Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Hai la SSD-uri!

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#19
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cum ?

#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Se refera la evomag... :D

#21
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,558
  • Înscris: 25.04.2007
La ce se pot folosi SSD-uri asa de mici? La cat s-au ieftinit acum cele de 500 G si 1T, 550 lei respectiv 1100 lei care sunt mult mai rapide si mai fiabile, mai merita sa te incurci cu antichitatile astea lente si cu viata mai scurta?

#22
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Se folosesc la făcut bani de către magazine :)

#23
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Bai.. ej nebun?  E SSD-uri de jucarie...

Vedeti ca aia de la 220VOLTI nu au sediu fizic in RO, doar magazin online si livreaza totul din Ungaria in 7 zile.  Nu stiu daca nu va complicati cu garantia.

Macar terminatii aia de la Edigital au deschis un punct de colectare in KIKA Pallady.

22O VOLTI a avut un mic magazin pe langa Stadionul National, pe bd. Basarabia.. unde daca sunai si intrebai de ceva iti raspundeau ca nu au in stoc, dar pot aduce in 10 zile, sa dai comanda.  N-am comandat nimic de la ei.. ca nu suport sa mi se lungeasca urechile..

Edited by rosix, 23 August 2018 - 16:10.


#24
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Decât un SSD prost mai bine stai cu HDD.

Mai sunt și de pe un magazin de care n-a auzit nimeni niciodată vreodată care este.

#25
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004

View Postrosix, on 23 august 2018 - 16:06, said:

Nu stiu daca nu va complicati cu garantia.

De Intenso ala nu am auzit, nu stiu ce poama e, pe amazon.de e cotat destul de bine,
Dar WD-ul il inrolezi la https://support.wdc.com/warranty/ si nu te doare capul.

L.E. SSD-urile s-au epuizat deja. Topic inchis?

Edited by Taxon, 23 August 2018 - 16:25.


#26
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postrosix, on 23 august 2018 - 16:06, said:

Bai.. ej nebun?  E SSD-uri de jucarie...

Vedeti ca aia de la 220VOLTI nu au sediu fizic in RO, doar magazin online si livreaza totul din Ungaria in 7 zile.  Nu stiu daca nu va complicati cu garantia.

Macar terminatii aia de la Edigital au deschis un punct de colectare in KIKA Pallady.

22O VOLTI a avut un mic magazin pe langa Stadionul National, pe bd. Basarabia.. unde daca sunai si intrebai de ceva iti raspundeau ca nu au in stoc, dar pot aduce in 10 zile, sa dai comanda.  N-am comandat nimic de la ei.. ca nu suport sa mi se lungeasca urechile..
220volt are sediu in Arad, nu sunt probleme cu garantia.

#27
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

La ce se pot folosi SSD-uri asa de mici? La cat s-au ieftinit acum cele de 500 G si 1T, 550 lei respectiv 1100 lei care sunt mult mai rapide si mai fiabile,
Ca sa instalezi sistemul de operare. N-ai nevoie de mai mult e 100 Gb in mod normal ptr el.
Iar daca e unul bun, e si rapid.

500 de lai sau peste nu sunt bani de aruncat ptr oricine, mai ales ca ptr stocare poti folosi HDD. Iesi si mai ieftin pe Gb si cand crapa hardul mai poti recupera datele.

Alea mari merg la servere - baze de date. Sau eventual la un laptop unde nu ai loc de HDD si nu vrei HDD extern.

Cat de fiabilitate, cel mai nou SSD care il am are 3 ani. Cel mai vechi 5 - 4 buc in total. Merg fara probleme.
Doar ptr sistem si programe cel mai mult am scris pe cel mai utilizat 7.5 Tb - mai mult update-urile Windwos-ului.

Da sunt 3 Samsung si un Intel...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate