Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Praktiker, reduceri

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

#19
Cojocel

Cojocel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 18.03.2009
Eu voiam bormasina, compresor, atomizor, dar n-am gasit. Dezastru si la Galati, luni. Am prins totusi piscina cu cadru metalic, 305x76, la 120 de lei. In weekend o instalez.

#20
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
Am fost eu. Am luat diverse produse la preturi modice. Alea BUNE cu pret redus erau ori terminate ori incomplete.
Erau foarte multi care luau trimer electric la 20 lei si le-am spus ca dupa 1/2 de ora o sa se strice. Unii l-au pus la loc, altii le-au indesat mai bine in carucior.
Cateva produse pe care le doream - promotie, deh, le-am scanat si nu erau reduse, doar afisul te ademenea!
Foarte multi renuntau la casa pentru ca nu corespundea pretul afisat cu cel cerut. si cum am spus, foarte multe produse erau incomplete.
Respectiv atomizorul la 125 lei era doar masinaria, fara furtune, duze, ham de sustinere, etc. Eu l-as fi luat, ca am unul complet si functional, deci aveam accesorii pe care sa le folosesc, dar inca nu s-a terminat garantia la cel detinut si nevasta nu m-a lasat sa-l iau!
Mai era o drujba pe benzina cam de jucarie la 250 RON si o motocoasa de 1 CP la fel. Ambele made in China si un angajat mi-a spus ca 90% s-au intors in garantie cu negatie si a trebuit sa le dea banii inapoi.
Nici vorba de ce spun ei in pliant cu 90 de lei. Alea s-au vadut la cunostinte cand magazinul inca nu era deschis pentru public.

#21
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
atomizorul seamana cu unul pe care eu am dat 350 in primavara.
e prost realizat, nu are acceleratie pe tubulatura, dar este utilizabil. eu l-am folosit de vreo 10 ori pt erbicidat prin gradina si stropit ~100 de pomi mici.
merita 120.

nu cred ca avea ce face cu el pt ca motorul pare ok, problemele sunt fix la accesorii, tub, ham, furtune etc. sunt f prost facute

#22
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Am fost si eu in Vitan,saptamana trecuta,insa atmosfera este greu de descris.Harababura generala,gen ''promotii la tigai''.As fi dorit sa iau ceva de la raionul de aer comprimat,nu reduceri,insa cozile la casa m-au facut sa renunt.

#23
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018

View Postviceroy56, on 23 august 2018 - 20:29, said:

Nici vorba de ce spun ei in pliant cu 90 de lei. Alea s-au vadut la cunostinte cand magazinul inca nu era deschis pentru public.
Si care-i problema, a facut ceva ilegal sau macar imoral?
Tu daca lucrai acolo n-ai fi luat nimic, nu-i asa?
Sunt unii pe aici atat de rezistenti la logica si bun simt ca l-ar certa si pe Isus daca l-ar prinde pe aproape.

#24
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 19.05.2005
Problema e ca unele produse erau la reduceri si daca intrebai iti spuneau ca nu, de exemplu un circular de la Bosch redus de la peste 1700 la 800 si ceva, dar desigur pretul era afisat de 1700.
Cand am aflat ca era si ala la reducere era deja tarziu, se daduse, eu l-am vazut timp de vreo 2-3 zile in magazin.

#25
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Am fost azi in cel din Militari. Aceeasi atmosfera dintotdeauna, chiar nimic deosebit. Nu era lume care sa se imbranceasca (de fapt nu prea era lume), dar nici produse la preturi care sa merite cumparate. Marfa la raft era cam cu 15 procente mai putina decat de obicei si multi paleti cu marfa nedesfacuta pe culoare. Ceva mai ieftine decat de obicei erau niste ciurucuri pe culoarul central. "Ofertele" sunt valabile pana la sfarsitul lunii. Banuiesc (sper) ca spre sfarsitul campaniei vor fi preturi mai mici, altfel cum ar putea scapa de marfa intr-un timp scurt?

Edited by Puferiu_, 25 August 2018 - 16:38.


#26
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
singurele produse reduse pe care le-am vazut eu au fost ceva calorifere cu ulei cu 50 de lei, niste discuri pt flex de la bosch cu 3/5 lei (pretul full e 8/12 lei) si ceva prelate cu 10 lei.
posibil si becurile solare, dar pe pliant erau 3 lei si in magazin 6.5 lei. am luat 2 de curiozitate si sunt complet inutile. zici ca sunt leduri de activitate hdd. nici vorba de 18W.  poate 0.18W

Edited by alx42, 25 August 2018 - 18:22.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate