Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Problemă Laptop - Mi se stinge singur

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
ESA18

ESA18

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.08.2018
Salut!
De curând întâmpin o problemă la laptop-ul meu. Mi se stinge singur la intervale de 5-15 minute.. doar când navighez pur și simplu.. când mă joc nu mi se stinge..nu înțeleg unde e problema. Să fie oare de la sistemul de operare? Menționez că trebuie să-l activez.. mi-a expirat (windows 7) // Sau să fie de la încărcător?
Am vrut să încerc alt încărcător să văd, doar că mi-a fost frică să-l înlocuiesc deoarece al meu scoate 19,5V=6.7A, iar cel pe care am vrut să-l încerc scoate 19V=3.42A .. oare pot să încerc? Sau reușesc să-l ard? :))
Mulțumesc frumos pentru răspunsuri!

#2
Zxcvbndx

Zxcvbndx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 14.04.2014
Esti sigur ca nu se supraincalzeste laptopul? Eu mai fac prostia sa il tin pe patura in pat si se supraincalzeste si in 10 minute se stinge.

#3
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Ce autonomie are laptopul ?
Doar pe bateria sa  ?

Si sa stii ca daca nu are ventilare buna se autoprotejeaza, am patit si eu , cum s-a mentionat mai sus...

Edited by keta, 17 August 2018 - 01:03.


#4
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
sunt multe situri care fac mining probabil.  incarca procesorul la blana. asta am observat eu.

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostESA18, on 17 august 2018 - 00:35, said:

Salut!
De curând întâmpin o problemă la laptop-ul meu. Mi se stinge singur la intervale de 5-15 minute.. doar când navighez pur și simplu.. când mă joc nu mi se stinge..nu înțeleg unde e problema. Să fie oare de la sistemul de operare? Menționez că trebuie să-l activez.. mi-a expirat (windows 7) // Sau să fie de la încărcător?
Viruși, probleme cu browserele, update-urile făcute pe un windows spart... Nici o treabă cu încărcătorul.

Aș pune un sistem curat din nou și licențiat. Și eu nu recomand update-urile.


Plus o curățare de praf / repastare dacă are mai mult de 1 an de la ultima sau de la achiziție.


Am vrut să încerc alt încărcător să văd, doar că mi-a fost frică să-l înlocuiesc deoarece al meu scoate 19,5V=6.7A, iar cel pe care am vrut să-l încerc scoate 19V=3.42A .. oare pot să încerc? Sau reușesc să-l ard? Posted Image)
Mulțumesc frumos pentru răspunsuri!

Încărcătoarele nu se probează decât dacă sunt exact pentru el.
Nu ai de ce să probezi încărcător dacă în jocuri nu se stinge.


Edited by waterman, 17 August 2018 - 09:06.


#6
ESA18

ESA18

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.08.2018
Multumesc frumos pentru raspunsuri.
Cred ca e de la sistemul de operare daca in jocuri nu mi se stinge absolut deloc.
O sa revin cu un raspuns!

#7
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Sistemul de operare este prezent si in jocuri..... chiar daca pe ecran arata altfel...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate