Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Dambovita 10 (zona lacul Morii - Virtutii)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
* Cartierul Militari, cred ca este cel mai nenorocit cartier din punct de vedede al traficului. Virtutii, Uverturii si Iuliu Maniu sunt aglomerate bara la bara incepand cu ora 7 dimineata pana la ora 23. Metroul acopera o foarte mica portiune din acest cartier, probabil ca nu deserveste nici macar 20% din populatie....

* Deasemenea cartierul Militari este singurul cartier care nu are absolut nici un parc. Asta daca cel din Crangasi se poate numi parc iar Politehnica si-a ridicat zid mai ceva ca la Auschwitz de nici mustele nu mai pot intra acolo. Pe platitorii de taxe ai Politehnicii da-i dracu! Sa mearga la munca, sa cotizeze bani .... si ciocu` mic !!!

* Pe fiecare 100 mp  liberi ramasi prin cartier, s-au ridicat blocuri de cel putin 8 etaje. Au rasarit ca ciupercile dupa ploaie.  Nu conteaza ca nu au locuri de parcare, drumuri de acces sau alte rahaturi d-astea inutile.

PS: nu stiu ce se mai intampla cu blocul de vis-à-vis - de langa antena STS.
Momentan vad ca au ruginit armaturile de la stalpi, nu s-a mai miscat nimic acolo.
Oare spaga data la Primaria Sector 6 nu a fost suficient de mare ?(intrebare retorica)

#20
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Apartamentele de 2 camere sunt ok compartimentate. Cele de 3 camere au cea mai proasta compartimentare pe care am vazut-o.

#21
Vetuta2018

Vetuta2018

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.09.2018
Falau si eu la acest topic.
My 2 cents: e bine ca nu se mai poate construi nimic in jur.
e rau ca e scumpicel si oare sa fie chiar asa de aproape de pod ? Se spera ca podul ala, odata finalizat, va scoate lumea din Chiajna direct pe Splai :))) si nu o vor mai lua pe Iuliu cel maniac :))

#22
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

 Vetuta2018, on 11 septembrie 2018 - 12:43, said:

My 2 cents: e bine ca nu se mai poate construi nimic in jur.
FALS.
Blocul este inconjurat de niste baraci (aka servce-uri auto) pe a caror terenuri pot oricand rasari alte blocuri de 11 etaje.
Doar inspre nord unde este Farmexpert sa zicem ca nu s-ar mai putea construi dar nu garanteaza nimeni 100%

Edited by Hamutovski, 11 September 2018 - 17:05.


#23
ovidiu2012

ovidiu2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 31.01.2009
Statusul lucrarilor saptamanale ale ansamblului se vor gasi pe https://www.targulimobiliar.com/. Mai jos atasez link-ul pentru statusul lucrarilor la data de 05.05.2019 https://www.targulim...tierul-militari

#24
scutarovik

scutarovik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 30.06.2009
se gandeste cineva sa cumpere aici? mie imi pare cel putin tentant, raportul pret/zona mi se pare chiar ok...

#25
ovidiu2012

ovidiu2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 31.01.2009
Stadiu actualizat al ansambului rezidential dambovita 10 https://www.targulim...10-in-noiembrie

#26
Meltdown

Meltdown

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.02.2006
@scutarovik am vecini care au cumpărat aici. Alea de 3 camere mi se par naspa, alea de 2 sunt ok.

Dacă îți conectează podul care se construiește de strada pe care este imobilul, ai pus-o, o să fie trafic la la balamuc.

#27
scutarovik

scutarovik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 30.06.2009
Multumesc, momentan iese din ecuatie

#28
G94L

G94L

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.12.2019
Salut,
A mai rezervat cineva aici? Cum vi se par dezvoltatorii, datele de finalizare realiste? Ati reusit sa mai negociati cu ei legat de suma achitata la antecontract?

Multumesc.

#29
ovidiu2012

ovidiu2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 31.01.2009
Am facut un video cum se prezinta proiectul acum la final de an si las aici link-ul: [ https://www.youtube.com/embed/w7yvLyiIQ-I - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]https://www.youtube....bed/w7yvLyiIQ-I

Edited by ovidiu2012, 30 December 2019 - 12:25.


#30
dmbogdan

dmbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 13.01.2013
Salut. Sunt interesat și eu să cumpăr un apartament aici însă văd că spuneți ceva legat de pod Ciurel. Pe harta podul e in spate la cel puțin 150 metri de bloc. De ce spuneți că vor trece mașini pe lângă bloc?

Aveți idee când e gata blocul?

#31
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

 dmbogdan, on 11 ianuarie 2020 - 21:15, said:

De ce spuneți că vor trece mașini pe lângă bloc?
Pentru ca viitorul bloc se situeaza in Bucuresti, cea mai aglomerata capitala europeana.

#32
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007
Conform planurilor initiale, pe Strada Dambovitei ar fi trebuit sa se descarce o parte din traficul dinspre autostrada. Dar 10-20 de ani pana se face penetratia o sa fie cat de cat ok :)

#33
ovidiu2012

ovidiu2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 31.01.2009
Am realizat un nou vlog cu stadiul ansamblului :) Link: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eiLhtq69lgU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ne ajuta daca va abonati si dati un share in social media.

#34
Meltdown

Meltdown

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.02.2006
Din randarea aia zici că este lângă Central Park.

Ultima oară era fără etajele superioare terminate dar se lucra la izolație la cele inferioare.

În altă ordine de idei, se mai dezvoltă un complex pe lângă, lake view 2,fix lângă noul nod rutier al podului.

Nu știu cum o să fie cu zgomotul.

Attached Files


Edited by Meltdown, 01 June 2020 - 20:25.


#35
Szk

Szk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.05.2009

 Meltdown, on 01 iunie 2020 - 20:23, said:

În altă ordine de idei, se mai dezvoltă un complex pe lângă, lake view 2,fix lângă noul nod rutier al podului.

Lake View 2? Unde se construieste asta? Observ un mare teren viran lana Sema Park si atat.

#36
gicanu

gicanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 27.12.2006
dambovita10 cred ca se va finaliza dupa lakeview2. stiu ca au inceput in primavara 2018 si abia si misca. estimez un 2025...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate