Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

dvr aku ak2804x nu merge accesat de pe android

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 08.10.2004
Salut,

am incercat sa configurez acest dvr al unui prieten sa il poata accesa de pe telefon.

porturile le-am deschis in router - testate ok. am lasat ce avea device-ul default 80 / 34600 / 554 / 34567
are adresa fixa ip

am folosit mai multe soft-uri pt android dar nici unul nu merge. comparat cu hikvision-ul meu care a mers flawless..asta e ciudat in setari.

stie cineva ce as putea sa mai incerc ? ce soft se potriveste ?  ce setari am ratat ?

multumesc.

#2
hvoicu

hvoicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 05.03.2004
vezi aici https://www.videopro...co/soft_DVR.php

#3
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 08.10.2004
multumesc. am gasit si eu pagina aia dar e pt monitorizare de pe un pc nu pt android....

#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011
Si care naiba e diferenta dintre pc si telefon ? Daca routerul e configurat corect si porturile sunt deschise poate fi accesat de oriunde, pc, telefon, tableta, iphone sau ce naiba o mai fi.

#5
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 08.10.2004
pai de ce crezi ca am deschis topicu aici ? ca de pe softurile de android nu vrea in puii mei. am mai auzit ca anumite dvr-uri cica nu merg decat pe anumite porturi specifice chit ca tu in principiu poti sa ii pui orice port...si nu mai am idei ce sa verific.

producatoru asta nu are site nu are nimic..

#6
alexsec

alexsec

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.08.2015
smoke ai incercat XMeye?
Instalezi din Play, deschizi aplicatia, selectezi Local Login si de acolo adaugi Device (DVR-ul).

#7
hvoicu

hvoicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 05.03.2004
Ai incercat nvsip si la configurare sa scanezi id-ul afisat de dvr ? Aplicatia pt android la care te trimite qr-code-ul nu mai merge de ceva ani.

#8
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 08.10.2004
o sa incerc ambele variante.
ms

#9
jawy

jawy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.12.2013
Am si eu un dvr aku, merge doar cu app care se numeste xvr pro.

Asta daca n ai rezolvat de atunci.

#10
tnt10

tnt10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.08.2008
Buna.Am un dvr Aku care a mers perfect 2 ani cu XVR Pro pe un tel cu Android. Dar de cateva zile Google Store Security imi dezactiveaza zilnic XVR. Am incercat alte programe, dar cer cod QR care nu e pe acest dvr sau nr de serie , iar numarul acestuia nu-l accepta. A mai intalnit cineva acest fenomen? A reusit cineva sa foloseasca alt program?

Edited by tnt10, 28 December 2021 - 19:19.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate