Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

DIGI 4K, prima televiziune 4K din România se află în teste.

* * * - - 15 votes
  • This topic is locked This topic is locked
2159 replies to this topic

#1657
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 06.10.2015

View Postarg, on 27 noiembrie 2018 - 23:43, said:

banuiesc ca sigla insemana o procesare suplimentara care facea probleme asa ca probabil dau direct continutul sursa.
Este HD acum fara sigla, de asta merge cursiv :D

#1658
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 24.01.2013

View Postzeroice, on 27 noiembrie 2018 - 23:40, said:



de 25 de ani tot dam pe mute, mai da-le dreq de hahalere
legat de sunet nu vi se pare putin decalat fata de actiunea in sine?
Da, e un pic decalat.. Cam o secunda, doua este.. Sa văzut la goluri cel mai bine

#1659
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,176
  • Înscris: 15.07.2005
Unele videoclipuri muzicale se vad hd...ele fiind hd la sursa..ar trebui sa le dea hdr pe cele care sunt!
Aceleasi videoclipuri se vad mai bine pe youtube

#1660
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,365
  • Înscris: 03.03.2016
La un singur documenar am vazut diferența bine, adica am zis :"wow", a fost acum câteva zile pe la 22 ceva ca animale, un crocodil..., restul nu mi se patea mare diferenta intre hd si 4k

#1661
bir75

bir75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.06.2014
Știți cum e 4K fara HDR fata de FULL HD?
Ca FULL HD fata de HD READY!Adica o frecție pe care o sesizezi doar daca stai la un metru de ecran!!!
Digi Helper transmite te rog acest mesaj si emiteti va rog din nou 4K HDR!

#1662
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 28.03.2004
Asa, ca fapt divers, am observat ca majoritatea videoclipurilor difuzate sunt ale artiștilor de peste Prut. Carla’s dreams la greu, Irina Rimes, fata aia drăguța care cânta Ghita, la portița, cand era mică, etc., ca nu ii stiu pe toti.

#1663
-koss-

-koss-

    Technology apprentice

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
S-a vazut superb repriza a doua fara HDR si fara sigla. Culorile superbe.. detaliile ok desi se putea si mai bine. N-a parut 4K nativ dar calitatea era mai buna ca 1080i. O fi fost 1080p upscalat la 2180p probabil. Prima repriza s-a vazut in suturi.. ma si intrebam daca o fi tv meu de vina..avea frame's drop pe video sesizabile.

#1664
mrkokobt

mrkokobt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 26.02.2014

View Post-koss-, on 28 noiembrie 2018 - 07:33, said:

S-a vazut superb repriza a doua fara HDR si fara sigla. Culorile superbe.. detaliile ok desi se putea si mai bine. N-a parut 4K nativ dar calitatea era mai buna ca 1080i. O fi fost 1080p upscalat la 2180p probabil. Prima repriza s-a vazut in suturi.. ma si intrebam daca o fi tv meu de vina..avea frame's drop pe video sesizabile.
Știi ca prima repriza nu a fost cu hdr...ce va mai place ...

#1665
-koss-

-koss-

    Technology apprentice

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Daca digi baga cu HDR si mi se vad culorile sterse.. n-am de ce sa platesc suplimentar pentru un post care se vede sters.. Sa plateasca aia care au tv de +1500 euro cu panouri pe 10 bit native si luminozitate peste 1000 nits.. Posted Image
Mie nu mi s-a parut 4K mie mi s-a parut meciul ca fiind FULL HD 1080P upscalat la 2160p fiindca are mai multe detalii fata de 1080i... La 4k sunt totusi detalii mai multe... n-a fost cazul aseara.
Oricum posturile 1080i se vad cam la fel ca 720P ca si claritate  si detalii.. de aia diferenta de claritate dintre 1080i si 1080p

Edited by -koss-, 28 November 2018 - 07:44.


#1666
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,148
  • Înscris: 26.09.2005

View Post-koss-, on 28 noiembrie 2018 - 07:40, said:

La 4k sunt totusi detalii mai multe... n-a fost cazul aseara.

Ai dreptate asta am remarcat si eu...nu cred ca o sa vedem 4k la Digi ci un fullhd un pic imbunatatit.

Edited by gelu_dh, 28 November 2018 - 07:58.


#1667
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009
Meciul de.fotbal de aseara s-a vazut mizerabil. Mingea ajunge "in reluare". Tv Samsung 4k UHD vreo 120.cm.

#1668
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,409
  • Înscris: 29.04.2010
Sunt teste deocamdata. Reglajele se vor finaliza pe parcurs.

#1669
mrkokobt

mrkokobt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 26.02.2014

View Postgelu_dh, on 28 noiembrie 2018 - 07:56, said:


Ai dreptate asta am remarcat si eu...nu cred ca o sa vedem 4k la Digi ci un fullhd un pic imbunatatit.
Hai sa fim serioși, sunt teste, nu poți sa zici ca F1 sa văzut un pic mai bine de full-HD.

#1670
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,148
  • Înscris: 26.09.2005
Care aveti antene parabolice faceti comparatie cu Digi 4k ....e departe tare Digi 4k  !!!

https://ro.kingofsat.net/ultrahd.php

#1671
djsorin

djsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 01.08.2003

View Postgelu_dh, on 28 noiembrie 2018 - 09:05, said:

Care aveti antene parabolice faceti comparatie cu Digi 4k ....e departe tare Digi 4k  !!!

https://ro.kingofsat.net/ultrahd.php

Cand era cu HDR activ era destul de aproape de Astra UHD :)

#1672
bir75

bir75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.06.2014
Pe mine ma distreaza cand aud de culori sterse pe HDR 😂
Cand standardul de emisie Rec2020 prevede spatiu de culoare extins cu luminozitate si contrast la maxim !!!
BRUCANE ai gresit cu 20 de ani !!!

Tv Samsung mod Film HDR,contrast si luminozitate maxim,gamma HLG si spatiul de culoare auto.Faceti setarile de mai sus cand va transmite din nou HDR si mai vorbim dupa aia...

#1673
mrkokobt

mrkokobt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 26.02.2014
Eu va inteleg nemultumirea, sincer, dar voi nu cred ca stiti ce inseamna cuvantul "teste". Cand va fi oficial postul, atunci sa revii cu un feedback, da merita, da nu merita.

#1674
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Stati asa ca o sa apara cei cu tv-uri de 'jde mii de lei si o sa zica ca la ei s-a vazut perfect si ca tv-urile voastre sunt de vina.

Iar despre acesti 5 lei, daca o sa fie 5 lei, da, nu sunt multi. Adica la mine la 154 lei cat platesc lunar la Digi chiar nu conteaza 5 lei, dar merita? Asa platesc si Max Pack si FIlm Now si chiar am facut o statistica cu sotia si in ultimele 2 luni am vazut amandoi in total 8 filme. Si ma intreb daca merita sa platesc si aceste pachete pentru astea 8 filme. Eu zic ca nu, dar platesc.
Totusi la 4K ce as vedea? O sa ma uit la F1 daca o sa il trasmita , poate nimeresc un film hai doua pe luna si hai poate si un meci de fotbal. Si poate as da pentru asa ceva bani dar nu e ca imi lipseste postul cand pana acum nu a existat. Am trait bine mersi si fara el.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate