Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Dilema recuperare Taxa Auto

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
Tavi_Octavian

Tavi_Octavian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 19.01.2012
Nu, pentru ca pur si simplu mi-au zis sa plec ca nu pot recupera nimic daca nu am toate documentele.

#38
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

View PostTavi_Octavian, on 25 noiembrie 2018 - 09:58, said:

Nu, pentru ca pur si simplu mi-au zis sa plec ca nu pot recupera nimic daca nu am toate documentele.
Trebuia sa faci reclamatie, sa fie inregistrata la registratura lor. Consulta un avocat, dar parerea mea este ca nu ai sanse de castig

Legea privind aprobarea OUG nr. 52/2017 are ca obiect de reglementare restituirea pe cale administrativă, la cerere, a sumelor reprezentând taxa specială pentru autoturisme şi autovehicule, taxa pe poluare pentru autovehicule, taxa pentru emisiile poluante provenite de la autovehicule şi timbrul de mediu pentru autovehicule, actualizate cu dobânda prevăzută de Legea nr.207/2015 privind Codul de procedură fiscală, calculată de la momentul achitării taxei până la momentul restituirii efective.
De asemenea, textul adoptat prevede ca dreptul de a cere restituirea să se poată fi exercitat la data intrării în vigoare a ordonanţei de urgenţă, indiferent de momentul la care s-a perceput taxa, iar cererile de restituire să fie depuse până la data de 31.08.2018, sub sancţiunea decăderii. Cererea de restituire se soluţionează prin decizie emisă de organul fiscal central competent, potrivit art.77 din Legea nr.207/2015, şi se comunică contribuabilului.

Edited by cata, 25 November 2018 - 10:25.


#39
Tavi_Octavian

Tavi_Octavian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 19.01.2012
Cu alte cuvinte, nu mai am nicio sansa sa-mi recuperez banii..

#40
mihaibzgica

mihaibzgica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 23.06.2007
Cerere de restituire taxa timbru depusa in iulie, inca nu am primit nimic. Va voi tine la curent cand vor intra banii.

#41
razvan_3asy

razvan_3asy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 19.03.2008
Eu am depus dosarul in aprilie si nici acum nam primit bani :(
Masina a fost inmatriculata in iulie 2008.
Parca era vorba sa dea bani lana la sfarsitul anului nu?

#42
mediaset

mediaset

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 19.09.2005
salut baieti.stiti careva am primit ieri banii pe taxa auto.600 de lei desi eu am platit  in 2008 ,860 lei .aveti idee de ce asa putin?

Edited by mediaset, 18 December 2018 - 11:24.


#43
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
de unde naiba vrei sa stim noi?
mergi la ANAF si intreaba, cu toate ca s-ar putea sa te trimita si aia la plimbare.

#44
vaduvard

vaduvard

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.07.2009
eu am depus in aprilie si tot astept...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate