Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

gps tom tom xl 2 ( mai vechi ) actualizare

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
skayboy

skayboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.01.2014
Salutare !
Recent au sosit niste rude din afara,in vacanta si cumantul fiind foarte talentat la it sa pus sa actualizeze gps ul , desi el mergea oarecum ok , evident ca  la pus in bot si a sters  tarile din harta europei centrale , imi arata doar ungaria, iar italia  sau altceva  nimic acum eu un simplu utilizator, de ale it ului , incerc sa l resucitez, am tot cautat,pasi, prin al actualiza, sau a descarca  harta respectiva  = Zero, nu gasesc nicaieri harta de descarcat, si nici cum sa r face procedura, am citit pe undeva ca sa foloseste navcore dar trebuie  descarcata si harta etc , sunt multe detalii, eu nu sunt o persoana  care sa renunte repede , incerc si incerc, dar nu gasesc nici un indiciu de unde se poate descarca  harta si care ar fi pasii de instalare, am incercat si pe website , la tt , conectat, si facut update  dar nimic, evident ca exista contra cost hartile, dar eu am o chestie personala cu mine insumi si sunt  convins ca pot  sa ii pun harta, hartiile la loc, nu are card , are doar memorie interna 2 gb
   Dac este posibil ceva  ajutor , niste pasi  pe care ar trebuii sa i urmez,  si ce ar trebuii sa fac, un tutorial , etc
  Va  multumesc si din start doresc sa  ma scuze daca am gresit orecum adresand aceasta  intrebare. sau daca nu e formulata corect

#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Mda, foarte talentat cumnatul! In loc sa salveze continutul in pc, el l-a sters.
Intra pe site-ul tomtom, instalezi MyDrive Connect, conectezi gps-ul la pc si vezi ce actualizari sunt disponibile. Daca gps-ul a fost achizitionat cu actualizari pe viata, poate ai noroc. Actualizarile sunt disponibile doar pt hartile cu care s-a vandut aparatul, daca vrei harti in plus, le cumperi. Pt versiuni cracuite, cauta in alta parte, nu pe Softpedia.

#3
johnsmith07

johnsmith07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 24.10.2014
la tom tom hartile "e pe bani"
singura posibilitate e sa intri la ei pe site, platesti hartile care te intereseaza si odata cu ele primesti si instructiunile pentru instalare

#4
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 20.09.2010

View Postskayboy, on 20 august 2018 - 21:48, said:

Salutare !
Recent au sosit niste rude din afara,in vacanta si cumantul fiind foarte talentat la it sa pus sa actualizeze gps ul , desi el mergea oarecum ok , evident ca  la pus in bot si a sters  tarile din harta europei centrale , imi arata doar ungaria, iar italia  sau altceva  nimic acum eu un simplu utilizator, de ale it ului , incerc sa l resucitez, am tot cautat,pasi, prin al actualiza, sau a descarca  harta respectiva  = Zero, nu gasesc nicaieri harta de descarcat, si nici cum sa r face procedura, am citit pe undeva ca sa foloseste navcore dar trebuie  descarcata si harta etc , sunt multe detalii, eu nu sunt o persoana  care sa renunte repede , incerc si incerc, dar nu gasesc nici un indiciu de unde se poate descarca  harta si care ar fi pasii de instalare, am incercat si pe website , la tt , conectat, si facut update  dar nimic, evident ca exista contra cost hartile, dar eu am o chestie personala cu mine insumi si sunt  convins ca pot  sa ii pun harta, hartiile la loc, nu are card , are doar memorie interna 2 gb
   Dac este posibil ceva  ajutor , niste pasi  pe care ar trebuii sa i urmez,  si ce ar trebuii sa fac, un tutorial , etc
  Va  multumesc si din start doresc sa  ma scuze daca am gresit orecum adresand aceasta  intrebare. sau daca nu e formulata corect
Iti spun drept ca nu am inteles mare lucru din ce ai vrut sa scrii, dar ca sa incerc sa te ajut cel mai simplu este sa iti spun sa cauti informatiile respective aici https://www.gpszone....9d8bbb3508a7f65

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Si crezi ca se descurca? Daca "cumantul fiind foarte talentat la it", nu a fost instare sa salveze fisierele originale si le-a sters, el, fara talent crezi ca-i mai breaz?
Singura solutie ar fi sa apeleze la cineva, il costa maxim 50 de lei sa puna softul si hartile, mai ales ca-i de munca, din cate stiu, aparatul asta nu are slot de card, doar 2 Gb intern, Europa are peste 3 giga, deci trebuie editat pachetul, scoase niste tari de care nu e nevoie, sa incapa. Sau, cumparat un gps sh, modelul asta se vinde pe olx intre 50-150 lei.

#6
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Te pisi pe ele de harti TomTom...Ai atatea aplicatii:GMaps,Maps.Me,HERE WeGo,incat e o risipa de bani achizitionarea hartilor astora.

#7
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Tu ai macar o vaga idee despre ce e vorba in topicul asta? Sigur nu, ai vazut doar gps in titlu si ai si tasnit sa-ti dai aiurea cu parerea.

#8
skayboy

skayboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.01.2014
Va multumesc , am rezolvat-o cu tom tom websiteul , si am obs ceva detalii si pe gps zone,pe care am reusit sa le inteleg, si sa le testez, sunt o pers care nu renunta usor !
Cu stima,  Va multumesc de ajutor !

#9
razvi_gyl

razvi_gyl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 10.02.2011
Salut tuturor,
Vad ca nu s a mai umblat de mult pe aici,am si eu nevoie de ajutorul vostru.
Am um GPS tomtom,original Fiat,cu functia Blue&Me si vreau sa i actualizez hartile,contra cost bine inteles si hartile si manopera.
GPS ul este putin cam ciudat,deoarece daca ceva nu este facut cum trebuie,dispare functia Blue&Me si ramane doar un GPS,lucru care nu vreau.
Multumesc si astept ajutor,daca e posibil.

#10
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 20.09.2010
Daca este blue&me simplu intra aici https://www.tomtom.c...on/blue-and-me/
Daca este blue&me live intra aici https://www.tomtom.c...e-and-me2-live/
Attached File  blu and me.PNG   470.95K   6 downloads
Ai posibilitatea sa cumperi harti din site-ul oficial.
Bafta

#11
razvi_gyl

razvi_gyl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 10.02.2011

 amami, on 23 martie 2020 - 12:03, said:

Daca este blue&me simplu intra aici https://www.tomtom.c...on/blue-and-me/
Daca este blue&me live intra aici https://www.tomtom.c...e-and-me2-live/
blu and me.PNG
Ai posibilitatea sa cumperi harti din site-ul oficial.
Bafta
Multumesc !
Daca ma pricepeam.....nu mai apelam aici,ma intereseaza persoana care ma poate ajuta,mai mult,orice greseala duce la pierderea blue&me definitiv si nu se mai poate recupera de nici unde,am mai stricat unul,mi a ramas doar navigatia chioara fara functia de blue/me si live

#12
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 20.09.2010
Daca cumperi harta de pe site Tomtom (linkul de mai sus) nu ai cum sa gresesti, nu se poate sa se strice nimic.
Si in afara de asta ai garantia si asistenta celor de la tomtom. Daca "te ajuta" cineva, ce garantie poate sa iti ofere?

#13
razvi_gyl

razvi_gyl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 10.02.2011
Pai nu mi ofera garantie.dar eu nu ma pricep deloc,sunt zob,vream pe cineva care are ceva habar

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate