Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Reclame care vă enervează vs. reclame care vă plac

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1942 replies to this topic

#73
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
reclama tampita la bergenbier cu suporterul superparos si dragostea lui pentru nationala. Scarbos la o adica :puke:

View Postanzo, on Aug 30 2006, 15:26, said:

Berea la halba e cea mai de gasca :cheers: Ontopic:Cu toate ca publicitatea e scumpa vezi ca totusi multi arunca cu bani pe fereasta.Probabil banii altora.


s-a mai discutat. E reclama unui fabricant de doze de aluminiu.

#74
ditto___

ditto___

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 19.03.2006
Reclame care ma enerveaza sunt o gramada...aia cu unul care spune "...mancare de caine" in loc de "mancare pentru caine". Apoi, idiotii aia cu unirea....
Care imi plac: iarasi multe si le-am vazut prin strainatate si nu la noi. La noi imi place cea cu silva, accea veche cu asemanarea dintre modul in care curge berea in pahar si cum se sculpteaza vioara, toate de la Coca-Cola, cele cu catelusi si pisicute, etc.
Nu prea imi plac cele facute de romani...multe sunt stangace. Da, mai sunt si exceptii.

#75
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
cea mai tare la momentul acesta mi se pare cea de de la Opel, aceea cu bebelusii :lol:

cele mai imbecile:
1) dero - chef de vacanta
2) intotdeauna am vrut sa am dintii albi dar am preferat sa-i am mai degraba sanatosi (imbecila cu spume)
3) dintii mei sensibili mi-au creat probleme (vaca)

#76
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
aaa.. ca veni vorba de coca cola...cea cu taramul fantastic e superba, e plina de imaginatie  :coolspeak:

#77
Lowhigh

Lowhigh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 26.08.2005

View Postromaximusro, on Aug 30 2006, 18:29, said:

aaa.. ca veni vorba de coca cola...cea cu taramul fantastic e superba, e plina de imaginatie  :coolspeak:

adevarat. e misto.

apropo de cola. pe mine ma enerveaza aia la pepsi cu tamburul ala de nivelat asfaltul care se suie pe o rampa de lemn si o cotofana lesina in public.

si ma mai enerveaza aia la murfatlar cu mosu luat de comunisti si traditia micului viticultor transmisa de batranul tata catre fiu care ne sugereeaza ca asa fac vinul aia de la murfatlar. s-o creada mutu  :death:

Edited by Lowhigh, 30 August 2006 - 21:24.


#78
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
mie mi se par misto cele 2 reclame. Cea la pepsi pentru felul cum o culeg celelalte 2 tipe pe cotofana aia (au o asa privire sictirita ) plus atmosfera aia de taranism american (tipul de pe tambur ce dadea din palarie --daca tin bine minte)

Cea la murfatlar e emotionanta, chiar daca poate nu are de a face cu realitatea.

#79
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Pentru că am spus care mi se pare cea mai tâmpită reclamă, spun şi care mi se pare cea mai simpatică: aia de la schweppes. Tigrul, crocodilul, etc.

#80
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Aia cu Pepsi Twist Lemon e sadică! Cum ar fi s-o omor eu sora lu' ăla care a făcut reclama, s-o congelez și apoi s-o trimit la canibali, în Africa?  :death:  Scuze de aberație, dar nu suport reclama aia! E mai enervantă decât Vadim și Becali la un loc!

Edited by djl, 31 August 2006 - 00:47.


#81
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Era o reclama la detergent cu o babatie stresanta care tot vorbea cu vecina despre detergentu ei Bonus, Bonux sau asa ceva! Asa tare ma stresa reclama aia...  :death:

#82
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Ce să mai spun, pe mine mă stresează majoritatea reclamelor. De aceea mă uit la ştiri din joi în paşte iar la filme mă uit doar la TVR, HBO şi TV1000, unde nu întrerup filmul de 4 ori cu câte un calup de reclame de câte 15 min.

#83
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004
2 reclame imbecile imi vin in minte...cand le vad sau imi amintesc de ele, am deja reactii alergice...

Prima e veche rau, cu "ace" (pronunta o babatie imputita "as")...venea 'fata' din italia, impreuna cu sotul (sotul mergea in background, cu niste ochelari de cal, el fiind un malac de-ala cat malu', ce mai , traznea a securist)..si venita din italia, era invatata de ma-sa din Romania sa foloseasca "as", tu, ca e mai ciumec, super inalbitor, ce stiti voi, prostilor...

A doua e recenta rau...cea mai cretina companie din Romania, m-a convins c-am facut bine sa renunt la "Serviciile" lor. Vorbesc de Vodafone, evident, reclama aia tembela cu "oferte fara stelute". Un gigel intreaba retoric rau de tot "pai, ce, eu vorbesc doar in weekend?" (Kamarad, Cent) "doar seara" (Vodafone "numere favorite") "doar ... nu stiu cum". Practic, infiereaza tot ce-au facut imbecilii de la Connex (Actual Vodafone), dupa care hop, noua oferta. Cu alte cuvinte "uitati-va la noi ce tepe v-am dat, fraierilor, acum puneti botul si la asta noua, plix". Clar, Vodafone. Eu puteam sa jur pana acum ca, din toata compania aia, cei mai tampiti sunt cei din callcenter/customer support sau cum le zice. Da' m-au convins baietii lor de la marketing, cu reclama asta. Sunt curios cu cat i-o fi platit Orange sa faca Vodafone de rahat in halul asta. B) Ah, daca prostia ar durea...

#84
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005

View Postromaximusro, on Aug 30 2006, 20:29, said:

aaa.. ca veni vorba de coca cola...cea cu taramul fantastic e superba, e plina de imaginatie  :coolspeak:

Mie nu-mi place la reclama aia tocmai ideea ca au pus atatea animalute mana pe sticla de cola pe care o ia unul si bea din ea.
Scarbos, si extrem de neigienic!!!

#85
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
sper ca nu esti din categoria celor care cred ca intr-o fabrica coca cola ai sanse sa gasesti gnomi si elfi  :lol:

#86
Archon

Archon

    PredaTerminatorMan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 14.06.2005

View PostManowar, on Aug 31 2006, 04:32, said:

2 reclame imbecile imi vin in minte...cand le vad sau imi amintesc de ele, am deja reactii alergice...

Prima e veche rau, cu "ace" (pronunta o babatie imputita "as")...venea 'fata' din italia, impreuna cu sotul (sotul mergea in background, cu niste ochelari de cal, el fiind un malac de-ala cat malu', ce mai , traznea a securist)..si venita din italia, era invatata de ma-sa din Romania sa foloseasca "as", tu, ca e mai ciumec, super inalbitor, c,,,,,,,,,,,,etc
Aoleo, baiete, tu vezi securisti si in reclamele la detergenti =)). Sa nu dea sfantu' sa te uiti la reclamele alea cu ROM - senzatii tari din '70 ca te imbolnavesti =)).

#87
cap_tepos

cap_tepos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 08.05.2006
Mi-a placut mult reclama la telefonul Motorola Razr (cu toate ca nu mi-as lua niciodata un telefon Motorola) cu tipa ce se chinuie sa-si puna stretchii dupa care-si pune la buzunarul din spate un Motorola roz.

Mai imi place si cea de la Pepsi Max in care barbatul incearca sa explice barmanului despre ce este vorba imitand pasarele.

Cel mai mult mi-a displacut, pe buna dreptate dupa cum a mai spus cineva mai sus reclama cu tipa ce-l anunta pe un barbat ca nevasta-sa a nascut o masina.

#88
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005

View Postromaximusro, on Aug 31 2006, 09:22, said:

sper ca nu esti din categoria celor care cred ca intr-o fabrica coca cola ai sanse sa gasesti gnomi si elfi  :lol:

Eu nu, dar stiu pe cineva care viseaza ca o anumita masina s-a facut cu idei de la extraterestrii  :naughty:  :peacefingers:

#89
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
honda?? :lol:

#90
Archon

Archon

    PredaTerminatorMan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 14.06.2005

View Postolteanul, on Aug 31 2006, 10:06, said:

Eu nu, dar stiu pe cineva care viseaza ca o anumita masina s-a facut cu idei de la extraterestrii  :naughty:  :peacefingers:
Dacia 1300, masina mea, draga de ea : ))... Cred ca martienii rad si acum de ce gluma buna au facut. :P

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate