Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Masina noua 8000 euro + prima de casare

- - - - -
  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#181
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 adrian_r5, on 16 septembrie 2018 - 16:10, said:


ce varianta de caroserie ?

Doar varianta sedan e in banii astia. Varianta lowcost. Varianta hatch nu intra in banii aia.

#182
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
A venit masina? Hyundai i20? un jurnal de bord? ceva pareri?

#183
blackie1

blackie1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.01.2012
Inca nu.

#184
blackie1

blackie1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.01.2012
Revin dupa o perioada in care am fost plecat din localitate cu serviciul. Abia acum am avut ocazia sa iau si eu masina pentru doua zile. Impresii la cald:
Minusuri:
-De la volan nu reusesc sa vad marginile masinii desi sunt inalt si am inaltat si scaunul. Deci parchez din instinct si experienta.
-Usile sunt usoare, nu au pic de tapiterie, e doar un plastic tare, motiv pentru care imi apare des eroarea de usa deschisa. Eu sunt obisnuit cu usi grele premium care se inchid din inertie.
-Volanul se misca prea usor si de asemenea directia in viraje e slabutza. La gama asta de pret nu aveam pretentii ce-i drept.
Plusuri:
-Masina arata foarte bine, doamna a ales tomato red la exterior, iar scaunele sunt gray, arata si ele bine. Era bine daca aveau si suport lombar ca si optiune.
-Motorul pare ok, e silentios si se misca bine atat in oras, cat si in afara. Masina are zvac fiind ajutata si de faptul ca e usoara.
-Spatiul din interior e foarte mare, stau chiar 3 adulti pe bancheta din spate. O chestie inteligenta e inaltimea foarte mica la suportul picioare la bancheta din spate.Astfel cine sta la mijloc nu mai sta cu genunchii ridicati. Portbagajul e ok si anvelopele sunt Pirelli Cinturato P1.
Concluzie:
Masina de oras ok, nu regret banii platiti mai ales ca am luat-o la un pret foarte bun. Doamna e multumita. La pretul ei de lista de 13.000 euro e clar prea scumpa pentru ce ofera.

Edited by blackie1, 03 November 2018 - 09:09.


#185
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Eu un plus ți l as pune la minus, și un minus la plus.
Nu știu ce mașini ai condus înainte dar nu are zvac deloc. Eu asta am pus la minus, iar ușile chiar mi se par ok, nu știu ce uși ți se închideau ție din inerție fără sistem soft close că să fiu al dracu nici la seria 5 ul de la serviciu nu se închid din inerție...

#186
blackie1

blackie1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.01.2012
Respect opinia ta. Detii acest model sau l-ai condus? Zvac era in comparatie cu restul modelelor din acest topic de 8000 euro. Iar despre usi, daca ai seria 5 spune tu ce greutate au usile fata de acest model. Desi comparatia e offtopic pt ca aici suntem interesati de modele de buget.

#187
blackie1

blackie1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.01.2012
Un review facut de Mat Watson. Modelul din review e cu touchscreen. De obicei astea sunt reclame mascate, dar mi s-a parut ok totusi. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FzW-dcIfjvA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by blackie1, 04 November 2018 - 13:15.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate