Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Probleme VLC

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
boeder

boeder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 25.09.2010
M-am lovit de o problema la vizualizare - nu am avut-o pana acum la celelalte pc/laptop (windows 7, dar nu cred ca aceasta conteaza).
La vizualizarea unei liste de muzica nu pot sa scap de TITLE (TITLU) care ramane orice i-as face pe prima coloana.
2. Am o problema de transfer: cand transfer cu un stick muzica de pe un laptop (Windows 7) pe cel pe care am Windows 10 dispar informatiile de pe coloana CONTRIBUTING ARTIST, TITLE...
3. Cunoaste-ti o setare/bifa astfel incat cand introduc stickul sa-mi apara acesta pe desk ?.
Multam fain.

Edited by eiffel, 21 August 2018 - 15:18.
M-am lovit de dimensiunile fontului - ptr chiori !!


#2
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,547
  • Înscris: 06.03.2016
3. Da, cunos-c eu: https://www.howtogee...movable-drives/

Edited by red46, 21 August 2018 - 15:20.


#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,527
  • Înscris: 15.06.2004
1. Nu mai scrie cu caractere de un cm ! Deranjeaza la ochi. Lasa fontul normal pus de forum.
2. VLC nu vine la pachet cu Widnwos 10 - este un Software. Deci se muta pe Software.

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postred46, on 21 august 2018 - 15:18, said:

De ce aș instala un soft care să pape resurse doar pentru un dublu click în plus ?

Nu comente-z sfatul, ci necesitatea ? Posted Image

Dublu click pe My computer. Dublu click pe stick.

Oricum apare singură ditamai fereastra de Autorun.

Eu aș asculta muzica cu Winamp.
Dar sunt mai de modă veche.

Edited by waterman, 21 August 2018 - 15:46.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu ascult muzică NUMAI cu Winamp, ba chiar şi radiourile care permit acest lucru.
Dar am o altă problemă cu VLC.
Am un filmuleţ pe care vreau să îl "rup" în instantanee foto. VLC face acest lucru prin filtrul de scenă (Scene Video Filter).
Numai că... în timpul redării clipului şi capturării PNG-urilor (instantaneelor foto) clipul sacadează, iar unele cadre sunt efectiv sărite.
Ce pot face pentru ca video-ul să fie redat cursiv şi în timpul cât filtrul de scenă este activ?
Am mutat atât fişierul, cât şi folderul-ţintă pentru capturi, pe SSD. Degeaba, tot sacadat merge treaba, ba chiar apar şi artefacte.

Edited by PSC, 21 August 2018 - 16:27.


#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Extragi poze deci ?

https://www.raymond....c-media-player/

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mda. Se pare că problema este de la PC-ul meu, nu de la VLC. Este foarte vechi, nu mai spun configuraţia ca să nu mă fac de râs. Până în decembrie nu-l pot schimba, dar atunci voi mai păstra din el numai carcasa, SSD-ul şi HDD-ul, dacă va fi posibil.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate