Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

☕ Cafeneaua cafelei la ibric

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
15013 replies to this topic

#14185
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
Canarel, nu ai de ce sa te deprimi, in afara de Fauda, dar si acolo ramane de vazut cati se revigoreaza, din aia 4 picati lati.

Richelieu e happy, eu, la fel.

Ia, poate ne mai spune Gaby ce a mai mesterit la air fryer

#14186
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010
Rich, razi tendentios!Posted Image

Irina, pai io de Fauda ziceam. Da' nah! a avut grija regizorul sa ni-i arate cum clipeau toti, adica lasa loc de-ntors, logic!

Edited by canarel, 26 January 2023 - 13:16.


#14187
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
ah, asa, da!

nu prea m-a prins sezonul asta, dar l-am vazut pe tot

imi place ca's masculini, barbatosi, plus ca beau si fumeaza :). Rar mai vezi tigara aprinsa in vreun film

si ce bine arata Nurit!!

#14188
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,471
  • Înscris: 04.05.2006

View Postcanarel, on 26 ianuarie 2023 - 13:14, said:

Rich, razi tendentios!Posted Image
Neah…doar cu pofta 😂😂😂😂

#14189
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010

View Postirina2014, on 26 ianuarie 2023 - 13:34, said:

ah, asa, da!

nu prea m-a prins sezonul asta, dar l-am vazut pe tot

imi place ca's masculini, barbatosi, plus ca beau si fumeaza Posted Image. Rar mai vezi tigara aprinsa in vreun film

si ce bine arata Nurit!!

nu stiu, cu serialul asta am o relatie complicata Posted Image
adica, in mod normal, nu m-as uita la genul asta de film, e violent, daca-l gandesti mai in amanunt e chiar depresiv, decoruri sumbre si secetoase, moarte si teroare, nu tu o diva/un div... basca in toate scenele in afara de cele cu actiune/lupta/impuscaturi, se fumeaza excesiv.
dar nu am putut totusi sa pierd niciun sezon.
actritele sunt... interesante: niciuna nu duce lipsa de-un nas cu personalitate, au geometria fetei colturoasa aproape ca un barbat, prim-planurile arata tenuri pistruiate, patate si chiar cu cosuri, sprancenele astea patratzoase au innebunit delicatetea expresiei, dar la corp sunt perfecte. mie nu mi se pare frumoasa cu adevarat niciuna, dar sunt absolut toate interesante prin distantarea de ceea ce ar fi frumusetea clasica. ma uitam, chiar si actrita care o interpreteaza pe mama lui Omar, o femeie in varsta de-a binelea, indurerata si indoliata, avea sprancenele desenate patrat Posted Image
in plus, machiajul nu a reusit sa tina pasul cu cronologia si azi apareau cu o rana aproape stearsa, ca maine sa fie din nou adanca si sangeranda - la Gabi au excelat cu greselile.

ma rog, io si cronica de film! Posted Image

Edited by canarel, 26 January 2023 - 15:38.


#14190
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
ah, la gabi a fost praf. Inclusiv povestea in sine, neplauzibila: un tip cu pozitia, antrenamentul si experienta lui nu ar fi stat sa-si planga de mila in depresie dupa ce a l-au scapat (avand in vedere ca a turnat tot).

si ce a facut doron mi se pare tras rau de par - cat o fi el de sarit de pe fix.

ai vazut Prisoners of war (Hatufim)? f bun

#14191
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010
da, exact, toata povestea e fortata.
eh, asta se-ntampla cand se lungeste pelteaua.
btw, ce mocheta de par are Gabi!!!

nu, ce zici tu, n-am vazut. daca scrie in titlu razboi, prizonieri, lupta - pt mine e nu! tot genul Fauda?

eu am inceput cu Fauda, dar dupa aia am tot cautat filme despre viata evreilor conservatori, practicanti.  mi se pare o arie greu de patruns si de inteles.

Edited by canarel, 26 January 2023 - 15:58.


#14192
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
e mai psihologic, axat pe traumele post prizonierat

#14193
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010
a, ok! daca-i cu psihologie, nu-i de mine.
dar e buna recomandarea pt alti colegi de cafenea, care-s mai pe psihologie-asa!Posted Image

Edited by canarel, 26 January 2023 - 16:30.


#14194
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
io zic sa incerci

ei, pshihologie - se framata aia acolo, dupa ce au fost chinuiti in temnita

#14195
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Acum m-am lamurit ca se vorbeste de un serial, am avut impresia ca a mancat canarel o litera si vorbeste de fRauda, poate la ea la firma...

#14196
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010
Doamne, Bogdane, io-s sefa la bani in firma, daca era vreo frauda pe-acolo, va salutam din Bora-Bora.

sau din arestul politiei, dupa noroc!  :lol:

ne-am dus sa luam var pt renovari, dar intai ne-am oprit la resedinta.
din una-n altaPosted Image  am ajuns la concluzia ca inca nu-i timpul varului, asa c-am cotit-o la shopping pret de vreo 400 de lei-asa, ca voiam niste spanac, de fapt.
deci am facut o treaba!

#14197
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Astăzi cred că vânez iarăși curcani sălbatici...

#14198
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Buna amiaza mai dragilor!
Nimeni nu mai zice nimic? Ca mai bucataresc fetele? Ce mai beau baietii?
Eu fac si una si alta. Bucataresc si beau compot.


#14199
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
Uite, am aparut!

aveam 4 felii de cotlet care trebuia sa ajunga grill,  devin Jnitzel Posted Image). Garnitura: clasic, cartofi (fierti), fara patrunjel, ca nu aveau la magazinas, fara lamaie, ca am uitat sa cumpar Posted Image)).  Cu niste salata verde

ieri a nins asa frumoooooos! Poza e de la 18.30, dupa 2h era si mai mare stratul de zapada.Minunat!

Gaby, ma documentez, sa stiu ce aleg intre air fryer si mini cuptor cu convectie. Pretul e tot pe acolo....

tu ce bucataresti?

LE: si eu lucrez la 2 capete, am 1 pahar de rose, asa, de dimineata, sa am spor la Jnitzele.

Imi place mult, ma amuza numele codificat "Compot"

in 2014, prin iunie,  am salvat 2 pui de pisica miiiiici, aruncati la garla, in satul in care stateam atunci. I-am hranit cu seringa, i-am numit Z1 si Z2 ca sa nu ma atasez de ei, mi-am facut cont facebook sa ii dau. Inutil, evident, au ramas ai mei. Si tot comenta o vecina ca ce scumpe sunt fructele, ca nu mai apare nujt ce fruct, sa faca compot si dulceata. Si asa i-am botezat: Compotel si Dulcetica Posted Image))). Din pacate, o mai am alaturi doar pe ea, Dulcetica Pupa, o minune de matza: pitica, cu coada plina de norduri (osul), cu o labuta stramba, cu 1 singur plaman, care si ala functioneaza la jumate in zilele bune, dar de o ageritate, inteligenta si prezenta de spirit extraordinare! Ea e Spiridusul casei. Spiridus Sindicalist, pt ca mereu se baga pe unde apare un conflict intre celelalte, o discutie, ceva - hop si ea! Pupa! Posted Image

Attached Files


Edited by irina2014, 28 January 2023 - 12:31.


#14200
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010

View Postirina2014, on 28 ianuarie 2023 - 12:19, said:

Imi place mult, ma amuza numele codificat "Compot"

ati tradat cauza, a ramas biblioteca pe dinafara.

Irina, ce-mi place cum ai scris de matze!
la mine sunt sentimente amestecate, adica-s clar de dragoste, cel putin de cand o are tineretul pe Giuli, care ne mai viziteaza si pe noi. dar si de distantare (de siguranta) din cauza de canar Ciupu - conflict de interese.

Attached Files


Edited by canarel, 28 January 2023 - 12:51.


#14201
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Asta am bucatarit azi, pulpe de pui (dezosate) cu pireu de cartofi. O reteta luata de pe internet dar buna rau.

Attached Files



#14202
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010
eee, nu-s chiar pulpe simple, vad ca au un sos complex pe langa, felicitari!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate