Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 

Samsung Galaxy Watch (urmasul lui Gear S3)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1247 replies to this topic

#541
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 31.12.2013

 Boinker, on 19 martie 2019 - 11:41, said:

Salutari!
Sunt posesor galaxy watch 46mm, l-am luat de prin septembrie cand a aparut. De la ultimul update sau aproximativ in acea perioada am observat ca ceasul ma felicita ca am atins obiectivul de urcat etaje (10) si l-am intrecut.
Imi afiseaza 150 etaje sau mai mult pana seara desi nu urc decat maxim 20.
Aveti idee ce ar putea fi? Am dat resetare la ceas. Il folosesc cu un S9. Nu am facut setari speciale. Unde este senzorul barometric sau dupa ce se ia el cand calculeaza etajele?
Multumesc.
La mine e invers cu etajele. De exemplu până acum, azi, am urcat 12 etaje, iar ceasul îmi spune că 4.

#542
cox

cox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.04.2006
Problema cu etajele o am și eu. Am avut telefonul în service pe garanție pe alta problema și după ce s-a schimbat placa de baza problema cu altitudinea și etajele persista.

N

#543
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.05.2010
Se poate conecta doua smartwach-uri samsung diferite la un singur telefon prin aplicatia galaxy weareable? (Telefon samsung) Bineinteles nu in acelasi timp.

Edited by cipri_m78, 21 March 2019 - 11:38.


#544
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.05.2010
Am incercat si se poate. In momentul in care pun unul din ceasuri pe mana se conecteaza automat la el.

#545
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Ma tot uit la jucăria asta și, fiind nou in domeniul smartwatch, am o întrebare tâmpită, care mi-a venit azi la volan. Ce se întâmpla dacă ești in mașina, cu telefonul conectat bluetooth la audio mașinii si ceasul la telefon. Se transfera convorbirile tot pe audio din mașina, și ignora ceasul?

#546
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 11.07.2006
Daca primesti in apel raspunzi prin bluetooth al masinii,dar poti si cu ceasul.Tot in difuzoarele masinii se va auzi convorbirea,cel putin la mine asa face.

#547
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.05.2010
Ce firmware aveti la ceas?, cand l-am deschis era in limba maghiara, luat din altex, dupa conectare la telefon a venit un update de 62mb

Attached Files


Edited by cipri_m78, 23 March 2019 - 13:05.


#548
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
Îl am împerecheat cu un OnePlus 6T și sunt foarte mulțumit de baterie. L-am avut conectat vreo 5 luni pe un 9 plus și vreo 2 săptămâni pe Note 9, dar niciodată nu a ținut așa bine ca pe OP.

Attached Files



#549
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015

 cipri_m78, on 23 martie 2019 - 13:02, said:

Ce firmware aveti la ceas?, cand l-am deschis era in limba maghiara, luat din altex, dupa conectare la telefon a venit un update de 62mb
Achizitionat de la flanco.
Attached File  Screen_20190323_192006.png   25.25K   5 downloads

#550
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 30.07.2009
Ciudat tare, dar s a bușit senzorul de barometru, sau aplicatia de barometru e fucked up. Nu mai am altitudine și nici presiune. Am dat reset la telefon. Și cu și fără back up la ce am avut înainte.
O să dau o fugă mâine la ESD.

#551
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
Ai făcut calibrarea senzorului? După reset, trebuie recalibrat.

#552
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Dar calibrarea respectiva cum functioneaza? trebuie sa fim la nivelul solului cand se face? Sau tine cont si de presiune atmosferica si considera ca daca sunt mai sus este mai mica?
Oricum mie mi se pare ca acel consum de kcal ramane cam la fel indiferent ce as face.

Edited by geopsi, 26 March 2019 - 10:41.


#553
narcis1974

narcis1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 13.10.2010

 geopsi, on 26 martie 2019 - 10:41, said:

Dar calibrarea respectiva cum functioneaza? trebuie sa fim la nivelul solului cand se face? Sau tine cont si de presiune atmosferica si considera ca daca sunt mai sus este mai mica?
Oricum mie mi se pare ca acel consum de kcal ramane cam la fel indiferent ce as face.
După datele introduse în Health,varsta,kilograme,stil activitate,își face el o medie care reprezintă kcal arse peste noapte cand oricum corpul arde ceva calorii...

#554
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
Pentru calibrare trebuie să fii sub cerul liber cel mai bine, să se conecteze GPS-ul. Indoor am văzut că nu reușește.

#555
Vendetta17

Vendetta17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 14.11.2006
Daca nu am un telefon Samsung si folosesc Galaxy Watch cu OnePlus 5T, ce functii nu mai merg? Cica daca nu am Samsung, pierd din functii

#556
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Din cate stiu, functii precum preluarea apelurilor si cea de vazut/raspuns la sms uri. Gresesc?

#557
Vendetta17

Vendetta17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 14.11.2006

 bobo323, on 27 martie 2019 - 09:24, said:

Din cate stiu, functii precum preluarea apelurilor si cea de vazut/raspuns la sms uri. Gresesc?

Sincer habar nu am. Astept sa mai confirme cineva.

Eu stiu doar de functia Samsung Pay. Chiar sunt curios ce nu mai merge daca nu am telefon Samsung

#558
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.05.2010
Eu am telefon samsung, dar nu cred ca se pierd anumite functii, vei primi sigur notificari pt apeluri si sms.
Instalezi aplicatia pt asociere, doar interfata aplicatiei este probabil diferita.
Nu am auzit pe nimeni pana acum sa se planga de asta. Posibil conectarea prin bluetooth sa fie ceva mai buna cu telefon samsung.
Samsung pay nu merge la noi in tara chiar daca ai telefon samsung

Edited by cipri_m78, 27 March 2019 - 10:10.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate