Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Reclame care vă enervează vs. reclame care vă plac

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1942 replies to this topic

#1441
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Deşi urăsc băncile, alea la aia Americană sunt interesante.

#1442
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Le dau Mute la toate, dar sunt uimit de cat de multa reclama la Junk Teleshoping avem. Ca in tarile alea din lumea a 4-a.

Eu as interzice prin lege reclama de teleshopping sau reclama TV la lucruri marunte.

Edited by rosix, 08 December 2018 - 05:04.


#1443
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
In Italia sunt zeci de canale locale care dau numai teleshoping si reclame la linii cu suprataxa de horoscoape, tarot etc. La noi e ceva teleshopping pe canalele centrale si cam atat. Oricum exista telecomanda :P

#1444
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,561
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QpKZAFxZvVo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

o reclama reusita :D

de sezon !

#1445
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Nu suport reclamele Lidl de la radio cu "Hei, hai să-ți dau un pont". Posted Image Posted Image

#1446
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Îmi place aia de la "Stella Artois" cu "be present". Ideea sloganului e interesantă.

#1447
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Reuşite sunt cele de la "Orange" Milidge şi Doig, personaje create pentru piaţa din România de către agenţia Americană "Wieden + Kennedy".

#1448
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Cea mai faina de la Orange mi se pare cea cu bunicul. Nu prea suport reclamele astea de sarbatori, dar asta chiar mi-a mers la suflet :OK: Din pacate n-o gasesc pe net :(

#1449
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Pentru ca este de la Cosmote.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mVxbWrulMbs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Nu-mi aduc aminte ca cei de la Orange sa aiba reclama cu bunic.

Nu o mai gasesc pe cea de la Orange cu mama.

View Postccf_cristi, on 19 mai 2018 - 09:50, said:

Imi place:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0HieWZMl2Kk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si cred ca este vorba de reclama asta.
Cum pot afla cum se numea videoclipul daca apare ca nedisponibil?

#1450
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Nu e asta cu fluturele, asta e mai veche. Cea de care zic eu a aparut in sezonul asta de sarbatori si era cu o fetita care zicea cam asa: :"de Craciun mi-l doresc pe bunicul meu, ca are 120 giga de memorie, antivirus, GPS (o gasea la pititea), e rezistent la apa (deschidea umbrela), bateria i se incarca in jumatate de ora (motaia pe fotoliu cu cartea in mana) si are miliarde de jocuri". Mai erau si alte "caracteristici", dar nu le mai tin minte acum. Oricum reclama s-a dat la greu pe toate posturile, daca te-ai uitat la TV luna trecuta e imposibil s-o fi ratat.

#1451
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 19.07.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/brYssMN_a_o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asta mi place mult are un aer tarkovskian

#1452
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 04.02.2006
O reclama care mi`a placut mult a fost asta (Era varianta si in romana, insa nu am gasit-o inca..) :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iBu0UAtXyAQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Tipa aia a jucat in James Bond acum 10 ani si ceva

Edited by ssss, 11 February 2019 - 00:14.


#1453
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View Postssss, on 10 februarie 2019 - 23:55, said:

O reclama care mi`a placut mult a fost asta (Era varianta si in romana, insa nu am gasit-o inca..) :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iBu0UAtXyAQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Tipa aia a jucat in James Bond acum 10 ani si ceva
Mă întreb, ce ar fi putut să-ți placă la acea reclamă, muzica, gagica? Fiindcă e foarte fadă, gen folosesc cutare produs, e bun, muzica Chill și cât de bine se simte cu cutare produs, nașpa, fumat demult.

Mie îmi plac reclamele cu dume, doar alea m-ar putea face să cumpăr un produs doar pentru reclamă. Gen cât e halatul, batman, batman.
Acum reclame cât de cât recente și bune sunt alea la Drobeta și aia la BestJobs. In rest reclamele enervate sunt cu sutele în ultimii ani, reclame fără poveste, doar așa, folosesc produsul cutare și uite ce fericit sunt, nu încercă subtil cu glume sau ceva, numai reclame la bănci și farmacii, dă-i în sânge...

#1454
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Alea la medicamentele pentru ficat. Cred că nervii provocate de ele îmi fac mai mult rău la ficat decât berea...

#1455
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Mai imbecile decat reclamele ING (de vreo doi ani incoace), nu exista.  Daca mai aveam cont la ei, mi-l inchideam.   :death:

#1456
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Care mă enervează ? Toate.
Care îmi plac, aia cu câinii e singura mișto.
Nu se mai fac reclame că înainte, se vede că nu se mai uita tineretul la tv.

#1457
kawloon

kawloon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 10.06.2008
Reclamele la Telekom, in care unul cu voce de liceean inca nematurizat  ne da exemple cretine in care sa migrezi la Telekom, ca ceilati sunt naspa si astia ar fi ok.
Mi se par total neelegante, mai ales ca Vodafone si Orange au servicii superioare lor.

View Postdjl, on 14 februarie 2019 - 01:52, said:

Alea la medicamentele pentru ficat. Cred că nervii provocate de ele îmi fac mai mult rău la ficat decât berea...
Nu-mi plac ,si nici nu ar trebui sa existe reclame la medicamente /suplimente alimentare ,nu e ok sa te "automedichezi" dupa reclame.
In privinta placutului,o singura exceptie : mi se pare amuzanta reclama la Aspacardin ,in care "melcisor" ii spune sotului ca e cu masina la spalatorie (de fapt masina tocmai e scoasa din lac) sa nu faca ala palpitatii. Posted Image

View Post86-APP, on 25 noiembrie 2018 - 06:13, said:

Cacatul asta cu inventatul de cuvinte a inceput la protv cu rahatul de " protevelion " ...
Mai sunt aia cu "sa crenvusterim" sau "sa bomboneasca toata lumea".

Edited by kawloon, 06 March 2019 - 22:07.


#1458
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 16.04.2007
.... creditul de nevoi personale se aproba in doar 30de minute... otp cacat benk!
Cand o aud pe asta imi vine sa schimb postul.. si asts si fac! Posted Image

Cand este o reclama proasta la un produs de cacat, al unei firme de cacat, inteleg, plm atat i-a dus capul!
Dar cand sunt reclame de cacat la produse de cacat ale unor firme mari, cu traditie chiar nu inteleg cata creierul de mic au aia de la marketing de aproba asa ceva.. Posted Image
Prea ca la tara... ca tot vb de reclame de 'smantana'.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate