Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 

Logan Stepway

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#1
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,129
  • Înscris: 22.05.2003
Renault Logan Stepway Is Real and Rugged

Quote

We feature a lot of renderings here on autoevolution, and some of them feature this kind of transformation. But when Renault revealed the Logan Stepway today, I had to check when its digital version came out, which was in 2017. At the time, we suggested that a project like this had only a slim chance of happening, yet here we are... eating a slice of humble pie.
As you can tell, the Logan sedan has received a rugged body kit and a mild suspension lift. We have to compare it to the Volvo S60 Cross Country, the only such car in modern memory until it was discontinued this year.

The Logan Stepway may have been launched as a reaction to the Lada Vesta Cross, which ironically is also made by the Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance.

Uau, asta e ceea ce lipsea. Un Logan cu valeitati de offroader si suspensie marita.
Momentan e doar in maica Rusia.

[ https://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/renault-logan-stepway-is-real-and-rugged-127935_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/gallery/renault-logan-stepway-is-real-and-rugged_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/gallery/renault-logan-stepway-is-real-and-rugged_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
Logan cu sigla Renault,cum așa?

#3
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017
"Dacia nu este însă prezentă ca marcă de sine stătătoare la Moscova, Sandero şi Logan vor continua să fie vândute sub sigla Renault pe această piaţă. "
http://www.automarke...usia-51138.html


"Logan cu valeitati de offroader si suspensie marita"
Mai pardon , Logan oricum avea veleitati offroad (si doar off road ca de viteza nu se poate discuta) , atat ca au ridicat suspesia Posted Image
Dar eu nu vad asta ca pe un semn bun , arata ca pe viitor astia vor sa puna borduri si mai inalte , gropile vor fi lasate sa fie si mai mari pana vor binevoi sa le repare iar canalizare4a va ramene o amintire , cand ploua vei umbla cu apa la parbriz la una joasa .Nu era si bancul ala la nemti in care spuneau ca "romanii astia decat sa repare drumurile mai bine inalta masina "

Edited by ldpe, 17 August 2018 - 22:26.


#4
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,986
  • Înscris: 09.05.2009
Asa e de 10 ani. Rusilor nu le place marca Dacia dar cumpara Renault.

#5
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Este masina perfect pentru tarile care nu au autostrazi.  E masina perfecta pt orasele aglomerate, o poti parca oriunde.

As cumpara Dacia la mana a 2a cu putini km fara sa stau pe ganduri. Cea mai fiabila si cea mai ieftina masina la cumparare si la lei/km rulati.

Edited by Deenman, 17 August 2018 - 22:26.


#6
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
E mega urata asa, o berlina cocotata. Dar probabil va avea o gramada de fani in Ro, tineti minte Daciile cu arcuri de break si inaltatoare... Ca la o adica sa pui si porcul si sacul de ceapa si sacul de cartofi si sa nu se dea cu curu de pamant.

#7
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017
Va avea distanta foarte mare intre cauciuc si buza de la aripa, doar cu jante pe 17 va arata cum trebuie dar nu stiu daca le duce motorul pe benzina...La berlina nu arata bine cocotata , eventual sa-i puna reglabila ca la C5 (bineee, glumeam ), Sandero arata bine ridicat dar si la el doar cu jante de 16 , la 15 arata ca o roaba.

Edited by ldpe, 17 August 2018 - 22:33.


#8
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Mașina e făcută să fie practica e făcută pentru un anumit public pt cel care merge din a in b fara pretentii.

Pentru cei care vor mașini cu jante mari și coborâte exista alte firme.

#9
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 06.07.2005

 ldpe, on 17 august 2018 - 22:32, said:

doar cu jante pe 17 va arata cum trebuie
Nu cred ca cine cumpara Dacia, o ia pentru valoarea estetica.

#10
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017
"o ia pentru valoarea estetica."
Cine se orienteaza pe Stepway clar doar pentru estetic o cumpara ...
Sau poate cred ca e alt motor , nu ,e aceasi Marie dar cu alta palarie  si mai dai si vreo 2-3 mii eu in plus - aia inseamna sa fi mafiot  Posted Image
Astept versiune 600 cmc , roti pe 17 inch , bullbar (are vreo 70 kg) , carlig remorcare (si asta vreo 50 kg) , troliu fata . Versiune in 2 cilindrii, taxe mici , ce mai . Unde sunt vechile 1,6 16v ....

Edited by ldpe, 17 August 2018 - 22:52.


#11
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ideala ! Ma duc in Rusia sa-mi iau una ca tare faina ii !

#12
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 17.08.2007

 bobyploiesti, on 17 august 2018 - 22:17, said:

Logan cu sigla Renault,cum așa?
Loganul in Turcia este Renault Clio, am si pozat una demult ca nu ma credeau colegii

#13
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,149
  • Înscris: 15.05.2008
o dacie am cumparat si este destul,chiar prea mult,sa faca ce vor,pe mine nu ma mai prind

#14
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,755
  • Înscris: 01.10.2002

 Adm, on 17 august 2018 - 22:07, said:

Renault Logan Stepway Is Real and Rugged

Uau, asta e ceea ce lipsea. Un Logan cu valeitati de offroader si suspensie marita.
Momentan e doar in maica Rusia.

Sincer sa fiu, eu si altii au investigat deja daca suspensia de Sandero Stepway nu poate fi adaptata la Logan. Pe motiv de ture de zeci de km pe drumuri forestiere, unde, daca n-a plouat, nu e noroi si doar garda la sol e singura problema...

 ldpe, on 17 august 2018 - 22:32, said:

Va avea distanta foarte mare intre cauciuc si buza de la aripa, doar cu jante pe 17 va arata cum trebuie dar nu stiu daca le duce motorul pe benzina...La berlina nu arata bine cocotata , eventual sa-i puna reglabila ca la C5 (bineee, glumeam ), Sandero arata bine ridicat dar si la el doar cu jante de 16 , la 15 arata ca o roaba.
Nimeni nu-si ia Logan pentru imagine, ci pentru ca ii este folositor...

 ldpe, on 17 august 2018 - 22:48, said:

"o ia pentru valoarea estetica."
Cine se orienteaza pe Stepway clar doar pentru estetic o cumpara ...
Sau pentru garda la sol, scutul metalic, suspensia solida, protectiile de plastic, intretinerea iestina... ;)

 IpsilanteCucuruz, on 17 august 2018 - 22:28, said:

E mega urata asa, o berlina cocotata. Dar probabil va avea o gramada de fani in Ro, tineti minte Daciile cu arcuri de break si inaltatoare... Ca la o adica sa pui si porcul si sacul de ceapa si sacul de cartofi si sa nu se dea cu curu de pamant.
Exact asta e rolul unui Logan...

Edited by Wotan, 17 August 2018 - 23:34.


#15
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,149
  • Înscris: 15.05.2008
mie imi plac balamalele de la Logan,frumusele cu arc
zici ca e o poarta de la livada din spatele grajdului

#16
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,379
  • Înscris: 24.09.2017
exista trendul asta de mini crossovere sau cum se numeste, unde producatorii fac bani, doar fiindca arata mai bine masina.dacia nu e singura.de exemplu Sandero stepaway e pe aceeasi platforma ca sandero, cu plastice gri sa para rugged, inaltata un pic si probabil suspensie un pic altfel si bari sus.

cred ca in ziua de azi unde sunt nspemii de masini pe sosea si toata lumea are de la logane la bmw-uri, chiar nu mai conteaza ce conduci, oricum nimenui nu-i pasa.asa ca loganu ramane o masina ieftina care te duce din punctul a in punctul b, e probabil printre cele mai fiabile masini din lume, iar daca o zgarie cineva nu iti pasa asa tare ca e dacie si ai dat 6000 de euro pe ea.la cum au ajuns drumurile de aglomerate chiar nu merita sa-ti iei nu stiu ce masina.daca faci naveta in fiecare zi, pe o distanta mai mare de 100 km, e alta discutie.

am intalnit un australian care era in Italia, omu era asa fericit ca exista Dacia. nu avea multi bani si avea multi copii, iar atunci se vindeau mcv-urile alea de 7 locuri.

Edited by bobitad, 17 August 2018 - 23:50.


#17
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 ldpe, on 17 august 2018 - 22:21, said:

"Dacia nu este însă prezentă ca marcă de sine stătătoare la Moscova, Sandero şi Logan vor continua să fie vândute sub sigla Renault pe această piaţă. "
http://www.automarke...usia-51138.html


"Logan cu valeitati de offroader si suspensie marita"
Mai pardon , Logan oricum avea veleitati offroad (si doar off road ca de viteza nu se poate discuta) , atat ca au ridicat suspesia Posted Image
Dar eu nu vad asta ca pe un semn bun , arata ca pe viitor astia vor sa puna borduri si mai inalte , gropile vor fi lasate sa fie si mai mari pana vor binevoi sa le repare iar canalizare4a va ramene o amintire , cand ploua vei umbla cu apa la parbriz la una joasa .Nu era si bancul ala la nemti in care spuneau ca "romanii astia decat sa repare drumurile mai bine inalta masina "
ai fost prin sectorul 3? tu nu ai vazut ce borduri pune acolo negoita? Orasul incepe sa arate ca o retea de tuneluri... in timp ce europa scade inaltimea bordurilor si integreaza armonios totul, la noi se ridica cazemate

 DannyMC, on 17 august 2018 - 22:22, said:

Asa e de 10 ani. Rusilor nu le place marca Dacia dar cumpara Renault.
e si un semn ca nu toate loganurile sint facute la fel. Mai sint si alte mici diferente in afara de sigla... intotdeauna sint

#18
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,849
  • Înscris: 20.10.2015
Pe zapada lasa masinile obisnuite sa planga.

Loganul vinde sub Dacia numai in Europa, in rest e Renault.
India, Iran, Algeria, Rusia, Africa de Sud, Mexic (acolo e Nissan), Columbia, Argentina, Brazilia, cred ca le-am scris pe toate

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate