Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Parcare Bucuresti Militari?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
SarajeVo

SarajeVo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 12.05.2010
Salutare tuturor!Saptamana viitoare voi ajunge in Bucuresti si am de gand sa las automobilul parcat pentru 3 zile in zona Militari.Imi puteti spune ce variante am va rog?
Ultima data am lasat-o in parcare la Shopping City Militari..insa dupa indelungi discutii cu cei de la paza.Au fost efectiv deranjati..asa ca nu as mai vrea sa o duc acolo.
Multumesc!

#2
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
In Cora la Lujerului sau in parcarea de la Plaza Mall. Sau pur si simplu pe bulevard, imposibil sa nu gasesti un loc. Acum nu stiu de unde esti tu dar nu dispar masinile peste noapte in Bucuresti chiar daca asa ai auzit.
Pe de alta parte nici nu ar fi fost rau daca se intampla asta, numai eu stiu vreo 10 masini care nu s-au miscat de minim 2 ani in parcarea din jurul blocului meu si inca tot acolo sunt din pacate.

Edited by IpsilanteCucuruz, 17 August 2018 - 18:47.


#3
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Cand vad Dacii abandonate in parcari in Slatina imi vine sa le trimit urgent la topit.

#4
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 SarajeVo, on 17 august 2018 - 18:37, said:

Ultima data am lasat-o in parcare la Shopping City Militari. .insa dupa indelungi discutii cu cei de la paza. Au fost efectiv deranjati..asa ca nu as mai vrea sa o duc acolo.
Te lasi conditionat de niste bastani?

#5
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,365
  • Înscris: 25.04.2007

 YourFan, on 17 august 2018 - 19:00, said:

Te lasi conditionat de niste bastani?
"Bastanii' aia aveau dreptate si nu actionau de capul lor ci urmau regulile parcarii la hypermarket. Parcarea este doar pentru clienti in timpul programului. Ce ar fi daca toti din zona ar folosi-o ca parcare de resedinta? S-ar umple si cei veniti sa cumpere n-ar mai gasi loc.

#6
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Cum sa lasi bai nene troaca ca ultimul nesimtit zile intregi intr-o parcare privata?

Parcarea aia privata pune la dispozitie parcari pentru cei care le aduc business. Adica cei care cheltuie bani acolo.

In tari straine, Dubai, Londra, Amsterdam, Antwerp, Bruxelles, pui discul cu ora la care ai ajuns in parbriz. Ai voie doua ore. Dupa doua ore risti sa ti se ridice masina. Si mai mult decat atat, la unele magazine din tarile mentionate, trebuie sa treci pe la casa ca sa iti valideze tichetul de parcare ca sa poti sa iesi fara sa platesti.

Aia au fost blanzi ca nu te-au transat ca le-ai lasat masina ca un porc mistret in parcare juma' de saptamana.

Edited by izometric, 17 August 2018 - 19:18.


#7
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Izo, mai usor cu pianul pe scari. In conditiile in care Bucurestenii folosesc parcarea publica pe post de parcare de resedinta, nu veni tu sa ne spui de parcatul al hypermaket. Esti in tranzit prin Bucuresti, vezi un mare P langa banda 1 si vezi numai masini prafuite si lasate cu zilele acolo. Cand acea parcare ar trebui sa fie pentru cei ce au treaba in acel loc, nu pentru rezidenti. Pentru rezidenti se plateste la primarie. Nu ai loc de parcare, nu iti iei masina. Asta e civilizatia in tarile alea pe care le-ai enumerat tu. Nu ce face Bucuresteanul de parcheaza absolut oriunde doar ca sa se simta proprietar de automobil.

#8
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 02.05.2008
In parcare la Plaza

#9
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,268
  • Înscris: 16.08.2016
Mergi pe Iuliu Maniu pana la Lujerului(Cora) și e imposibil sa nu găsești un loc de parcare.

#10
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003

 SarajeVo, on 17 august 2018 - 18:37, said:

Imi puteti spune ce variante am va rog?
Parchezi undeva unde nu e interzis si nu jenezi, ca orice bucurestean civilizat si gata...

#11
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 andreic, on 17 august 2018 - 21:29, said:

Parchezi undeva unde nu e interzis si nu jenezi, ca orice bucurestean civilizat si gata...

Ii cunosti pe toti zece??

#12
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Pe toata lungimea bd Iuliu Maniu pana la intersectia cu Lujerului se parcheaza la liber, asadar asa cum ti-au zis si ceilalti colegi de forum o poti lasa si tu printre alte mii de masini de pe bulevard. Ideal ar fi sa ajungi inainte de ora 16 ca dupa aia tind sa se cam ocupe.

#13
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
mergi cu trenul. E mult mai simplu.

#14
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 21.06.2012
Sa nu deranjezi pe nimeni o poti lasa in parcarea de la Lujerului(hotel SIR).Acolo parchez si eu zi de zi.

#15
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,321
  • Înscris: 04.05.2006

 izometric, on 17 august 2018 - 21:41, said:



Ii cunosti pe toti zece??
Hai sa nu mai batem câmpii...se poate?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate