Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Despărțire

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1
Bububeti

Bububeti

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 27.04.2017
Salut, tocmai m.am despartit de iubita mea, aveam relatie de 10 luni. In lunile astea au fost certuri peste certuri si parea ca se ajunge la acest moment. Am 16 ani iar asta fiind prima mea relatia. Chiar daca la final ma rugam la cer sa se termine relatia tot sim dor pt ea, un gol in inima si ma simt foarte des fara scop. Cum a zis cineva: " E rau cu rau dar mai rau fara rau". Well, cam ce as putea face? Cum ati trecut peste despartiri si ce sfaturi puteti da?

#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Trece...inveti sa scrii, te gandesti la viitor, mai cresti si vei uita usor-usor.

Prima data e mai rau!

La varsta ta e simplu, desi pare greu, se intampla in viata si din astea.

Alta!

Edited by arab, 21 August 2018 - 07:06.


#3
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.09.2006

View Postarab, on 21 august 2018 - 07:04, said:

Prima data e mai rau!


Prima data e mai rau dar...se poate si mai dureros, nu conteaza a cata oara e ci cat de implicat erai.

Edited by paco rabanne, 21 August 2018 - 07:07.


#4
Bububeti

Bububeti

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 27.04.2017
Ops, nu am realizat greselile gramaticale. Nu sunt in cel mai bun mood sa fiu atent la ce scriu. Dar multumesc pt sfaturile de pana acum

#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostBububeti, on 21 august 2018 - 06:58, said:

Well, cam ce as putea face? Cum ati trecut peste despartiri si ce sfaturi puteti da?

Lasa tigarile si apuca-te de un sport.

#6
Bububeti

Bububeti

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 27.04.2017

View Postrosix, on 21 august 2018 - 07:15, said:



Lasa tigarile si apuca-te de un sport.

Nu fumez, nu beau si nici alt viciu nu am. Ma apuc de sport. Multumesc de sfat

#7
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Ai tai ce zic?

#8
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
o poza cu fosta se poate ?

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008

View PostBububeti, on 21 august 2018 - 06:58, said:

Salut, tocmai m.am despartit de iubita mea, aveam relatie de 10 luni. In lunile astea au fost certuri peste certuri si parea ca se ajunge la acest moment. Am 16 ani iar asta fiind prima mea relatia. Chiar daca la final ma rugam la cer sa se termine relatia tot sim dor pt ea, un gol in inima si ma simt foarte des fara scop. Cum a zis cineva: " E rau cu rau dar mai rau fara rau". Well, cam ce as putea face? Cum ati trecut peste despartiri si ce sfaturi puteti da?

Solutia simpla si la indemana:
Spoiler
Sau apuca-te de un sport cum ti-au recomandat colegii, dar ceva ce iti place si tie. Cand practici un sport, mai ales unul pe care il indragesti, creierul elibereaza endorfine si astfel iti va fi mai usor sa treci peste despartire.
Oricum, era o relatie toxica si nici nu trebuia sa permiti sa ajunga asa departe.

Edited by Hider141, 21 August 2018 - 07:30.


#10
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Nu merge video-ul, e mânărit.

#11
Bububeti

Bububeti

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 27.04.2017

View PostHider141, on 21 august 2018 - 07:29, said:



Solutia simpla si la indemana:
Spoiler
Sau apuca-te de un sport cum ti-au recomandat colegii, dar ceva ce iti place si tie. Cand practici un sport, mai ales unul pe care il indragesti, creierul elibereaza endorfine si astfel iti va fi mai usor sa treci peste despartire.
Oricum, era o relatie toxica si nici nu trebuia sa permiti sa ajunga asa departe.
Lool:))) nu stiam ce sa fac sa ies
Iar ai mei nu zic mare lucru, imi zic doar sa trec peste ca nu e mare pierdere deloc avand in vedere ce gen de fata era si cam isi batea joc de mine

Edited by Bububeti, 21 August 2018 - 07:40.


#12
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Cel mai bun mod de a trece peste o relație în care ai investit sentimente este de a intra într-o nouă relație în care să investești sentimente.
Cu toate că unii ar spune că iubirea profundă aduce inevitabil suferință, mai devreme sau mai târziu.

Oricum, ideea de bază este că o să tot ai parte de dezamăgiri, de goluri interioare, de supărări. Ți-ai făcut debutul în viață, pregătește-te, mai sunt multe de venit!

#13
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010
la oral cum statea ,stia sa presteze bine?

#14
Bububeti

Bububeti

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 27.04.2017

View Postvlad29marko, on 21 august 2018 - 07:49, said:

Cel mai bun mod de a trece peste o relație Ăźn care ai investit sentimente este de a intra Ăźntr-o nouă relație Ăźn care să investești sentimente.
Cu toate că unii ar spune că iubirea profundă aduce inevitabil suferință, mai devreme sau mai tĂąrziu.

Oricum, ideea de bază este că o să tot ai parte de dezamăgiri, de goluri interioare, de supărări. Ți-ai făcut debutul Ăźn viață, pregătește-te, mai sunt multe de venit!

Nu vreau relatie noua o perioada, vreau sa stau putin mai liber o perioada dupa tot chinul ala

#15
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postpetre69, on 21 august 2018 - 07:29, said:

o poza cu fosta se poate ?

Pedofil alert..

#16
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postpetre69, on 21 august 2018 - 07:29, said:

o poza cu fosta se poate ?


Eu sper sa nu puna poze, sa nu aiba alt gen de probleme, mai ales ca fata mai mult ca sigur ca este minora, colegul minor, lasa femeile la varsta asta, treci pe modul scoala, sport, excursii, invatare, desavarsire pregatire pentru viitor, femei sunt pe toate drumurile, o sa te saturi de ele mai repede decat crezi.

#17
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Prima dragoste nu se uita, dar nici nu mai renaste. Daca nu ai activitate sociala (aici nu ma refer sa stai in casa pe Facebook sau Tweeter sau ce mai e acum). Iesi cu baietii la o limonada (alcoolul e pentru cei peste 18 :D ).

Din ce inteleg, n-a fost relatia care sa tina, deci o sa treaca de la sine, doar sa nu stai sa te gandesti la ea. Acum nu o da in partea cealalta, sa mergi la agatat si sa dai pedala.

Gaseste o activitate recreativa prin care sa lasi trecutul in spate. Sunt cateva proverbe (sau zicale) despre prima relatie: nu va tine, nu se uita. Ca nu se uita, e cu dus si cu intors. Eu o mai tin minte pe prima, dar doar vag, dar nici nu tin neaparat sa mi-o aduc aminte. A fost si nu mai are loc (sentimental) in viata mea.

Dintre toate fostele, mai am o legatura (in sensul unor sms-uri mai dese in afara de Paste, Craciun si Anul nou) prin prisma faptului ca am fost colegi de breasla (in general mentin legaturile cu fostii colegi, daca isi au sensul acele legaturi). De intamplat nu mai are ce sa se intample intre noi. Amandoi urmeaza sa ne nenorocim (adica sa semnam actele la primarie, la mine ar fi anul viitor, la ea inca nu stiu, dar sigur ne vom anunta. Avem un pariu :)  ).

PS: in timp vei face experienta si vei trece mai bine peste despartiri, conditia principala e sa constientizezi sentimentele (stiu, cand te prinde dragostea, cam greu sa scapi).

#18
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010
Ca orice rană, lasă ceva timp să treacă și te vei vindeca.
Practic, ai un loc liber, trebuie ocupat. Cu toții am fost odată aici.
Cam târziu la 16 ani. Cu cât mai devreme, cu atât mai bine;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate