr copii ca e cu monstri ...dar gratis e gratis, cat or mai fi, pana nu le da jos micromoale cum a facut cu Project Spark. In rest ptr abonament foloseste cu incredere magazinle online straine, au oferte mult mai bune decat cele locale, am luat The Crew cu 16 lei, adica nu ar fi paguba daca il blocheaza.La banii care i-ai dat aici pe Minecraft dincolo cumparai aproape toata colectia. Un sfat inrudit cu discutia de fata : cica e mai bine sa le cumperi electronic jocurile ca sa nu se forteze unitatea optica a consolei...desi se citeste numai serialul ca jocul e instalat pe hdd.

#14
piticu2015

piticu2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 16.06.2015
Salut, cum reusiti voi sa cumparati cu cardul jocuri XBox din store setand Ungaria, Iralnda sau UK la regiune ? Pe mine nu ma lasa, nu imi vede cardul salvat in cont cand vreau sa cumpar nu-mi apare sa selectez cardul salvat in contul Microsoft, dau datele in interfata Xbox din nou si da eroare de la regiune, cum faceti mai exact ?  Se pun strazi si coduri postale aiurea din UK dar se pastreaza titularul de card si cu tara setata pe UK merge ?! A reusit cineva sa faca chestia asta si cu SUA setata la tara ? Aici sunt preturile bune, unii zic ca sunt probleme la download, ca vede ca nu ai IP de USA, trebuie sa o dai in VPN-uri scumpe sau altele....complicat. Daca are cineva o metoda verificata folosita recent in toamna lui 2020, please share it Posted Image

Edited by piticu2015, 30 December 2020 - 23:39.


#15
varzeanu

varzeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 21.01.2006

View PostMembruAnonim, on 07 octombrie 2018 - 10:12, said:

Mai abuzez de bunatatea dumitale sa ma clarifici un pic:
1. clientul cumpara Xbox
2. promotia curenta a fost cu acel joc
3. in cutie am avut doua coduri unul de pass si unul Live Gold(1 luna).
4. Minecraft Xbox edition pe DVD, undeva 119 lei, achizitonat separat.

Acum:
1. Jocul Minecraft il voi putea juca si pe viitor, daca aleg sa nu mai platesc pentru Live Gold(lunar, anual etc.)?
2. Jocul inclus in promotia consolei Pirates of Thieves, sa inteleg ca dupa o luna nu il voi mai putea juca, daca nu mai platesc pentru Live Gold?
3. Exista jocuri gratuite, fara pretentii, pe care sa le joace pe viitor juniorul, fara a fi nevoie sa mai platesc lunar vreun banut?

Era un cadou de nastere, dar vad ca devine boala pe termen lung, si sincer nu-s adeptul banilor pe jocuri deloc, dar din diferite economii am reusit sa il achizitionez.
Multumesc frumos!
A

Salut. Minecraft si Minecraft Dungeon sunt incluse in Game Pass si probabil o sa ramana multa vreme. Si mai sunt vreo 100 de jocuri incluse. Pentru junior e mai complicat, ca cele interesante sunt in engleza, si e greu daca nu stai cu el. Horizon Forza 4 e ok pentru junior, doar ca nu se poate juca multiplayer pe aceeasi consola. Eu i-am facut juniorului cadou de craciun  un Xbox Series S si pana acum s-a jucat doar Minecraft, Minecraft Dungeon, Roblox, Forza Horizon 4 si Goat Simulator. Am mai incercat si altele care par ok, dar nu stie suficienta engleza ca sa se descurce singur (Day of the Tentacle arata chiar bine si interesant, dar fara engleza nu ai cum sa joci). Toate jocurile astea de care am zis sunt incluse in Game Pass.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate