Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

DIGI 4K, prima televiziune 4K din România se află în teste.

* * * - - 15 votes
  • This topic is locked This topic is locked
2159 replies to this topic

#2143
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Bun, deci unii nu intelegeti nimic dar comentati pe langa subiect.

1. nu toata lumea e microbista. Da, ma uit la sport dar nu la fotbal. Se pare ca nu intelegeti... Nu o sa dau 5 lei sa ma uit la 22 de insi cum alearga o basica in 4K, adica mai clar decat in HD.
2. Nu, nu am zis nicaieri ca 5 lei e mult. 5 lei sunt doar niste bani pe care prefer sa nu ii arunc lunar sa am un post la care nu ma uit. Mai bine ii iau o jucarie copilului.
3. Cati dintre voi dati vreo 320 de lei pentru tot ce inseamna net, catv si servicii on demand ca sa spuneti cat insemna 5 lei?
4. Cati dintre voi munciti?
5. Cati dintre voi chiar aveti timp sa va uitati la tv? Eu in cursul saptamanii am zile intregi in care nu apuc sa deschid tv-ul. Doar in week-end ce ma uit 2-3 ore legate la tv. De ce as 5 lei? Doar ca sa fie la panoplie postul? Ca poate in alea 2-3 ore nici nu prind ceva sa imi placa.
6. Cum am zis mai sus... Da as da 5 lei si mi-as face si timp sa ma uit la o transmisiune de curling in 4k sau la un concert in 4k daca o sa aiba asa ceva.

si 7. What the hell! As prefera sa coste 20-30 de lei si sa fie on-demand sa imi aleg eu la ce sa ma uit dintr-o biblioteca de filme, documentare, sport, concert sau videoclipuri in 4k. Da, as da relaxat ca m-as uita cand am timp si chef la ce vreau eu.

Edited by IpsilanteCucuruz, 06 December 2018 - 20:08.


#2144
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,182
  • Înscris: 15.07.2005

 IpsilanteCucuruz, on 06 decembrie 2018 - 20:04, said:

Bun, deci unii nu intelegeti nimic dar comentati pe langa subiect.

1. nu toata lumea e microbista. Da, ma uit la sport dar nu la fotbal. Se pare ca nu intelegeti... Nu o sa dau 5 lei sa ma uit la 22 de insi cum alearga o basica in 4K, adica mai clar decat in HD.
2. Nu, nu am zis nicaieri ca 5 lei e mult. % lei sunt doar niste bani pe care prefer sa nu ii arunc lunar sa am un post la care nu ma uit. Mai bine ii iau o jucarie copilului.
3. Cati dintre voi dati vreo 320 de lei pentru tot ce inseamna net, catv si servicii on demand ca sa spuneti cat insemna 5 lei?
4. Cati dintre voi munciti?
5. Cati dintre voi chiar aveti timp sa va uitati la tv? Eu in cursul saptamanii am zile intregi in care nu apuc sa deschid tv-ul. Doar in week-end ce ma uit 2-3 ore legate la tv. De ce as 5 lei? Doar ca sa fie la panoplie postul? Ca poate in alea 2-3 ore nici nu prind ceva sa imi placa.
6. Cum am zis mai sus... Da as da 5 lei si mi-as face si timp sa ma uit la o transmisiune de curling in 4k sau la un concert in 4k.

si 7. What the hell! As prefera sa coste 20-30 de lei si sa fie on-demand sa imi aleg eu la ce sa ma uit dintr-o biblioteca de filme, documentare, sport, concert sau videoclipuri in 4k. Da, as da relaxat ca m-as uita cand am timp si chef la ce vreau eu.

Lasa-ne !!! digi 4k nu este pentru cei ca tine !!! te rog nu mai scrie pe acest topic !!!!

Edited by djmaxx, 06 December 2018 - 20:10.


#2145
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Cu 5 lei sa ai documentare 4K filmate începând cu 2015 încoace , meciuri live ( nu toate sunt super) și alte evenimente sportive, vreo 5 filme pe săptămâna și posibil câte un concert pe luna sa ne bucuram urechile cu dolby digital ( ii rugam pe cei de la digi sa ne aducă aceasta plăcere ) eu spun ca e wow.
  As da 5 lei pe luna doar pt 1 singur concert ( nu are importantă genul jazz rock dance house etc ) câți nu s-ar bucura de un concert ex André Rieu sau poate un Phil Collins .
  Eu unul cu siguranța aștept cu nerăbdare lansarea oficială a acestui post tv



#2146
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
Eu inteleg ce zicw, chestia e ca nu il obliga nimeni sa ia optiunea asta...
Pentru continut ondemand exista serviciile de streaming unde exista filme, seriale, muzica, pt sport exista eurosport player, nu toate sunt in 4k, dar exista pt cei care nu au timp sa urmareasca un program tv.
Digi 4k e totusi un program tv, cu o grila de programe si cine va vrea sa vada sau are timp sa vada va plati, cine nu, nu...


#2147
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Ca și calitate pt cei care spun ca găsești pe YouTube conținut 4k și sunet dolby digital pot spune ca pe unele posturi radio live muzica este super fata de concerte sau alte videoclipuri. Asta am observat eu

#2148
majestyx5

majestyx5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 21.08.2012
Sper sa nu fie plin de publicitate acest DIGI 4K

#2149
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018

 4ndr3i-13, on 06 decembrie 2018 - 20:12, said:

Eu inteleg ce zicw, chestia e ca nu il obliga nimeni sa ia optiunea asta...
Pentru continut ondemand exista serviciile de streaming unde exista filme, seriale, muzica, pt sport exista eurosport player, nu toate sunt in 4k, dar exista pt cei care nu au timp sa urmareasca un program tv.
Digi 4k e totusi un program tv, cu o grila de programe si cine va vrea sa vada sau are timp sa vada va plati, cine nu, nu...
Corect! Nici eu nu inteleg tot atacul asta cu "5 lei e mult", "nu e pentru tine"...etc. Eu mi-am exprimat opinia in a nu da acei 5 lei pana ATENTIE! nu vad cum o sa arate grila de programe! Nici macar nu am zis sigur ca nu voi da acei 5 lei. Am spus ce mi-as dori eu ca sa dau relaxat acei 5 lei.
Si totusi unii s-au simtit ofuscati de zici ca sunt actionari la DIgi,

#2150
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Cum nici pe film now nu e publicitate sau hbo nici pe acest canal nu va fi , este plătit separat și atunci nu vor bagă publicitate

Poate digi va cumpara echipamentele necesare și vor înregistra anul acesta concertul untold de la Cluj , ar fi o surpriza super tare primul concert 4K filmat 4K de o televiziune din România

Documentarul care se difuzează  acum are o calitate foarte buna

#2151
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Nu e nimic greșit în perioada de teste sa dea doar câteva documentare, transmisiuni sportive sau filme...desi mi-aș dori sa vad diversitate, înțeleg că e perioade de test...ce e important, că în ultimele săptămâni din ianuarie că anunțe grila completa...că să știe lumea la ce se ani abonează...

#2152
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Sigur se va sti grila cu cel puțin o săptămâna dacă nu chiar doua săptămâni înainte de lansare

Au început sa difuzeze noi documentare , aviz amatorilor de conținut

#2153
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Din momentul lansării se poate face intr-o oarecare măsura o comparație între digi 4K 5 lei și hbo 12 lei ( sau ceva de genul nu mai știu exact prețul )

Edited by Bvdan2016, 06 December 2018 - 20:39.


#2154
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018

 djmaxx, on 06 decembrie 2018 - 20:28, said:



daca au zis ca dau filme/seriale/documentare/muzica si sport(de super calitate uel,ucl, italia, spania, si altele..) ce kkt  de grila mai vrei ?sau esti retardat mintal si nu intelegi ?
scuze dar m-am enervat ..si cred ca o sa iau suspendare pentru aceste cuvinte..dar ma enervez cati dobitoci sunt pe acest forum...unii inteligenti dar rau intentionati...hateri..ca de..se poarta..
mai oameni buni ?!!!! Digi 4k este prima si singura televiziune ROMANEASCA ce emite in 4k 2160p cu sunet dolby la o calitate foarte buna cu un continut premium care merita credeti-ma mai mult de 5 lei/luna ! cine nu vrea sa nu plateasca dar numai comentati aiurea !!!!
Imi pare rau dar nu ma cobor la nivelul tau...

#2155
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 10.01.2007
Documentarul cu rinoceri se vede bestial

#2156
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Ipsilante porumb dacă ești  așa de sus de ce nu îți cumperi filme și  concerte de pe internet ca ai valoare culturală mare  și buget pe măsura și lasă-ne pe noi cu Digi 4K  si cu cei 5 lei amărâți .

Superb documentar și cel cu Rio de Janeiro a fost super tare

Edited by Bvdan2016, 06 December 2018 - 21:44.


#2157
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Am fost intr-un Media Galaxy in Arad sperand sa vad macar un televizor pus pe Digi 4k dar dezamagire totala, pe toate rula acel demo de la producator. Cred ca ar putea ajuta putin daca am vedea in magazine pe televizoare adevarate cum ruleaza acest canal, atunci cu siguranta multi din cei ce comenteaza pe aici isi vor schimba parerea.

Nu cred ca cineva sa plans de pretul de 5 lei ci de ce continut o sa primeasca pe acest canal.

Asa cum Digi a adus in Romania netul rapid la pret mic tot Digi este vinovat ca a educat poporul cu preturi mici si acu e greu sa le explici ca pentru continut premium trebuie sa plateasca.

#2158
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,182
  • Înscris: 15.07.2005
Tehnicul de la digi daca tot citeste acest topic..sper sa schimbe subtitrarile dvb din sd cum se vad acum in hd calitate mai buna !!sunt probleme cu subtitrarea pe toate canalele care ai sibtitrare dvb adaugata..nu arsa in imagine.. Vezi filmnow etc...

Sibtitrarea la digi 4k la acest documentar cu rinoceri este foarte ok
Se vede bine

#2159
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014

 omg99, on 06 decembrie 2018 - 21:46, said:

Am fost intr-un Media Galaxy in Arad sperand sa vad macar un televizor pus pe Digi 4k dar dezamagire totala, pe toate rula acel demo de la producator. Cred ca ar putea ajuta putin daca am vedea in magazine pe televizoare adevarate cum ruleaza acest canal, atunci cu siguranta multi din cei ce comenteaza pe aici isi vor schimba parerea.

Nu se va chinui niciun magazin sa puna Digi 4K pe televizoare, mai ales ca se va coda si va trebui card CI+ per fiecare tv. Vei vedea postul ala pe unul, doua televizoare doar daca e vreun angajat pasionat care vrea sa se uite la documentare/meciuri in 4K. Sau, in cele mai multe cazuri, sa le inchida gura alora care spun ca nu emite nimeni in 4K in Romania.

#2160
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Ce de oameni nervosi pe aici  Posted Image Jeez, take a chill pill Posted Image

Punct si de la capat (pe alt topic, daca exista interes pentru subiect)

New topic Posted Image  https://forum.softpe...-digi-4k-teste/

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate