Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Investitie in Ethereum

  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#37
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 babarzotea, on 21 august 2018 - 13:10, said:

Scăderile actuale deja sunt de infarct daca esti cu investitie la 1400 atunci.
pai daca respectai regula sa nu cumperi niciodata pe crestere nu era problema
oricum, altceva discutam eu acolo... si anume ca a face o comparatie intre ethereum si electroneum arata doar necunoasterea subiectului

#38
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007
Se amesteca lucrurile aici.
Revolut sau Coinflux faci depunere la ei, transformi la ei, retragi fiat la ei.
Daca ai acum 1 BTC intr-un wallet personal ( Copay, Freewaltet sa zicem) nu ai ce sa faci cu Revolut sau CoinFlux.
Simplu nu poti face depuneri in BTC doar transformari.

Si eu am pe Revolut. Dar inainte am aplimentat de pe card in Euro si apoi am transformat in BTC.

Dar ce te faci daca ai de ex. alt moneda intr-un exchange. Monero, Electroneum de ex.  Il poti schimba in BTC dar nu il poti aduce in Revolut sau CoinFlux pentru retragere.
Cum il scoti alte monede in Euro pe card la comisioane de 3-5%?
PAYEER a fost o modalitate dar are niste comisioane mari.
Insa acum nu mai poti depune BTC la ei. Este disable campul de depunere. De ce?
Euro sau dolari poti depune fara probleme.

#39
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010
@mandruk , nu inteleg nelamurirea.
Daca ai 1 BTC oriunde, il transferi in coinflux si de acolo il transformi in eur pe care ti-i trimiti unde vrei tu.
Sau daca vrei, din walletul tau il transferi in binance si de acolo in coinflux desi nu stiu de ce ai plati 2 comisioane...
Eu am retras de cateva ori eth din binance in coinflux si apoi am transferat euro in revolut.
Deci se poate, nu inteleg de ce spui ca nu se poate...

Edited by flp014, 22 August 2018 - 11:50.


#40
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Chiar si din Blockchain Wallet poti vinde BTC catre cont euro... nu am testat retragerea deoarece nu am profit acolo

#41
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
A experimentat cineva bitmex?

Dar asta https://www.therocktrading.com

#42
Crusher123

Crusher123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.08.2018

 sorin147, on 20 august 2018 - 17:59, said:

Unde ii vinzi?
Siteul de unde cumperi are si zona de vanzare? Care e cotatia vanzare-cumparare pe acel site? Exista vreo limita pentru vanzare? Daca maine cand pretul va creste cu o gramada %, in afara de siteul ala (care probabil se va inchide pentru vanzare) mai ai si alta varianta de a-ti valorifica moneda?
Eu am cumparat de pe cryptocoinpro. Acolo poti si cumpara si vindea fara probleme. Nu cred ca se pune problema de unde. Principalu ca investitia pe care o faci sa iti aduca profit si daca ai decis sa investesti in ceva sunt sigur ca oricine mai intii se informeaza, iar apoi face investitia.

Edited by Crusher123, 27 August 2018 - 19:30.


#43
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
Te informezi exact de la cei care vand biti la fraieri. Cine crezi ca baga banii in promovarea coainelor? Aia care au milioanel de btc fac asta.

#44
alinasd

alinasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 24.11.2011
Buna colegi.
   Astazi am constatat cu stupoare ca ,la o depunere de 0.00010000 Bitcoin in contul COINFLUX, mi sa oprit comision fix jumatate !..adica ,am primit doar 0.00005000 Bitcoin.Tranzactia sa facut din tradeogre.com in coinflux.Cred ca se numeste furt la drumul mare.
Dvs cunoasteti si alte metode mai pamantesti de a transforma de exemmplu Stellite (XTL) pe un site de exchange in Fiat sau Btc ,apoi transferarea USD sau EUR cu o pierdere maxima de 20-30 % din suma initiala ??
P.S Ar fi mult mai frumos daca se pot da si exemple concrete de sume si comisioane ,inclusiv pierderea totala ,atunci dati exemple ,pentru a invata unii de la altii si a ne feri de taxele ascunse..

Edited by alinasd, 21 October 2018 - 14:05.


#45
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
Nu ti-a dat nimeni teapa. Te-ai gandit cumva sa te uiti pe tradeogre la ce comision de retragere au? 10k satoshi (~0.65$ la pretul actual) este o suma minuscula pe care nimeni nu o retrage de pe exchange folosind direct bitcoin, pe majoritatea exchange-urilor pe care le folosesc de ex. comisionul de retragere este de 50k satoshi. Cand retragi de pe un exchange de regula comisionul este acelasi indiferent ce suma scoti, deci daca ai fi scos sa zicem 0.01 in loc de 0.0001 nu ar mai fi fost deloc un comision mare Posted Image Din wallet spre exchange poti seta ce taxe sa iti ia, si daca nu te grabesti poti plati o taxa mai mica si astepti mai mult pana se confirma tranzactia, dar pe exchange-uri sunt taxe fixe si retragerile de sume micro nu sunt deloc avantajoase.

Edited by rola_ocb, 21 October 2018 - 14:24.


#46
alinasd

alinasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 24.11.2011
Am ales si setat totul pe minim si cu maxim de intarzieri,stiind de formula SPEED=CASH..
Multumesc pentru lamuriri rola_ocb ,deci sa nu abandonez si sa nu trec la interpretari fiind vorba de sume minuscule..Ok,voi trece si la sume mai mari ca tot am un alibiu ,ca sa stiu si de cine sa ma iau :-))
Intradevar acel fee era de 5000 satoshi ,Voi vedea ce si cum la sume mai mari.
Ne poti da si un exemplu cap coada in cifre de la o moneda x si cat ai primit fizic in portofel (card/cont?)
Altfel...voi fi foarte usor de gasit pe Olx cu rigurile la vanzare ,in pierdere ,desigur..:-)
P.S
Exista o schema,ceva site-uri sau o formula magica unde poti fi ajutat sa afli unde si cum trebuie sa tranzactionezi diferite monezi ,astfel incat sa obtii un avantaj cat mai bun ?
Multumesc inca o data .

Edited by alinasd, 21 October 2018 - 15:23.


#47
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Eu tin minte cand am alimentat un wallet direct de la automatul Zebrapay... la ei 500 LEI inseamna fix 100 Euro deci aprox. 40-45 de lei au luat comision!

Tutoriale sunt o gramada pe Youtube (chiar si in limba romana)

#48
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012

 alinasd, on 21 octombrie 2018 - 15:13, said:

Am ales si setat totul pe minim si cu maxim de intarzieri,stiind de formula SPEED=CASH..
Multumesc pentru lamuriri rola_ocb ,deci sa nu abandonez si sa nu trec la interpretari fiind vorba de sume minuscule..Ok,voi trece si la sume mai mari ca tot am un alibiu ,ca sa stiu si de cine sa ma iau :-))
Intradevar acel fee era de 5000 satoshi ,Voi vedea ce si cum la sume mai mari.
Ne poti da si un exemplu cap coada in cifre de la o moneda x si cat ai primit fizic in portofel (card/cont?)
Altfel...voi fi foarte usor de gasit pe Olx cu rigurile la vanzare ,in pierdere ,desigur..:-)
P.S
Exista o schema,ceva site-uri sau o formula magica unde poti fi ajutat sa afli unde si cum trebuie sa tranzactionezi diferite monezi ,astfel incat sa obtii un avantaj cat mai bun ?
Multumesc inca o data .

Destul de mic ~5000 satoshi fee sa stii. Pe cryptopia, bittrex si coinexchange este 50k Posted Image Cat mi-a iesit fizic n-am stat sa calculez niciodata, de regula am scos peste 500-600lei si n-am stat sa verific pt ca oricum daca vindeam cu cateva ore mai devreme sau mai tarziu probabil scoteam cu plus/ minus ceva Posted Image Oricum, daca faci si putin trading inainte sa faci cash-out iti scoti lejer taxele de withdrawal si ceva in plus, sau daca nu vinzi imediat cum minezi, ci te uiti pe grafice si vinzi cand este mai avantajos. Pentru trading incearca sa inveti technical analysis, cauta tutoriale pe net, si fii cu ochii si pe stirile si update-urile monedelor pe care le minezi, ca sa-ti faci o idee cand s-ar putea sa creasca/ scada pretul.

#49
alinasd

alinasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 24.11.2011
Da,am zis sa impartasesc cu voi ,poate unora le este de folos .
Foarte intuitive si utile indemnurile tale rola_ocb ,esti un om de treaba !Multumesc .
O sa incerc sa invat cat mai bine cum sa ma documentez pentru a-mi spori sansele de a acumula cativa centi/dolari in plus .Imi sunt cunoscutii termenii de mai sus dar mai am multe de invatat ,este necesar si acel "update periodic" pentru a putea avansa ..
Am observat ca site-urile mari de trading/exchange nu stiu de monezi noi ,unele fiind profitabile in faza de inceput ,de aceea trebuie cautat cel mai ok trader/exchange.

#50
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012

 alinasd, on 22 octombrie 2018 - 19:22, said:

Da,am zis sa impartasesc cu voi ,poate unora le este de folos .
Foarte intuitive si utile indemnurile tale rola_ocb ,esti un om de treaba !Multumesc .
O sa incerc sa invat cat mai bine cum sa ma documentez pentru a-mi spori sansele de a acumula cativa centi/dolari in plus .Imi sunt cunoscutii termenii de mai sus dar mai am multe de invatat ,este necesar si acel "update periodic" pentru a putea avansa ..
Am observat ca site-urile mari de trading/exchange nu stiu de monezi noi ,unele fiind profitabile in faza de inceput ,de aceea trebuie cautat cel mai ok trader/exchange.
Monedele noi de regula incep de jos, pe exchange-urile mici unde nu costa mult sa fie listate :) Ceea ce nu-i rau, pt ca ai ocazia sa le iei mai ieftin inainte sa ajunga pe exchange-uri mari. Bine, asta daca sunt seriosi si se tin de treaba pana ajung acolo, de asta si trebuie sa te informezi bine inainte sa bagi bani/ sa minezi Posted Image

#51
alinasd

alinasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 24.11.2011
Cunoasteti si ceva site-uri / software pentru "arbitrage" sau ceva automatizare in "trading" ?

#52
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
Vrei sa ajungi fara servici?

#53
alinasd

alinasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 24.11.2011

 mediasick, on 28 octombrie 2018 - 16:16, said:

Vrei sa ajungi fara servici?
Good question ,( Buna intrebare ! )
Ce monezi credeti ca vor creste binisor in aceasta iarna ?Majoritatea merg pe ETHEREUM ,oare chiar asa pozitive sunt previziunile ?
Eu voi continua sa ma joc in liga de jos,investind si minand doar monezi noi sau cu valoare mica bazandu-ma pe "salturi" ..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate